İPhone 7 ve iPhone 7 Plus arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Kamera:

Her ikisinde de 12 mega piksel geniş açılı kamera var, ancak Iphone 7 Plus'ın telefoto lensli ikinci bir 12 megapiksel sensöre sahip. 10X'e kadar yakınlaştırmak için ekran (iphone 7 ile 5x'e yakınlaştırabilirsiniz). Düşük ışık performansı muhtemelen aynı olacaktır.

Pil:

Iphone 7 plus, nasıl kullandığınıza bağlı olarak 2-3 saat daha fazla pil süresi tahmin etti.

Hafıza:

iPhone 7'nin 2GB RAM'e sahip olması beklenirken, iPhone 7 Plus 3GB RAM alacak. Bu, Plus'ın aldığı kamera yükseltmesi nedeniyle.

Boyut:

4.7 inç iPhone 7 ve 5.5 inç iPhone 7 Plus, öncekilerle aynı boyuta sahip, orada sürpriz yok.Ancak öncekilerden% 25 daha hafif olacak.

Fiyat:

Iphone 7 Plus, Iphone 7'den 120 dolar daha pahalıya mal olacak.

Kredi: Bcr.com, Apple.com ve Cnet.com


cevap 2:
  • İlk şey, daha iyi görüntü kalitesi için çift kamera ve ayrıca kameradaki yeni modlardan birinde DSLR benzeri bulanıklaştırma efekti var. Apple, tüm iPhone7 plus kullanıcılarının bu Ekim ayında özellikle kamera için ücretsiz bir yazılım güncellemesi alacağını açıkladı. Daha büyük çerçeve, daha büyük pil ve ekran süresinde daha uzun olur.

cevap 3:
  • Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus DesignFirst, tasarımla başlayalım. İPhone 6s ve iPhone 6 Plus'ı biliyorsanız, büyük bir tasarım farkı görmezsiniz. Temelde aynı görünüyorlar. Bununla birlikte, arka anten hatları biraz değişti, diğer tarafta elbette birçok gelişme var. En popüler yeni özelliklerden biri, yeni telefonların artık suya dayanıklı olmasıdır. Ancak, tamamen su geçirmez değildirler, örneğin bir süre suya batırmaya çalışmayın. Piyasadaki diğer telefonlar Samsung Galaxy S7 gibi suya dayanıklılık alanında daha iyi performans gösteriyor.Kısa: Tasarımda büyük bir fark yok, ancak suya dayanıklı ve arka anten hatları biraz değişti.
  • iPhone 7 Kulaklık Jakı Çıkarıldı 3,5 mm kulaklık jakı artık yok. Evet, bu Apple'ın cesur bir karardı. Ancak, herkes bunu iyi bir karar olarak görmez.Şimdi hem şarj etmek hem de yeni kulaklığınız için kullanmanız gereken bir aydınlatma bağlantı noktası var. Aksi takdirde, kablosuz seçeneğiyle gitme seçeneğiniz vardır.Apple zaten “AirPods” adlı yeni bir kablosuz kulaklık çıkardı. Bir mikrofonları vardır ve cihazınıza bağlanmak için kulaklarınızdayken otomatik olarak algılayabilirler.Kısa: Hem Şarj hem de Kulaklıklar için bir Jack var ve bunun yerine Airpod'ları kullanabilirsiniz
  • Ana Ekran Düğmesi Yok! Ana ekran düğmesi gitti. Artık bir düğme hissi veren bir grup basınç sensörü ve dokunsal titreşim motoruna sahip bir yüzeydir, ancak fiziksel olarak gerçekten bir düğme değildir. Bazı insanlar, gerçekten sağlam bir yüzey olduğu için düğmeyi tıklama hissini kaçırabilir, ancak gerçek bir düğmeyi tıkladığınızı hissettirmek için gerçekten iyi tasarlanmıştır. İPhone 7 Plus Kamera Büyük Bir Geliştirme
  • Kamera, çift kamerasıyla iPhone 7 Plus'ta büyük bir gelişme. Aynı odak uzunluğuna sahip iki özdeş arka kamera ile donatılmıştır.Bu size bir cep telefonundan çekebileceğiniz en iyi çekimleri sağlayacaktır. İPhone 7 Plus'taki kameranın kalitesi, selefinden öne çıkan önemli geliştirmelerden biridir.Yeni A10 Fusion İşlemciye Hoş Geldiniz İşlem gücü bile dizüstü bilgisayarlar için gerçekten rekabetçi. Apple'ın yeni A10 Fusion işlemcisi, orijinal iPhone'dan 120 kat daha hızlıdır.Yüksek performanslı A10 Fusion işlemcisinin tanıtımı ile farkı kesinlikle hissedeceksiniz. Ayrıca, Apple enerji performansı dengesinin farkındaydı, böylece işlemcinin eski iPhone'lardan yaklaşık iki saat daha uzun süre dayanan yüksek kapasiteli bir pil ile birlikte genel güç kaybını önemli ölçüde azaltabilen iki düşük güç çekirdeği var. orijinal iPhone'dan 120 kat daha hızlı.