AOSP ve CyanogenMod ROM'lar arasındaki fark nedir?


cevap 1:

AOSP resmi Android açık kaynak deposudur. Kaynak, google’ın niyet ettiği yoldur.

Siyanogenmod AOSP'dan çatallanmıştır. Yani AOSP gibi bir şey burada CM çocuk iken ana düğüm olduğunu söyleyebiliriz.

CM ve AOSP yapımlarında çok farklı. AOSP'ye pek çok eklenti var, CM'yi yapan binlerce satır kod değişikliği var. CM, Android'in "satış sonrası" bir uygulaması.

Bazen (aslında çoğu zaman), CM'de yapılan değişiklikler Android'in daha yeni sürümlerinde uygulanır. Android son 4-5 yıldan beri CM'den (ve diğer özel rom'lardan) çok şey öğrendi. Pek çok "mod" un AOSP'nin bir parçası olduğunu göreceksiniz.


cevap 2:

AOSP resmi Android açık kaynak deposudur. Resmi web sitesi Android Açık Kaynak Projesi'nde. URL’ye gidip bakarsanız: Kod Adları, Etiketler ve Yapı Numaraları, Google’daki tüm yapıları bulacaksınız. Ör: google Marshmallow'u geliştirdi ve kodun tamamı açık kaynaklı olduğundan indirilmeye hazır.

Samsung, HTC veya CM gibi şirketler (bu durumda) ne yapar? Bu kaynak kodu indiriyorlar ve istedikleri şekilde değiştiriyorlar. Orijinal os'un üstüne bazı ekstra özellikler ekleyecekler ve HTC, Samsung vb. Cihazlarda yanıp sönecekler. CM, özelleştirilmiş bir ROM.

Basit ve eğlenceli bir ifadeyle, AOSP kaynak kodu makyajsız bir kadın, CM ise makyaj dolu bir gelin. Bir Artı İki, aynı zamanda özelleştirilmiş bir olan Oxigen os'a sahiptir.

Bazıları Android Uygulamaları geliştirmek isterse Java'yı bilmeniz gerekir. Uygulamayı indirin Java Collection Example - Go on Java öğrenmek için Google Play'de Android Uygulamaları.

Herhangi bir endişeniz varsa, bana ashwinmaroli.pro @ Gmail adresinden e-posta gönderin.