Bir kanalizasyon borusunda ve bir su borusunda kullanılan malzeme arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Asbestli Çimento Kanalizasyonları

Bunlar asbest lifleri, silika ve çimento karışımından üretilmektedir. Asbest

elyaf takviye olarak çimento ile iyice karıştırılır.

Bu borular 10 ila 100 cm iç çap ve 4.0 m'ye kadar uzunluklarda mevcuttur.

Bu borular, özel iş yardımı ile kalifiye işçilik olmadan kolayca monte edilebilir

'Ring Tie Kupling' veya Simplex eklem olarak adlandırılır.

Boru ve derzler korozyona karşı dayanıklıdır ve derzler 12o'ya izin verecek şekilde esnektir

eğimli döşeme için sapma.

Bu borular suyun dikey taşınması için kullanılır. Örneğin, yağmur suyunun taşınması

Çok katlı binalardaki çatılardan, kanalizasyonun zemine taşınması ve daha az faul sülfatın taşınması, yani mutfak ve banyodan atık suların taşınması için.

Su borusu

Paslanmaz Çelik Borular

Konut veya ticari binalar için birçok tesisat borusu vardır. PEX, Bakır ve PVC gibi sıhhi tesisat boruları, uygulamalarına ve kuruldukları yere bağlı olarak normal olarak kullanılır. Ayrıca, siyah, galvanizli ve pirinç gibi başka tesisat boruları da vardır.


cevap 2:

Bir su borusu, içme suyunu tüketicilere taşımak için tasarlanmış herhangi bir boru veya tüptür. Çeşitler, tüm kasabaları besleyen büyük çaplı ana boruları, bir cadde veya bina grubu sağlayan daha küçük dal hatları veya bireysel binalarda bulunan küçük çaplı boruları içerir. Su borularını oluşturmak için yaygın olarak kullanılan malzemeler arasında dökme demir, polivinil klorür (PVC), bakır, çelik bulunur.

Boru çeşitleri:

Borular çeşitli tip ve boyutlarda gelir. Üç ana kategoriye ayrılabilirler: metalik borular, çimento boruları ve plastik borular. Metalik borular çelik boruları, galvanizli demir boruları ve dökme demir boruları içerir.

Çelik borular:

Çelik borular son derece pahalıdır, ancak tüm su tedarik borularının en güçlü ve en uygun olanlarıdır. Yüksek su pıhtılarına yapışabilir, diğer boruların çoğundan daha uygun (daha uzun) uzunluklarda olabilirler ve bu nedenle daha düşük kurulum / nakliye masraflarına neden olabilirler.

Galvanizli çelik veya demir borular:

Galvanizli çelik veya demir, su ve atık su taşımak için sıhhi tesisat endüstrisindeki geleneksel boru malzemesidir. Dünyada hala kullanılmasına rağmen popülaritesi azalıyor. İçme suyunda konveyör olarak galvanizli çelik veya demir kullanımı, iç akışın paslanmasına neden olduğu için su akışının zaman zaman yavaş veya statik olduğu durumlarda düzensizdir.

Daha fazla bilgi için Eco Plumbing hvac nj adresini ziyaret edin.