İyi ve kötü programcıların düşünce süreçleri arasındaki fark nedir?


cevap 1:

A2A için teşekkürler.

Bu soruyu cevaplamak için fazla deneyimim olmadığını hissediyorum, ancak şimdiye kadar gözlemlediğim ve emdiğimi paylaşabiliyorum. İyi ve kötü programcıların düşünce sürecinde çok az fark vardır:

  • Kötü programcılar genellikle saf çözümlerine bağlı kalırlar. Sadece bir boyutta düşünüyorlar. Bir sorunu çözmek için ileri doğru yol. İyi programcılar genellikle düşünme boyutlarında daha açıktır. Genellikle belirli bir çözümle ortaya çıkabilecek aksaklıkları görebilirler.Kötü programcılar, sorun hakkında belirsiz bir fikir olsa bile çözümleri uygulamaya başlarlar. Bir programcının batması için problem süresi verdiğinde ve belirli bir uygulamayı kodlamaya başlamadan önce nasıl ele alınabileceğini düşündüğü zaman iyi olduğunu biliyorsunuz. Kötü bir programcı, tasarım sürecinde genellikle hiçbir zaman sınırdaki vakaları rahatsız etmeyecektir. çözüm. Öte yandan, iyi programcıların problemi sınır vakalarıyla çözmeye başladıkları bilinmektedir. Program, aşırı giriş kümeleri ile test edildiğinde nasıl yanıt vermesi gerektiğini bilmeyi gerekli buluyor.Ancak programcılar, zaman karmaşıklığı akıllıca veya uzay karmaşıklığı akıllıca olsa bile, genellikle uygulama çözümlerini optimize etmiyorlar. İyi programcılar, uygulamalarındaki zaman-mekan değişimlerini görmek ve gereksinimi dikkate alarak çözüm vermek için zaman alacaktır.Bad programcıları düşünme süreçlerinde katıdır. Eleştirilirlerse egoist olabilirler. İyi programcılar genellikle çok esnektir. Çevrelerindeki diğer kişilerin girdilerine / fikirlerine dayanarak çözümlerini değiştirmekten utanmazlar. Aslında, başkalarının fikirleri onlar için uyarıcıdır.Bayaz programcılar genellikle sorunu çözmek için daha uzun yollar bulacaktır, bu da genellikle buggy. İyi programcılar, en kısa olmasa da, sorunun en genel çözümüne bakarlar, bu da neredeyse tüm test senaryolarını daha az kodla tatmin edebilir. Kötü programcılar genellikle çözümlerinde çok sayıda vakayı tek tek ele alırken, iyi olanlar istisnasız çoğu durumla başa çıkabilen kodlar yazacaktır.Bad programcılar, uygulamaya başlamadan önce tüm yönlerini asla düşünmedikleri için öngörülemeyen çözümler verir. Bunu yaparken asla iyi bir programcı göremezsiniz. Kodlarının nasıl çalışacağını tam olarak bilirler ve çoğu girdi durumuna yanıt verirler.

Bence bunlar iyi bir programcı gibi düşünerek başlamanız için yeterli.

Kötü programcılar eleştirilere açık değilse ve sürekli kendilerini geliştirecek fikirler aramıyorlarsa kötü kalırlar. İyi programcılar aslında kendilerine büyümeleri için zaman ve alan veren ve aslında sadece yaprak ve meyvelere değil, programlamadaki köklerine odaklanan kötü programcılardır.

İyi günler!


cevap 2:

Her şeyden önce, iyi bir programcı olmak için tüm bilgisayar dili kavramını temizlemeniz gerekir, C, C ++, Python, java vb.Gibi herhangi bir dili seçebilirsiniz. anlaması kolay. C programlamayı öğrendiğiniz diğer dilleri çok kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Bence iyi bir programcı her zaman kendi günlük yaşam problemlerini programlama yardımıyla çözmeye çalışır. Çünkü kendi probleminizi çözmek için programlama dilini kullanamıyorsanız işe yaramaz. Öğrencilerin çoğu öğretmenleri tarafından verilen ödevlerini çözer. Bazı öğrenciler hacker olmaya çalışıyorlar. Ancak tüm bunlar iyi bir programcı için işe yaramaz. İyi bir programcı uygulamayı düşünmez, her zaman insanların hayatındaki yaşamı ile ilgili herhangi bir sorunun nasıl çözüleceğini düşünürler.

blogumu ziyaret et ve benimle çalış DIP ile C-Programlama. Teşekkür ederim…


cevap 3:

İyi bir programcı her zaman yeni, uyarlanabilir öğrenmeye çalışır, geri döndükleri her şeyin en iyi kod olduğu bir ikilemde yaşamazlar. Her zaman kodlama için en iyi yaklaşımı bulmaya çalışırlar. Sahip oldukları temel özellikler

Her zaman öğrenme.

Uyum.

Tutumuna izin verme.

Asla iş kalitesinden ödün vermeyin.