cevap 1:

Hızın yanı sıra, Interstate otoyolunda veya 4 şeritli Devlet otoyolunda normal olarak çok şeritli şehir sokaklarında sürüş için geçerli olmayan diğer yasalar da vardır. Yeni başlayanlar için, çoğu eyalette, bir şeridi sürüş şeridinde (sağ şerit) geçirme sürecinde değilseniz veya bir acil durum aracı veya herhangi bir şey nedeniyle hareket halinde değilseniz, geçiş şeridinde sürmek yasalara aykırıdır. tehlike veya acil durum ışıkları çalışan diğer araçlar. Geçiş şeridinde sürüş ile ilgili bu kural genellikle şehir sokakları için geçerli değildir.

Çoğu durumda, katı bir çift sarı çizgiyi geçmek hareketli bir ihlaldir. Missouri'de öyle değil. Genellikle sarı çizgiler dikkat anlamına gelir. Düz bir çizgiyi geçmeniz yasak olan tek zaman (Missouri'de), bu çizginin beyaz olması. Beyaz çizgiler, kuralın uyarıcı değil yasal olduğu anlamına gelir. Aynı şey yol işaretleri için de geçerli. Hız sınırını gösteren sarı işaretler, gösterdiği hızı aşmanız durumunda uygulanamaz. Şimdi, bu işaret beyaz olsaydı, yayınlanan hız sınırını aşmak için çok derin bir sorun yaşayabilirsiniz.

Her kural için her zaman istisnalar vardır. Örneğin, bir trafik kontrol görevlisi tarafından yönlendirildiğinde, durma ışıklarını, durma işaretlerini, şerit işaretleyicilerini, vb. (Ancak yavaşlamanız söylenmesine rağmen hız sınırını göz ardı edebilirsiniz) göz ardı edebilirsiniz.


cevap 2:

Otoyol sürüşü bir otoyolda olur. Genellikle daha hızlı hız sınırı ve az (varsa) stop lambası olan bir yol. Sık sık durmanız gerekmediği için, uzun bir mesafede tutarlı bir hızda sürerek daha iyi gaz sarfiyatı elde edebilirsiniz.

Şehir içi sürüş bir şehirde gerçekleşir. Genellikle daha düşük hızlarda yapılır ve durma işaretlerinde ve durma işaretlerinde durmanızı veya yalnızca artan trafik için gerektirir. Çoğu otomobil durduğunda rölantide kalmaya devam ettiğinden, bunun gaz kilometresi üzerinde dramatik bir etkisi vardır.


cevap 3:

Karayolları / otoyollardaki trafik genellikle şehir sokaklarında araba sürmekten daha hızlıdır (yoğun saatlerde hariç). Bunu her zaman en son öğretirim çünkü önce hızlandırmak için şehir sürüş becerilerine ihtiyacınız var.

Otoyolları eğitmek için, belirtilen sınırın otoyol hızlarına yakın olduğu sokakları bulun. Şeritte değişiklik yapmaya çalışın. Sadece bunu yapmakta rahat olduğunuzda otoyollara doğru ilerlemelisiniz.