cevap 1:

Dijital ve Teknolojiye bakmanın hızlı yolu.

Teknoloji Mutfak, Dijital Cihazdır.

Şimdi, bu ikisi arasındaki farkı anlamaya çalışalım. Dijital, Görüntü, PDF, Ses Kaydı, Web Sitesi, Flash kartlar, sosyal medya, google reklam kelimeleri, mobil uygulama, yazılım vb. Anlamına gelir. Dijital çıkış, örneğin bir resme tıkladığınızda ikili kodlarda işlenmesi gereken teknolojiye bağlıdır 1 ve 0, daha sonra cep telefonunuz veya DSLR Fotoğraf Makinesi veya Dizüstü Bilgisayarınız olabilecek bir teknoloji aracılığıyla dijital ortama çevrilir.

Teknoloji, bilgisayar, dizüstü bilgisayar, araba, büyük veri platformu, AI platformu, Sanal Gerçeklik, Sürükleyici teknolojiler, Blok zinciri vb. Anlamına gelir. Teknoloji, herhangi bir sınırlama olmaksızın faydalı, veri ve hikaye anlatımı sağlar ve küllerden çıkabilir.

Umarım bu farkı anlamaya yardımcı olur. !!


cevap 2:

Dijital, elektroniklerin geliştirilmesinde atılan bir adımı ifade eder. Elektronik hakkında çok fazla tarih var ama burada çok kısa ve kaba bir özet var:

İnsanlar elektriği önce yıldırım olarak gördüler. İnsanlar elektriği anlamak istediler. Böylece, şimşek çakan şimşek ve sürtünme gibi şeyleri şok etmek gibi şeyler yaptılar. Daha sonra transistörler yarattılar: çoğunlukla yük taşıyan metal şeyler. Daha sonra şarjları açmak veya kapatmak için anahtarlar eklediler. Daha sonra çok sayıda anahtarı olan cihazlar yaptılar ve her türlü anahtar tarafından kontrol edilen her türlü ışıkla ekranlar oluşturmak için ışıklı ekranlar kullandılar. Dijital, elektrik kullanımında bu dönemdir.

Teknoloji, tanımınızın ne kadar geniş olduğuna bağlı olarak, yeni ürünler veya fikirler oluşturmak için elektrik işçiliği bilgisini kullanan her şeyi tanımlamak için geniş bir terimdir.


cevap 3:

Teknoloji, “dijital” in o şemsiye altında bir bileşen olduğu şemsiye. Teknoloji, makineler, cihazlar, robotik ve mekanik vb. İle ilgilenen bilim dalıdır.

Dijital, bu gadget'larda görüntülenebilecek her şey anlamına gelir. Örneğin, dizüstü bilgisayarda depolanan bir görüntü dijital formdadır.

Videolar da dijital biçimde izleniyor, burada teknoloji kişisel bir bilgisayar, dizüstü bilgisayar, iPad, Mac ve cep telefonları vb. Olabilir. Zamanın geçişi ile teknoloji gelişiyor. Teknoloji alanında giderek daha fazla güncelleme yapılmaktadır.

Yani, teknoloji büyük bir platformdur veya dijitalin yan kuruluş olduğu ve teknolojiye dayandığı bir holding olarak adlandırılabilir.


cevap 4:

Teknoloji aslında, tekrar tekrar gerçekleştirilmesini veya yürütülmesini kolaylaştırmak ve böylece daha etkili [daha iyi çıktı] ve verimli [daha az kaynak, yani insan gücü kullanarak] yapmak için optimize edilmiş ve basitleştirilmiş bir süreç, prosedür, eylem veya yöntemdir. Örnek: Meyve suyunu bir bardağa elle sıkmak yerine, daha iyi, daha kolay ve daha rahat hale getiren bir meyve sıkacağı kullanılarak optimize edildi.

Daha sonra elektronik Bilgi Teknolojisi [birkaç ve muhtemelen en popüler teknolojilerden biri, yani süreçleri optimize etme ve basitleştirme araçları] başlangıçta analog [sürekli sinyal akışı: bir eylemi etkileme veya mesaj iletme talimatları] araçları kullanılarak gerçekleştirildi. Bu analog sinyalleme teknolojisi artık sürekli bir analog akışı yerine tekrarlayan, titreşen / değiştiren “açık” ve “kapalı” sinyalleri kullanan daha etkili ve verimli bir dijital teknolojiye dönüştü.