cevap 1:

Bir satır cevap: Fark yok!

NSE ve BSE hisse senetleri için pazar yerleridir. Onları satın aldığınız yer, vergi yapıları her iki borsa için de aynı olduğundan, hiçbir fark yaratmaz. Her iki borsa da bol likiditeye ve piyasa katılımcılarına sahiptir. (Elbette, NSE'nin türevlerde neredeyse tekel vardır), ancak BSE de eşitlik için mükemmeldir.

Bu yardımcı olur umarım.

Kurucu Ortak ve CEO, Fyers - Yeni Nesil Çevrimiçi Borsa Komisyoncunuz


cevap 2:

Merhaba,

“İki borsa arasında hiçbir fark yok”.

Bunlar sadece iki ayrı borsa, Her ikisi de farklı pazarlar gibi, aynı ürünü satıyorlar, bu yüzden aynı şirketin hisse senedi fiyatları arasında iki pazar arasında çok küçük bir fark olabilir.

Daha önce benzer soruya cevap burada okuyabilirsiniz: Khushi Gupta'nın cevabı BSE ve NSE hisse senedi satın alma arasındaki fark nedir?

Web sitelerine göz atın:

BSE Ltd. (Bombay Menkul Kıymetler Borsası)

NSE Hindistan (Ulusal Borsa)

Bu yardımcı olur umarım!..


cevap 3:

BSE'de yaklaşık 5400 şirket listeleniyor, NSE'de ise sadece 1700 şirket bulunuyor. Yani, BSE bakmak için büyük bir havuz var. Ayrıca, NSE ve BSE arasında işlem ücretleri farkı vardır. Bununla birlikte, NSE'deki hacim BSE'den çok yüksektir.

Paylaşımı satın aldığınızdan, teslimat alacaksınız. İşlem maliyeti NSE:% 0.00325 BSE:% 0.00275 olacaktır. Büyük miktarlarla uğraşırsanız bu iyi bir fark yaratabilir. Aşağıdaki hesaplamaya bir göz atın.

Bunun dışında hiçbir fark görmüyorum.


cevap 4:

BSE veya NSE'den alınan hisse senetlerinde temelde bir fark yoktur. Bunlar borsalardır. Bunlardan herhangi birini kullanabilirsiniz. Hisse senetlerine yatırım yapmak önemli değil.

Nakit olarak işlem yapıyorsanız, NSE'deki hacim daha yüksek ve dolayısıyla likidite olduğundan NSE'yi kullanmanızı önerir.

Bu yardımcı olur umarım.

Borsa blogumu takip et