Cevap 1:

Bu soru beni etki alanı ve etki alanı adları aynı veya farklı olup olmadığı konusunda karıştı yaptı. Ama web üzerinde beyhude arama sonra, ben Etki alanı ve Etki alanı isimleri bir ve aynı olduğunu bilmek lazım.

Etki alanı veya etki alanı adı nedir?

Etki alanı adı, Internet içinde yönetim özerkliği, yetki veya denetim alanını tanımlayan bir tanımlama dizesidir. Alan adları, Alan Adı Sistemi'nin (DNS) kuralları ve yordamları tarafından oluşturulur. DNS'de kayıtlı herhangi bir ad bir alan adıdır. Alan adları çeşitli ağ bağlamlarında ve uygulamaya özgü adlandırma ve adresleme amacıyla kullanılır. Genel olarak, bir etki alanı adı, Internet'e erişmek için kullanılan kişisel bilgisayar, bir web sitesine ev sahipliği yapan bir sunucu bilgisayar veya web sitesinin kendisi veya Internet üzerinden iletilen başka bir hizmet gibi bir Internet Protokolü (IP) kaynağını temsil eder.

Kaynak: Alan adı - Vikipedi


Cevap 2:

Merhaba!

Alan adı internet üzerinden web sitenizi tanımlamak için kullanılır. Hiçbir iki web sitesi iki etki alanı adı vardır. Alan adı iki bölüme ayrılmıştır:

Üst düzey etki alanı : Örneğin, "onlinetroubleshooters.com " , Burada .com Üst düzey etki alanı olarak ifade eder

İkinci düzey etki alanı : word "onlinetroubleshooters" ikinci düzey etki alanı belirtin

Etki Alanı : Aynı kurallar kümesiyle erişilebilen bir bilgisayar grubudur. Örneğin, şirketteki tüm şirket aynı etki alanına bağlıdır. Her bilgisayar diğer bilgisayardan görülebilir. Bu ağ içinde bilgisayarlara erişen dış trafik engelleyerek güvenlik sağlayacaktır


Cevap 3:

İki kişinin konuşması, aynı anlama gelen sıradan bir jargon olurdu. Ancak fark yaratmamız gereken yer etki alanı adı ve etki alanı uzantısıdır.

İnsanlar bir etki alanı kaydetme hakkında konuştukları zaman, bir etki alanı adı kaydetmek istedikleri anlamına gelir.

Öte yandan, insanlar kendi web sitesi için bir etki alanı seçimi hakkında konuşmak, bu gibi farklı etki alanı uzantıları arasında seçim anlamına gelir .COM, .NET ... Vb.

Sonunda, açıkça algılanabilir değilse, her şey konuşmanın geçerli bağlamına bağlıdır.