Egzersiz Fizyolojisi, Egzersiz Bilimi ve Kinesiyoloji arasındaki fark nedir? Kariyer seçenekleri ve mesleki veya derece gereksinimleri nelerdir?


cevap 1:

Merhaba Robin,

Kinesiyoloji = Beden Eğitimi için süslü isim. ayrıca 'diğer 2' bahsi geçen disiplinler ve diğer “Müttefik Sağlık” uzmanlığı için de temel teşkil eder.

Kinesiyoloji / Beden Eğitimi = 'vücudun zaman ve mekan içindeki hareketinin incelenmesi'.

Egzersiz Fizyolojisi = Kinesiyoloji uzmanlığı, ör. Uyarlanmış Beden Eğitimi, Atletik Antrenman, vb. Bunlar Kinesiyoloji içerisinde seçilen disiplinlerdir. .

Egzersiz Bilimi = Kinesiyoloji alanındaki bir diğer uzmanlık alanıdır. .

Çoğu sertifikalı 'fiziksel eğitmen', Biyomekanist / Kinesiyolog gibi 5 yıllık bir programdan geçmedi. Evet, 4 ila 5 yıl sürmektedir.

Kariyer seçenekleri, tıbbi geçmişi olan herhangi bir disiplindir. Örneğin. Fizik Tedavi; Atletizm Antrenörü; biomechanist; Röntgen teknisyeni; Bunlar, listelediğim "AlliedHealth" alanlarından birkaçı. Müttefik Sağlık dedim çünkü onlar lisanslı değil insanlar.

Başka bir şey gibi, merdivenden ne kadar yükseğe çıkarsanız, örneğin RN Hemşire, MD, Paramedik, LPN vb. Ek eğitime ihtiyacınız olacaktır. Ruhsatlıdır, çünkü ilaçları / ilaçları uygulayabilirler. FYi: Benim kuzenimde Fizik Tedavi alanında MS var. Yeğenimin bir B.S. RN.

Aksi takdirde.

İleride kamyonculuğa devam edin… & iyi şanslar !!


cevap 2:

Venn diyagramı çizerseniz, kinesiyoloji egzersiz fizyolojisini kapsayacak egzersiz bilimini de kapsayacaktır. Kinesiyoloji temel olarak beden eğitimi olarak adlandırılanlar için bir av haline gelmiştir. Egzersiz bilimi, atletik eğitim ve biyomekanik gibi bilimsel dalları içerir. Egzersiz fizyolojisi daha araştırmaya dayalı olma eğilimindedir.