KKK ve neo-Naziler arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Yeniden Yapılanma döneminin eski Klanları ve 1920'ler ile 1960'lardan sonra ortaya çıkan Klanlar arasında bir ayrım yapılmalıdır. Mevcut etiket Ku Klux Klan, inanç ve pratikte geleneksel Klan veya inanç ve pratikte daha fazla Neo-Nazi olan gruplar için kullanılır. Bu, ideoloji ve topraklar üzerinde sıklıkla birbirleriyle kavga ettikleri anlamına gelir. Orijinal idealleri takip eden tamamen saf bir KKK grubu, Amerika'nın bu şekilde kalması gereken Beyaz Protestan bir ulus olması anlamında tamamen Protestan Hıristiyanlığı, ABD Anayasası ve Beyaz Milliyetçiliğe bağlı kalıyor.

Neo-Naziler genel olarak ABD Anayasası'na kayıtsız veya şiddetle karşı çıkıyorlar ve Hıristiyanlığı eski Avrupa putperestliği lehine reddediyorlar. Oryantasyonda orijinal Klan'dan daha fazla Neo-Nazi olan birçok Klan grubu var ve ikisi arasındaki mücadele şiddetli. KKK, Neo Nazilerden çok daha az güçlüdür, ancak 1945'ten çok önce burada önceliğe sahiptir. Saf bir KKK grubu uyuşturuculardan nefret eder, 1960'lardan sonra bir Klan / Neo Nazi grubu mutlu bir şekilde uyuşturucu satabilir ve para kazanmak için siyah ve İspanyol çetelerle çalışabilir. Monolitik varlıkların hiçbir yerinde değiller ve ideolojik farklılıkları her türlü birlik için üstesinden gelmek için büyük bir engel teşkil ediyor.


cevap 2:

KKK, ormanda beyaz olmayanlardan nefret eden ve hayatta bir amacı olmayan bir grup orta yaşlı adamdır. Aynı zamanda milli sosyalistlerden de nefret ediyorlar.

Ulusal sosyalistler eyleme dayanarak yargılanan (Yahudi halkı hakkında biraz daha şüpheci olan), şiddete karşı, halkaların efendisi ve soykırımın gerçekleşmediğine inanan insanlardır. Ayrıca, diğer ırklardan bir bütün olarak nefret etmemek, sadece sunum kültürü ve ırkları için ayrılmak istemek.