İkiyüzlülük ve Çifte Standart arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Sadece çifte standartlarla ayakta kalan ve bir sürü ikiyüzlülükle yönetilen bir dünyada yaşıyoruz. Bana inanmıyor musun? Gerçekten etrafa bir bak.

İş yerinde, kadınlar erkeklerin her şeyden önce verildiği gibi hala haksız muamele görüyorlar. Şimdi ilk Afro-Amerikan başkanımızı kaybediyoruz ancak bir Yahudinin göreve başlamasına izin vermekten korkmalıyız. Çocuklarımızın kendilerini sınıflandırmak istedikleri cinsiyeti seçme özgürlüğüne sahip olmalarını istiyoruz, ancak en sevdiğimiz Disney Prensesimiz eşcinsel olur olmaz aniden düşünceye karşıyız. Beyazların beyazlara ve diğer ırklara bağlı kalması gereken bir dünyada yaşıyoruz, iyi ... kimin umurunda. Ama bu YANLIŞ!

Sürekli başkalarını yargılarız. Görünüm, hobiler, binbaşılar. Ama neden? Hepimiz yargılanmaktan NEFRET EDİYORUZ, bu yüzden ... neden bu saldırı eylemine katılıyoruz? Hepimiz mükemmellik için çabalıyoruz, ama bu süreçte birbirimizi yıkıyoruz. Bize her zaman görünüşün her şey olmadığı söylenir, ancak yine de "çirkin" insanlar başarılı olmaz.

Size kendi kişiniz olduğu söylenir, ancak farklı olduğunuz için size "garip" denir. Size sizi mutlu eden şeyi yapmamız söylenir, ancak toplum herkes gibi olmamanızdan nefret eder. Toplum bize arkadaşlarınızı, düşmanlarınızı daha yakın tutmayı öğretir. Birbirimizi dikişlerde ayırmak yerine neden birbirimizi kuramıyor ve yardım edemiyoruz.

İlişkilerde, erkek arkadaşın kız arkadaşı olmasına izin verilmez, ancak kız arkadaşının istediği kadar erkek arkadaşa sahip olmasına izin verilir, ya da tam tersi ... haklı mıyım? Buna kim katılabilir? Bu çifte standart nedeniyle, güven sorunları gelişti ve ilişkiler bunu başaramıyor. Ha, her zaman dediğim gibi, güven anahtardır. Eşinize hiçbir şey yapmamaya güvenemiyorsanız, belki de onlarla başlamamalısınız. Ama bir örnek verin, bu çifte standardın dışında kalmayın.

Kendi insanınız olmaya çalışmak tek başına yeterince zor. Sırtımızda toplumun stresine ve yargısına da ihtiyacımız yok. Yani ... GERİ DÖN. Etrafınızdaki herkesi yargılamak yerine, asla olmayacağını düşündüğünüz şey olarak kendinizi yargılayın.


cevap 2:

İkiyüzlülük, belirli bir ortamda bir şey tavsiye ettiğinizde veya yorum yaptığınızda ve aynı tavsiyenin tam tersini kendiniz yaptığınız zamandır.

Örnek: Erken uyumalısınız çünkü iyi bir gece uykusu önemlidir, bu tavsiyeyi veren kişi Netflix'i izleyen saat 3'e kadar kalır.

Çifte standartlar, çeşitli faktörlere göre değişen kişilere aynı konuyla ilgili farklı tavsiyeler verdiğiniz zamandır.

Misal:

ARKADAŞLAR S8 E10 - Monica'nın botlarıyla

Joey'nin kız kardeşi hamile kaldı ve evli değildi ve “Senin gibi biriyle seks yapmak için 25'i bekledim” dedi. Joey'nin bir playboy olduğunu ve çok daha genç yaşlardan beri bayanlar ile eğlendiğini biliyoruz, bu nedenle Rachel, Joey'nin kız kardeşinin gerçekte olduğunu belirten kız kardeşini kesintiye uğratmaya çalışır, Joey Rachel'ı durdurur.

Temelde, Joey daha genç yaşta seks yaptı ama kız kardeşine seks yapmak ve genç yaşta hamile kalmak için kızıyor.

Okuduğunuz için teşekkürler!

Samyak Şah


cevap 3:

İki terim birbirine oldukça benzerdir ve genellikle birbirlerinin eş anlamlıları olarak kabul edilir; ancak, iki kelime arasında ufacık bir fark var. İkiyüzlülük, bir şeyi vaaz etme ve tamamen farklı davranma pratiğidir. Diğer insanlara yapmamalarını söyledikleri şeyleri yapan insanların davranışlarıdır. Aksine, çifte standartlar, tek bir kuralın farklı insan gruplarına haksız uygulanmasıdır.

Herkes ve yaşamlarında ikiyüzlülük ve çifte standart anlarıyla karşılaştı ve hatta ortak insan davranışları oldukları için pratik yaptılar. Aşağıda, modern toplumda her birinizin bağlantı kurabileceğinden emin olduğum ikiyüzlülük ve çifte standart örnekleri yer almaktadır.

iki yüzlülük

Çifte standart