İngiliz ve İngiliz arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Hatırlamanın basit bir yolu var: Domates Kuralı.

Görüyorsunuz, insanlar size İngilizlerin Büyük Britanya Birleşik Krallığı ve İrlanda'yı ifade ettiğini ve İngilizce, İskoç, Galce ve / veya Kuzey İrlanda'yı ifade etmek için kullanılabileceğini söyleyecektir.

Bu kilitler.

Domatesin meyve olması anlamında sadece 'doğrudur' yani açıkçası doğru değildir. İnsanların söylediği rahatsız edici şeylerden sadece biri, 'siyah bir renk değil' gibi. Evet öyle. Siyah şeylerin rengi bu. Görünmez veya şeffaf değiller - bu açıkça bir renk. Ve benzer şekilde, domates aromalı Skittles'iniz yok. Yani bir meyve değil.

İşte İngiliz ve İngiliz arasındaki farkla ilgili gerçek domates-meyve değil gerçekleri.

'İngilizce'

… İskoçyalı, Galli ve / veya Kuzey İrlandalılarla konuşurken İngilizlerin kendilerini aradığı şeydir.

'İngiliz'

… Amerikalılarla konuşurken İngilizlerin kendilerini aradığı şeydir.

'İngilizler'

… Bu kötü aksanla, onları akıllıca seslendiren, örneğin kötü adamlar ya da Harry Potter'da Hermione oynayan kız gibi konuşan insanlar.

(Temelde İngiltere'nin güneyindeki insanlar ya da İngiltere'nin geri kalanından iyi durumda olan ve Londra'ya taşınan iyi eğitimli insanlar. Ama bu ayrıntı düzeyini bilmenize gerek yok - çünkü geri kalanları mayınlarda yaşıyor ya da başka bir şey, bu yüzden Beatles'da olmadıkları sürece asla onlara rastlamayacaksınız.)

Herkes bunun gerçekten ne anlama geldiğini biliyor: süslü aksanı olan insanlar.

Tıpkı Amerikalılara atıfta bulunduğumda, Nikaragualılar veya Brezilyalılar için değil, ABD'den insanlar demek istediğimi biliyordun.

Karışıklık ortaya çıkıyor çünkü bizler İngilizler tüm Süper Dadı olmak ve insanları düzeltmek gibi.

Bize ne derseniz deyin - şöyle bir şey söyleyeceğiz:

'Hayır, bu yanlış çünkü Cornwall aslında Cornfordshire Cornishhire'da İngiliz adaları içinde, vatandaşlığınızın belirli bir biçimde bölündüğü ilçenin posta koduna coğrafi sınırları sınırlayan 1745 seçim reformu yasası ile tanımlanan sınırlanmış bir ilçe.'

Ama hepsi sadece kafamızın tepesinden yaptığımız şeyler. Bu yüzden her açıkladığımızda farklı.

Bana inanmıyorsanız diğer cevapları okuyun.

O zaman Domates Kuralını hatırlayın:

Domatesin gerçekte ne olduğunu hepimiz biliyoruz.


cevap 2:

Teknik olarak, bu:

İngiliz olmak sizi Edinburgh ve Cardiff'teki kuzenlerinizle ve Rennes'teki kuzenlerinizle birleştiren şey olmalıdır (Fransa'daki Brittany, 'Büyük Britanya'mızın' Küçük Britanya'sıdır).

Ancak, o kadar basit değil: Kendilerine 'İngiliz' diyen çok sayıda Kuzey İrlandalı ve Manx insan var ve pek çok İskoç yok. Ulusal kimlik ve öz kimlik hiçbir hükümetin kontrol edemeyeceği şeylerdir.

'İngilizce olmayan / beyaz kökenli' olduğunuzu söylüyorsunuz; bunun gibi iki resim gördükten sonra 'İngilizliği' ırkçılıkla ilişkilendirmeye gelmiş olabilirsiniz:

Kendinize İngiliz diyebilirsiniz, çünkü Galler ve İskoçya ile bir akrabalık hissediyorsunuz ya da Sendikacı ya da İmparatorluk tarihimizle gurur duyuyorsunuz ya da 'İngilizce' olmanız konusunda olumsuz duygularınız olabilir. İngiliz kimliği esnek olduğu için hayatta kalır ve insanlar bunu kendi değerleri için kabul edilebilir şekillerde yorumlayabilirler. Artık İngilizleri 60'lara kadar olduğu gibi Parlamenter egemenlik, sendikacılık, Protestanlık ve sanayicilik yoluyla birleştirmekle ilgili değil, ama çok daha kişisel bir kavram. Ulusal kimlik söz konusu olduğunda gereksiz yere karmaşık bir ülkede yaşıyoruz, ancak yanlış bir cevap yok - bunu hissediyor ve haklı çıkarabiliyorsanız, sizsiniz.

