cevap 1:

Açısal JS, Açısal 2, Açısal 4 ve Açısal 5 arasındaki fark aşağıda verilmiştir: -

Açısal JS:

AngularJS, bir uygulamanın verilerini, kurallarını ve örneklerini yönetmek için merkezileştirilmiş model görünümü denetleyici mimarisini temel alır. Mevcut bilgilere dayanarak, görünümü de oluşturdu.

Açısal 2:

Açısal 2 mimarisi, kontrolörü ve kapsamı direktifler ve bileşenlerle başarıyla değiştirir. Her ikisi de sayfadaki mantık ve kurallarla başa çıkmayı başarıyor. Açısal 2'de iki direktif vardır, yani Yapısal direktifler ve niteliksel direktifler.

Açısal 4:

Açısal 4, AngularJS'nin en son gelişmiş sürümüdür ve önceki Açısal 2 ile geriye dönük olarak uyumludur. Açısal 2 Nglf ve Ngf'nin yapısal türevleri doğaçlama edilmiştir. Şablon için, eğer / else tasarım sözdizimi de kullanılabilir.

Bununla ilgili daha fazla okumak istiyorsanız, lütfen burayı ziyaret edin

https: //www.bestinterviewquestio ...


cevap 2:

AngularJS "1.X sürümlerine ve" Angular "ise" JS "2 ve üstü sürümlere atıfta bulunur.

Angular JS, 20 Ekim 2010'da Google tarafından java-script ile yazılmış açısalın ilk sürümüdür.

Açısal 2 ve üstü versiyonlar daktilo tabanlı açık kaynaklı web uygulama çerçevesidir. Açısal 2, 23 Ekim 2014'te piyasaya sürülen sıfırdan yapılan google geliştiricileri tarafından tam bir yeniden yapılandırma ve yeniden yazma işlemidir.

Açısal 4, 13 Aralık 2016'da 3. sürümü atlayarak açıklandı,

1. HTTP İstekleri yapmak için daha küçük, kullanımı daha kolay ve daha güçlü bir kütüphane olan HttpClient ile tanışın.

2. Muhafızlar ve çözümleyiciler için yeni yönlendirici yaşam döngüsü olayları.

3. Animasyonları koşullu olarak devre dışı bırakın.

Açısal 5, 1 Kasım 2017'de yapı optimizasyonu ve malzeme tasarımındaki bazı iyileştirmeler dahil olmak üzere piyasaya sürüldü.


cevap 3:

JavaScript geliştiricisinin en çok tercih ettiği seçim Angular JS, 2009 yılında bir Google’ın icadı idi. 2011 yılında 1.0 olarak bilinen daha gelişmiş bir sürümle tekrar ortaya çıktı. o zamandan beri en son sürümleri geliştirme endüstrisinde sergilenmektedir. Birinci sınıf bir açık kaynak platformu olma kabiliyeti, geliştirme endüstrisinin çoğunu yakalamasını sağlamıştır.

Büyük talebi ve işletme sahiplerinin ve bireylerin ihtiyaçlarını karşılama yeteneği sayesinde; Angular JS Development'ın birçok sürümü tanıtıldı. Angular Js Angular 2 Angular 4 Angular 5 ve tüm Angular 6.0 sürümlerinin en sonuncusu, en son piyasa trendlerine uygun birçok yeni özellik ile de duyuruldu.

Geliştiriciler, yalnızca geri kalan platformlardan değil, aynı zamanda en son sürümleri için de çeşitlendirilmiş işlevselliği ve özellikleri nedeniyle angularjs uygulama geliştirmesine çekiliyor.

Çeşitli Açısal Versiyonlar Arasında Kısa Bir Sınıflandırmanın Açıklanması

  • Açısal hanedandaki ilk sürüm, ön uç, açık kaynaklı bir platform olan Açısal JS'dir. Öncelikle dinamik web uygulamalarının ve diğer angularjs geliştirme hizmetlerinin geliştirilmesinin sonucu olan JavaScript çerçevesine dayanır. Şablon oluşturmak için HTML dili kullanılır. Genel Angular JS, en etkileyici web uygulamalarını geliştirmek için kullanılır. Angular JS'den sonra gelen sonraki sürüm, ön uç web uygulamalarını kolaylaştıran TypeScript tabanlı açık kaynak platformu olan Açısal 2 ve 4'tür.
  • Açısal 2 temel olarak eski JS sürümünün gözden geçirilmiş bir versiyonu iken Açısal 4, geriye dönük uyumluluğa sahip bir yeniden yazma sürümüdür. Her ikisinin de hafif yeni özellikleri var, ancak birbirlerinden büyük ölçüde farklı değiller. Açısal 5'in inovasyonundan sonra, daha iyi özelliklerin tanıtılmasına kadar çeşitli hataların ortadan kaldırılmasından pek çok gelişme görüldü. Bu sürüm sessiz gelişmiş ve büyük ölçüde geri kalanından angularjs uygulama geliştirme kullanılmıştır.

Bu sınıflandırma, çeşitli versiyonları arasındaki büyük farkı göstermektedir. Her versiyonun bir şekilde birbirinden farklı ve benzersiz olduğunu söylemek adil olacaktır. Özelliklerinden geliştirme tekniklerine kadar, işletmelerin ve bireylerin özel gereksinimlerini karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin!


cevap 4:

Açısal JS, Açısal 2, Açısal 4 ve Açısal 5 arasındaki farkı kontrol edin.

