cevap 1:

Farklı altta yatan sistemlerden geliştirilen sadece 2 farklı masaj modalitesidir ve her ikisi de ağrı ve disfonksiyon semptomlarını ele almak için etkili olabilir.

Shiatsu, Japonya'da geliştirilmiştir ve semptomlarınızı değerlendirmek ve daha sonra vücudunuzdaki meridyenlere dayalı tedavi yapmak isteyen Geleneksel Çin Tıbbı'na (TCM) dayanmaktadır. Genellikle örtülü veya bir elbise giymiş olarak yapılır.

Derin doku, Batı ülkelerinde geliştirilen teknikleri kullanır ve vücudun daha derin bölgelerini etkilemek amacıyla belirli bir alanın tedavisine odaklanır. Derin doku tipik olarak cilde doğrudan temas ile yapılır, ancak giysi veya örtü ile de yapılabilir.

Her iki yöntem de etkili olsa da, en önemli şey sertifikalı bir masaj terapisti bulmaktır, böylece uygun eğitim ve öğretime sahip olduklarından emin olabilirsiniz.


cevap 2:

Tipik olarak Shiatsu masaj terapisi kuru bir masaj terapisidir (yağsız) ve üzerinde kıyafetle elde edersiniz. Derin doku masajı tedavisi tipik olarak yağ (veya balsam) ile yapılır. Genellikle derin hücre masaj terapisinin shiatsu madrid masaj terapisine kıyasla daha derin / daha güçlü bir masaj olduğunu iddia ediyorum - ama kesinlikle uzmana güvenecekti. Masaj terapisi, vücutta kas kütlesi, bağlar, bağlar ve ayrıca bağ dokuları gibi yumuşak hücrelerin uygulamalı bir manipülasyonudur. Masaj, manipüle etme ve basmayı içerir ve hafif vuruşlardan derin strese kadar değişebilir.


cevap 3:

Stephen'ın belirttiği gibi, iki farklı masaj sistemi. Genellikle Shiatsu masajı kuru bir masajdır (yağsız) ve kıyafetlerle alırsınız. Derin doku masajı genellikle yağ (veya balsam) ile yapılır. Genellikle Derin doku masajının muhtemelen Shiatsu masajından daha derin / daha güçlü bir masaj olduğunu söyleyebilirim - ama elbette terapiste bağlı olacaktır.


cevap 4:

Shiatsu'da vücuttaki noktalara uygulanan masaj basıncı enerji akışını teşvik eder ve hastanın vücudu boyunca uyumsuzlukları düzeltir. Son derece dinlendirici bir deneyim olmasının yanı sıra, Shiatsu stresi hafifletmeye, ağrı ve hastalıkları tedavi etmeye yardımcı olur ve hastanın genel sağlığına ve refahına katkıda bulunur.

Londra Merkez Lider Fizyoterapistler Kliniği - Atozen Terapileri