Cevap 1:

Medicaid huzurevinde bakım masraflarını karşılar. Medicaid yoksullar için ücretsiz, Medicare emekli ve özürlüler için ücretsiz değil. İşte ailemin üzücü bir hikayesi. Annem babadan birkaç yaş küçüktü. SS'deydi ve Medicare vardı. Annem Erken başlamış Alzheimer'i aldı ve babamın bakması için çok fazlaydı ve SS bakımına baktığı bir huzurevini karşılayamadı. Tek tercihi, Medicaid'i alabilmesi için hayatının sevgisini boşamaktı.


Cevap 2:

Medicare, 65 yaşın üzerindeki veya belirli sağlık sorunları olan (böbrek yetmezliği) kişiler için mevcut olan sigortadır. Medicare kayıtlı kişiye belirli bir ücrete mal olur. Medicare, bir bakım evinde sadece rehabilitasyonla ilgili belirli bir süre için Nitelikli Hemşirelik Bakımını kapsayacaktır. Huzurevinde Medicare'i kullanmak için bazı çok spesifik kriterler yerine getirilmelidir. (Hastanede yatış, tedavi gerekli).

Huzurevi Medicaid, huzurevinde sosyal güvenlik ve sosyal güvenlik güçlükleri dışında, evde bakım için para ödeyecek hiçbir kaynağı olmayan kişilere açıktır. Huzurevinde yaşayan insanlar özel ücret olarak girebilir, kaynaklarını tüketebilir ve Medicaid için başvurabilir (ve alabilir).

Huzurevinde kalanlar, kaldıkları süre boyunca hem Medicaid hem de Medicare kullanabilirler. Örneğin, bir kişi bir hemşirelik tesisine girer çünkü ilerleyen bunama nedeniyle kendilerine bakamazlar. Huzurevinde geçirdikleri süre boyunca felç geçirir ve hastaneye gönderilir. İnmeye kadar ayaktan oldukları için doktor, bir kez daha ayaktan olup olmadıklarını görmek için fiziksel veya mesleki terapi isteyebilir. Bu, belirli bir süre için bir Medicare hastası olarak huzurevine geri dönmeleri ve daha sonra tekrar Medicaid'e geri dönmeleri anlamına gelir.

Bir mukim aynı zamanda Medicare altında bakım evine girebilir, çok az ilerleme kaydedebilir ve Medicare'den taburcu edileceği, ancak yine de huzurevine ihtiyaç duyacağı belirlenir, bu nedenle aile, ödeme yapacak kaynaklar olmadığı sürece Huzurevi Medicaid'e başvurur. bakım.


Cevap 3:

Medicare, insanların tüm çalışma hayatlarına ödediği bir sigorta programıdır. Sosyal Güvenlik tarafından sağlanan sağlık sigortasıdır. Medicaid, yoksullar ve engelliler için ihtiyaca dayalı bir sigortadır. Hak kazanmak için gelir kurallarına uymanız gerekir. Medicare sadece doktor randevuları ve reçeteleri için ödeme yapar, aynı zamanda hastaneye yatış için de öder. Nitelikli bir bakım merkezine gönderilmeden önce bir hastanede kalifiye bir kalışınız varsa, kalifiye noktaya kadar kalifiye bakımınız için ödeme yapar. Bunun ne kadar uzun olduğu konusunda olumlu değilim, yaklaşık 1000 gün. Yetenekli bakımınız yoksa Medicare bir bakım evinde oda ve pansiyon hizmetleri için ödeme yapmaz. Medicaid, toplam varlıklarınızda 2000 $ 'dan fazla olmayana kadar varlıklarınızı harcamışsanız huzurevi için ödeme yapar. O zamana kadar bakımın için ödeme yapmalısın. Annem hayat sigortasına para yatırmak ve hak kazanmadan önce hayat tasarrufunu harcamak zorunda kaldı. Medicaid'e hak kazanmadan birkaç gün önce öldü. Herkese en iyi tavsiyem elli yaşına gelmeden önce uzun süreli bakım sigortası satın almaktır. Pahalıdır, ancak yıllık priminiz bir bakımevinde muhtemelen bir aydan azdır.