Şahsen ben İngiliz, İngiliz (ve bu konuda Avrupalı) hissediyorum, ancak uyruğum istendiğinde 'İngiltere'ye bağlı kalıyorum.


cevap 3:

İngiltere'den insanlar İngilizce'dir ve genellikle İngilizce aksanlarla İngilizce konuşur. İngiltere, Galler ve İskoçya'yı da içeren Büyük Britanya'nın bir parçasıdır. Galler ve İskoçya'dan gelen insanlar İngilizce değildir; genellikle İngilizce konuşurlarsa da Galce veya İskoç'dır (genellikle İngilizce aksanlarla değil, Galce veya İskoç aksanlarıyla). Galce, İskoç ve İngiliz halkı İngilizler. İsterseniz, çeşitli Galce, İskoç ve İngiliz aksanlarının hepsinin İngiliz aksanlarına örnek olduğunu söyleyebilirsiniz. Orada oldukça fazla var.

İngiltere, Kuzey İrlanda'yı da içeren İngiltere'nin bir parçasını oluşturur. Kuzey İrlanda halkı kendilerini İngiliz olarak kabul edip etmediklerine göre değişir. (Bu nedenle, birçok Galce, İskoç ve hatta İngiliz insanı da.) Ancak, İngiliz vatandaşlığına Büyük Britanya'dan gelenlerle aynı haklara sahipler. İrlanda Cumhuriyeti İngiltere'nin bir parçası değildir ve Kuzey İrlanda İrlanda Cumhuriyeti'nin bir parçası değildir. Bununla birlikte, Kuzey İrlandalı insanların İngiliz vatandaşlığının yanı sıra İrlanda vatandaşlığına hakkı olan özel bir anlaşma vardır. İrlandalı insanlar tipik olarak İngilizcede İrlanda aksanlarına sahiptir; yine, oldukça sayıda İrlanda aksanı var. Çok az Kuzey İrlandalı insanın kendilerini İngiliz olarak görmesine rağmen, insanların Kuzey İrlanda aksanını İngiliz aksanı olarak adlandırması nadirdir. Genel olarak, İngiltere ve İrlanda'dan insanlar nadiren “İngiliz aksanı” terimini kullanırlar. Galce, İskoç, İngilizce vb.


cevap 4:

İngiliz ve İngiliz arasındaki fark nedir?

'İngiliz' İngiltere'yi oluşturan dört ülkeye (Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı); İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda, 'İngilizce' ise sadece İngiltere için geçerlidir.

Ayrıca 'British Isles' terimiyle de karşılaşacaksınız. Bu yaklaşık 5.000 adadan oluşan bir takımadadır. En büyük ada İngiltere, İskoçya ve Galler olmak üzere üç ülkeye ayrılmış Büyük Britanya'dır. 'İngiltere' terimi ('Büyük' ​​olmadan) yalnızca İngiltere ve Galler anlamına gelir, ancak 'İngiltere' İngiltere, Galler ve İskoçya anlamına gelir. Britanya Adaları'nın en büyük ikinci adası, İrlanda Cumhuriyeti ve Kuzey İrlanda olmak üzere iki ülkeye ayrılmış İrlanda'dır. Britanya Adaları'ndaki diğer devletler Taç Bağımlılıkları olarak bilinir. Bunlar İrlanda Denizi, Jersey'de bulunan İngiliz Adası ve İngiliz Kanalı'nda bulunan Guernsey'dir. Jersey ve Guernsey, Kanal Adaları olarak bilinen takımadaların bir parçasıdır.

'İngilizce'nin bir başka anlamı, elbette, Anglo-Sakson ve Norman-Fransızca'nın bir karışımı olarak orta çağların sonlarına doğru gelişen İngilizce dilidir. Birleşik Krallık'ta konuşulan İngilizce diline, İngiliz İngilizcesi veya Avustralya İngilizcesi, bazen İngiliz İngilizcesi olarak anılır, ancak gerçekte İngiliz İngilizcesi sadece bir değil, aynı zamanda Birleşik Krallık'ta konuşulan İngilizce'nin birkaç yerel varyasyonu ve lehçesi.