Sadness ve depresyon arasındaki fark nedir? Üzüntü içinde boğulduğunda depresyon başlar mı?


cevap 1:

Üzüntü, hayatta karşılaşılan bazı olaylara karşı yaygın bir tepkidir. Çoğu zaman, üzüntü olayı iyileştirerek veya zaman geçtikçe kendini çözecektir.

Üzüntü sadece bir depresyon belirtisidir. Depresyon ayrıca uyku düzeninde değişiklik, kiloda değişiklik, iştahta değişiklik, konsantrasyonda değişiklik, sinirlilik, enerji eksikliği, yaşama arzusu eksikliği, kendinize bakamama vb. Gibi diğer semptomları da içerir. 2 hafta sürekli.

üzüntü ilk depresyon belirtisi olabilir, ancak depresyon tanısı koymak için çok daha fazlası olmalıdır. Bir kişi üzüntü içinde boğulduğunda, durum düzelebilir ve üzüntü de artar. Ancak depresyon, durumun iyileştirilmesi fazla bir şey yapmıyor. Dahası, aynı zamanda yukarıdaki tüm semptomlarla depresyon.

Depresyonun dışarıdan hüzün gibi göründüğünü anlamak zordur, ancak içeriden daha fazladır. Depresyonun en kötü yanı, herhangi bir sebep olmadan veya uyarı yapmadan vurabilmesidir. Mizah anlayışı ile bilinen birçok ünlü ünlü hala depresyondan muzdarip. Örneğin Robin Williams hayatını aldı.