cevap 1:

İşletim sistemi şunları yapabilir:

  1. Kullandığı modüllerin dinamik yüklemesi Bir uygulama için ihtiyaç duyulan modüllerin zamana göre bağlanması Bir uygulamanın gerçekten ihtiyaç duyduğu ve ihtiyaç duyduğu modüllerin çalışma zamanı dinamik bağlanması Modüllerin dinamik yüklenmesi
  • İşletim sistemi başlatılırken bir listeye bağlı olarak işletim sistemi bazı G / Ç sürücülerini ve diğer hizmet modüllerini yükleyebilir. Ayrıca, belirli bir cihazın takıldığı zaman gibi ihtiyaca göre diğer modülleri de yükleyebilir.

2. Bir uygulama için gerekli modüllerin yükleme süresi bağlantısı

  • Bazı işletim sistemleri, kullanıcının diğer modüllerle bağlantısı henüz düzenlenmemiş olsa bile, kullanıcının bir nesne kodu ana modülünü çağırmasına izin verir. Bağlama yükleyicisi bu ilk modülü yükler, ihtiyaç duyduğu modülleri bulmak için inceler, bunları belleğe yükler ve birlikte çalışması için gereken işlev çağrı adreslerini düzeltir. Gerektiğinde diğer modülleri çağıran modüller için de devam eder. Bütün bunlar hafızada. Sonuç, daha sonra bir bütün olarak yeniden kullanılmak üzere diske kaydedilmez.

3. Bir uygulamanın gerçekten ihtiyaç duyduğu zaman ve ihtiyaç duyduğu modüller için çalışma zamanı dinamik bağlantısı.

  • Birçok işletim sistemi, bir “Dinamik Bağlantı Kitaplığı” (DLL) kullanmak için uygulamalar ve uygulamalar sağlar. Bunlar, çalışan bir uygulamanın işletim sisteminden adıyla isteyebileceği ayrı kütüphanelerdir. İşletim sistemi kitaplığı yükledikten sonra (veya zaten bellekte olabilir) uygulama kitaplıktaki işlevleri çağırabilir. Bellekteki DLL'ler genellikle bir uygulamanın bir örneği tarafından kullanılmak üzere özel değildir. Aynı örnek, birçok farklı uygulamanın birçok örneğine hizmet edebilir.

cevap 2:

Her iki terimin farklı şeyler için birden çok kullanımı olduğundan, biraz daha bağlamın yardımcı olacağını düşünüyorum.

Çekirdek için dinamik yükleme, sürücüyü istek üzerine yüklemeyi gerektirir ... Ancak, sürücünün yine de çekirdeğe uygun şekilde bağlanması gerekir veya çalışmaz.

Terimlerin kullanıldığı başka bir yer, yürütülebilir bir dosya başlatıldığı zamandır.

Çalışma zamanı yükleyicisi daha sonra gerekli paylaşılan kütüphanelerle eşleşecek ve uygulama ile çeşitli kütüphaneler arasındaki bağlantıyı sağlayacaktır. Çalışma zamanı yükleyicisi aslında tüm programı yüklemez - sayfaları başlangıç ​​adresiyle yükler… Ardından yürütmeyi başlangıç ​​adresine aktarır. Şimdi uygulama çalışırken, gerekli yürütülebilir talimatları veya gerekli verileri dinamik olarak yükleyen sayfa hatalarına neden olur.

Bunun uygulamalarda kullanıldığı başka bir yer de, uygulamanın işlevselliğini genişletmek için kütüphaneleri “eklenti” olarak “dinamik olarak” bağlamak ve yüklemek.

Bu yüzden biraz daha bağlam daha iyi cevaplar verilmesini sağlayacaktır.