AngularJS: AngularJS, web uygulamalarını düzenlemek için çok sayıda kavram sunar. Güçlü şablonlar tanımlamak için yeni etiketler veya nitelikler ve ifadeler içeren web sayfalarınıza yönergeler ekleyerek HTML'yi geliştirir. Bağımlılık enjeksiyonu ile, kontrolörlerde uygulama davranışınızı kapsar.

  • MVC Framework - AngularJS, dinamik modelleme için ideal bir MVC çerçevesidir. Geliştiricilerin istemci tarafı web uygulamaları oluşturmasını kolaylaştırır. Gerekli tüm öğeler ayrı ayrı inşa edilir ve geliştiricilerin ekstra zaman ve çaba eklemesini önleyen otomatik olarak birleştirilir. Doğal olarak tahmin edebileceğiniz gibi, görünüm oluşturmadan önce verilerinizi filtreler. Filtreleme sayfalama ve veri dizilerini filtreleme sağlayabilir Ünite Test Olanakları - Bağımlılık enjeksiyon özelliği ile AngularJS, ünite test sürecini kolaylaştırır. AngularJS uygulamayı modülerize eder ve direktifler, kontrolörler, animasyonlar veya filtreler gibi bileşenlere böler. Uygulamanın bağımlılığı ile birlikte bağlanması, her şeyin olması gerektiği gibi yapılmasına yardımcı olur ve kontrolü basit bir şekilde ele alır.

Açısal 2: Açısal 2, bazı kullanışlı özelliklerle birlikte AngularJS'nin tamamen yeniden yazılmasıdır. Statik olarak yazılan bir dil olan TypeScript kullanır ve JavaScript'in üst kümesidir. Bu, AngularJS ve AngularJS karşılaştırılırken bu çerçevedeki en çarpıcı yeniden yazmadır. Açısal 2'nin başlıca özellikleri şunlardır:

  • Evrensel sunucu oluşturma - Sunucu tarafından oluşturulan bir görünüm sunan arka uç olarak Node.js ile çalışır. Bu özellik, uygulamamızın performansını artırır. Bir mobil araç seti - Açısal CLI ve Açısal Mobil Araç Seti ile yüksek performanslı mobil uygulamalar oluşturmak için tüm araçları ve teknikleri sağlar. Web'in paylaşılabilirliği, aranabilirliği ve kurulum gerektirmeyen özellikleri gibi avantajlar sunar. Komut Satırı Arabirimi (CLI) - Yeni CLI, komutlar aracılığıyla yollar, bileşenler, hizmetler ve borular oluşturabilir.

Açısal 4: Açısal 4, modüllerde en az karışıklık, daha iyi kullanıcı etkileşimi, daha pürüzsüz sonuçlar ve daha hızlı refleksler için daha ince detaylandırma ve daha iyi kaynaklar içerdiğinden, Açısal 2'nin geliştirilmiş bir sürümüdür. Önceki Açısal sürümlerdeki değişikliklerin yanı sıra, Angular 4 aşağıdaki gibi yeni özelliklerle birlikte gelir:

  • Yönlendirici ParamMap - Açısal 2, yalnızca standart JavaScript sözdizimi yoluyla erişilebilir olmasını sağlayan yönlendirici parametrelerini saklamak için anahtar / değer nesnesi yapısını kullanır. Açısal 4'ten parametre harita formunda kullanılabilir hale gelir ve basit yöntem çağrıları ile erişilebilir. NgComponentOutlet kullanan dinamik bileşenler - * ngComponentOutlet yönergesi ile geliştiriciler dinamik bileşenler bildirimsel bir şekilde oluşturabilirler.TypeScript 2.1 ve 2.2 uyumluluğu - Açısal 4 TypeScript'in gelişmiş sürümleriyle yükseltildi. Bu, ngc hızını artırır ve uygulamanız aracılığıyla daha iyi tür kontrolü sunar. Şablonlar için de kaynak haritaları - Kaynak haritaları hata ayıklamak ve hataları bulmak için çok önemlidir. Açısal 4'teki yeni şablon derleyici, şablonlar için bu tür kaynak haritaları oluşturur. Bu nedenle, tarayıcı hata ayıklayıcı, Crash-Reports & Log-Messages ile uğraşırken daha fazla bağlamsal ayrıntı sunar.

Açısal 5: Açısal 5, önceki açısal versiyonlara kıyasla bazı büyük değişiklikler ortaya çıkarır. Versiyon, Açısal çerçeveyi daha hızlı, daha küçük ve kullanımı daha kolay hale getirdi. Açısal 5 bize aşağıdaki özellikleri sunar:

  • Optimize Etme Aracı Oluştur - Açısal 5, CLI'de bulunan bir iyileştirme aracı oluşturmayı içerir. Bu araç, gereksiz ek parçalar ve çalışma zamanı kodundan kaçınarak uygulamaları daha hafif ve daha hızlı hale getirir. JavaScript paketlerinin boyutunu azaltır ve uygulama hızını artırır.Popiler geliştirmesi - Açısal 5, Zaman Öncesi (AoT) yapıları ve artımlı derleme ile üretim için daha hızlı yeniden oluşturulmasını sağlar.Yeni Router Yaşam Döngüsü Etkinlikleri - Açısal 5, geliştiricilerin hayatı izlemesini kolaylaştırır yönlendiricinin aktivasyon tamamlanmasıyla koruma döngüsünü döngüsü.HttpClient - Açısal ekip, Açısal sürüm 5 ile HttpClient ile bazı değişiklikler yaptı. Bu sürümden, geliştiricilerin kitaplığı @ angular / http yerine tüm uygulamaları için HttpClient kullanmaya başlamalarını öneriyorlar. .

Açısal Çerçeve hakkında daha fazla bilgi edinin - İlk Adımlarından Yetişkinliğe