İngiltere'nin NHS'si ile Amerika Kıtası Medicare arasındaki fark nedir?


cevap 1:

ABD sistemi hakkında emin değilim, ancak NHS tüm İngiltere ve AB vatandaşları ve karşılıklı sağlık düzenlemeleri olan ülkeler için kullanım noktasında serbesttir. Şu anda uygunluğu kanıtlamak gerekli değildir, ancak sağlık turizmi olarak adlandırılanları önlemek için rüzgârda bunun değiştirilmesi için pipetler vardır.

Yaşlanan nüfusun (ve bazı hastaların bazı bölümlerinde sağduyu eksikliğinin) neden olduğu artan talep nedeniyle, NHS devam etmekte zorlanmaktadır. Bütün sorun, mevcut hükümetin sadece ihtiyaç duyduğu fonları aç bırakmamakla kalmayıp aynı zamanda hastane sosyal bakımını azaltarak zorluklara katkıda bulunan kemer sıkma güdüsü ile daha da artmaktadır. Çoğu hastane çoğu zaman doludur ve yeni kabullere yer bırakmaz ve ambulanslara büyük birikmiş işler yaratarak kullanılabilirliği kısıtlar. Raporlar, ambulansların geçen yıl yatak alanlarını bekleyen ½ milyon saatten fazla harcadığını gösteriyor.

Maalesef bu, Fransa ve Almanya'nın% 10-11'ine ve ABD'nin% 17'sine kıyasla GSYİH'nin% 7'sinden daha azında bir sağlık hizmeti yürütmeye çalıştığınızda ne olduğuna inanıyorum.


cevap 2:

NHS esasen devlete ait bir sigorta şirketidir. Aşağı tarafta, maaşınız belli bir seviyenin üzerindeyse, ödeme yapma seçeneğiniz yoktur, gıda kalitesi vb. Gibi konaklamalar vasattır ve doğurganlık tedavileri gibi acil olmayan prosedürler için bekleme süreleri uzundur. Artı tarafta, ciddi koşullara verilen bakım genellikle çok iyidir, size tedavi etmekten kaçınmasına izin verilmez ve ciddi bir kaza geçirirseniz veya felç geçirirseniz, çok uzak bir yerde bir sağlık görevlisi ekibi yoksa genellikle sekiz dakika içinde yanınızda olur. Hiçbir gizli maliyet yoktur (işteyseniz reçete masrafları hariç - ve size 100 TL'den daha az bir yıl boyunca ilaç veren bir reçete kartı satın alabilirsiniz).

Evsiz bir serseri iseniz ve doktorunuz 70.000 £ tutarında bir operasyona ihtiyacınız varsa, doktorunuz makul bir başarı şansına sahip olduğunu düşündüğü sürece, başka bir ücret ödemeden sağlanacaktır. Şahsen ne kadar para ödediğiniz önemli değil, çünkü henüz çok fazla ödeme yapmadıysanız, sağlığınız iyi bir iş alabilmeniz için yeterince gelişirse veya aileniz ödenirse ya da komşuları - belli bir eşiğin üzerinde kazanan herkes ödeme yapar, maliyetler yayılabilir.

Amerikan sağlık sisteminin hem açgözlülük hem de sorumsuzluk üretmesi gerektiğini düşünüyorum, çünkü hayatınız veya sevdiklerinizin yaşamları ya paraya ya da bazı sigorta şirketlerini başınıza gelen her şeyin başkasının hatası olduğuna ikna edebilmeye bağlı olabilir. . Tüm paralarını fakirlere veren ya da ayağa kalkıp “Kaza benim hatam - kandırdım” diyen Amerikalılar kısa ömürlüdür, ancak diğer ülkelerde insanlar bunun için endişelenmek zorunda değildir.


cevap 3:

Temel fark, NHS'nin eksiksiz bir sağlık sistemi olmasıdır: hastaneleri ve diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını etkili bir şekilde yönetir. Çoğu tıbbi bakım, reçeteli ilaçlar (test edilmiş araçlar) ve diş hekimliği gibi bazı maddeler hariç olmak üzere kullanım noktasında ücretsizdir. Medicare, aksine, bir sigorta sistemi gibi işlev görür: bakım neredeyse sadece özel sağlayıcılar tarafından sağlanır ve hasta genellikle önemli olabilecek bir ortak ödeme ödemek zorundadır. ABD'deki NHS'ye en yakın şey muhtemelen VA sağlık sistemidir, ancak elbette NHS, askeri hizmet veya diğer kriterlerden bağımsız olarak herkes tarafından kullanılabilir.