Broşür tasarımı için CorelDRAW Illustrator InDesign üç yazılımı arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Corel Draw ve Ilustrator temel olarak vektör tabanlı çizimler içindir. Bu çok geniş, bir logo ve simge veya kapsayıcı neredeyse fotogerçekçi vektör tabanlı görüntüler olabilir.

Ayrıca düzen için de kullanılabilir. Bu, basılı materyaller, el ilanları, posterler vb. İçindir. Bu, fotoğrafları, vektör tabanlı görüntüleri ve metni birleştirebilir.

Öte yandan, InDesign'ın temel amacı, farklı temel ızgara tasarımları ve başlık ve paragap stilleri hakkında bilgi içeren ana sayfalara dayanarak dergi veya kitap gibi birden fazla sayfa düzeni yapmaktır. Bu yayını tutarlı kılmak içindir.

Ayrıca, bir Mizanpaj programının (InDesign) temel iş akışı, kaynak dosyaları birbirine bağlamaktır; ağırlıklı olarak Fotoğraflar ve metin, bu yüzden eğer bunlar düzenlenmişse, değişiklikler yayının içine yansıtılır.

Tarihsel olarak İlustrator çok sayfalı değildi, bu erken sürümlerde sadece 1 sayfa ele alındı.

Birden çok sayfayı işleyen program PageMaker'dı. Daha sonra Adobe, Indesign adlı yeni bir program yapmaya başladı.

Öte yandan Corel Draw, önceki sürümler birden fazla sayfayı işleyebildiğinden. Şirket, birden fazla sayfa için özel bir programa sahip olmak için Corel Ventura adlı bir program satın aldı, ancak program uzun sürmedi.

Corel Draw, makalelerinizin birden fazla sayfaya çok fazla yayılmadığı küçük bir dergi olan çok sayfalı yayınlar yapmak için uygundur.

Ancak dosyaların çok büyük olabileceği bir nokta var ve program onları işlemek için çok kararlı değil. (Corel Draw Dosyasında 24-32 sayfanın ötesine geçmem)

Indesign veya Scribus gibi bir DPS, Masaüstü Yayın Sistemi veya Mizanpaj programı bu görev için optimize edilmiştir (birden fazla sayfa). Evet, metinleri, başlıkları vb. Çerçevelemek için bazı temel şekiller çizebilirsiniz, ancak üzerinde ayrıntılı düzenlemeler yapmazsınız.

İlustrator artık birden çok çalışma yüzeyini kullanabilir, bu şekilde bir broşürdeki ön ve arka yüzler için 2 ayrı dosya oluşturmanıza gerek kalmaz.

Kategoriler

Tasarım dünyasında bir program koymak için ana kategoriler:

Vektör tabanlı Corel Draw, Ilustrator, Inkscape, Draw Plus, vb.

Fotoğraf Rötuş Photoshop, Gimp, PaintShopPro, vb.

Düzen Programları Inkscape, QuarkXpress, Scribus, Serif Plus, vb.

Diğer Boyama programları (Ressam, Photoshop), animasyon, web düzeni (Dreamweaver), Fotoğrafçılık (Lightroom), 3D modelleme, animasyon ve render, video ...

Bu konuyu uzatabiliriz. Bir programı programın kapsamı dışında kalan işleri yapmak için kullanabilirsiniz. Ancak programlar bazı görevler üzerinde daha uzmanlaşmıştır.