cevap 1:

BGBM ve TBM'nin her ikisi de teklif verme yöntemidir.

BGBM Milyon Başına Maliyet ve TBM Tıklama Başına Maliyet anlamına gelir.

Size banner'lar ve resimler göstermek istiyorsanız, teklif yöntemi BGBM'sini seçin ve kullanıcının reklamlarınızı tıklamasını ve açılış sayfasına yerleştirmesini istiyorsanız teklif yöntemi TBM'sini (tıklama başına maliyet) seçin.

Marka bilinci oluşturma amacı için BGBM kullanımı ve olası satış için trafik, TBM kullanımı


cevap 2:

BGBM: 1000 Gösterim Başına Maliyet (M, Roma'da M'dir)

TBM: Tıklama başına maliyet

Yukarıda belirtilen şartların her ikisi de farklı teklif verme stratejisidir. BGBM kullanıyorsanız, reklamınızın gösterildiği her 1000 kez (bir kullanıcı tarafından görülüp görülmediğine bakılmaksızın) ödeme yaparken TBM'de yalnızca bir kullanıcı reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız Marka bilinirliği arıyorsanız, BGBM bu amaç için düşük maliyetli yöntemlerdir.


cevap 3:

BGBM veya 1000 Gösterim Başına Maliyet, bir reklamveren için 1000 gösterim yakması için yapılan maliyet anlamına gelir. Reklamveren marka bilinirliği oluşturmak istediğinde önerilir.

TBM veya Tıklama Başına Maliyet, bir reklamın her tıklaması için bir reklamveren için yapılan maliyet anlamına gelir. Reklamveren, web sitesine trafik çekmek veya satış oluşturmak istediğinde önerilir.

Hem BGBM hem de TBM'nin farklı hedefleri olduğundan hangisinin daha iyi olduğu söylenemez. Tamamen kampanyanın hedeflerine bağlıdır.