cevap 1:

Gael Sinou'dan biraz daha fazla bilgi ekleyebilirim. Anterior yaklaşımda kas koruyucu hakkında haklıdır. Bununla birlikte, iyileşme açısından bunun anlamı dikkat çekicidir. Ameliyat bu şekilde olmadı. Cerrahım eski standart posterior yaklaşımı kullandı. İyileşmem oldukça iyi geçti. 3 mos. fizik tedaviden sonra normal aktivitelere geri döndüm.

Beni ameliyat öncesi bölgede hazırlayan hemşire? Ameliyatını yılın başında (2016) yaptı. Bana 6 hafta içinde işine dönebildiğini söyledi! Cerrahı anterior yaklaşımı kullanmıştı. Hayal bile edemedim. Bu iş, yumuşak olmayan bir yüzeyde ayaklarınızı ayakta tutan bir iştir! İyi gidiyor gibiydi. Ancak, cerrahınız ön yaklaşımı yapma konusunda uzman olmadıkça, bu şekilde gitmemenin daha iyi olduğunu okumuştum, bu yüzden yapmadım.

Kalça protezimin sonucu hakkında hiçbir şikayetim yok. Bununla birlikte, eğer cerrahım ön yaklaşımı kullansaydım ayaklarıma dönüp normal aktivitelere dönebileceğimi biliyorum. Ancak bana bu yaklaşımı kullanmanın bazı dezavantajları olduğunu söyledi. Bunu araştırmanız gerekecek. İşte size her şeyin yolunda gitmesini umuyoruz.


cevap 2:

Tamamen kalça protezi almayı düşünüyorsanız, bu kılavuz iki yaklaşımı karşılaştırmanıza yardımcı olacak ve cerrahınızla görüşmeniz için size bilgi verecektir. Her yaklaşımın riskleri ve yararları vardır. Ayrıca, cerrahınıza deneyimleri, komplikasyonları ve genel sonuçları hakkında soru sormaya hazır olun.

Ameliyat

daha sonra

  • Hastaların çoğu bu tip cerrahi için adaydır. Hasta ameliyat sırasında kendi tarafına yerleştirilir. Cerrah kalça bölgesi boyunca kalçanın hemen arkasında 4-6 inçlik bir kesi yapar. En yaygın yaklaşımdır ve en yüksek hasta güvenliğini sağlar.

önceki

  • Bu yaklaşım için adaylar önemli ölçüde fazla kilolu değildir, femur deformitesi yoktur ve normal pelvis anatomisi Hasta özel bir cerrahi masaya sırtında konumlandırılır, böylece cerrah ameliyat sırasında bacağını manipüle edebilir. Cerrah 4-6 inçlik bir kesi yapar Ameliyat 90-100 dakika sürebilir.Bu teknik olarak zor bir prosedürdür. Hastalar bu yaklaşımda çok deneyimli bir cerrah bulmalıdır.

Önlemler

daha sonra

  • Kalça protezi yüksek hacimli özel eğitimli bir cerrah tarafından yapıldığında düşük dislokasyon riski. Cerrahınızla görüşün, bazılarında bu prosedürle ameliyat sonrası önlemler yoktur.

önceki

  • Kalça protezi yüksek hacimli özel eğitimli bir cerrah tarafından yapıldığında düşük dislokasyon riski.

Faaliyete Dön

daha sonra

  • Hareketsiz çalışma - 2 hafta Işık aktivitesi (yürüme, sabit bisiklet, vb.) - 6 haftaFiziksel Çalışma - 6-16 haftaSpor - 3 ay

önceki

  • Hareketsiz çalışma - 2 haftaIşık aktivitesi (yürüme, sabit bisiklet, vb.) - 4-6 haftaFiziksel Çalışma - 6-16 haftaSpor - 3 ayGeri yürüyüş cihazını posterior yaklaşımdan 1-3 hafta sonra tipik olarak durdurun.

* Not: - Bu kesin bir veri değil, bu yüzden lütfen bunu uygun bir sonuç olarak düşünmeyin. Bu sadece referans amaçlı rastgele bir hesaplamadır.