cevap 1:

Sosyal Medya, elektronik iletişim ve bilgi, fikir, kişisel mesaj ve diğer içerikleri paylaşabileceğiniz çevrimiçi toplulukların oluşturulması için kullanılır. Sosyal Ağ, özellikle çevrimiçi olmak üzere kişisel ve iş ilişkilerinin oluşturulması ve sürdürülmesi için kullanılır. Sosyal ağ oluşturmanın sosyal medyanın bir alt kategorisi olduğunu söylemek doğrudur.

Sosyal medya platformlarında tüm konuşmaları, takipçileriniz veya abonelerinizle etkileşime ve etkileşime yol açabilecek video, resim, blog ve daha fazlasını yayınlayıp paylaşarak yapıyorsunuz. Sosyal ağ siteleri söz konusu olduğunda, bunların amacı diğer insanlarla bağlantı kurmaktır, bu da hem konuştuğunuz hem de dinlediğiniz anlamına gelir. Başka bir deyişle, dinlemek ve başkalarıyla etkileşim kurmak için zaman ayırmanız gerekir.

Sosyal ağ ile hedefiniz, takipçi ağınızı oluşturmak ve bu ilişkileri geliştirmek, sosyal medyanın amacı ise kendinizi yeni müşteriler getirebilecek olan halka tanıtmaktır. Sosyal medya ve sosyal ağlar işiniz için çok önemlidir ve işinizin daha büyük başarısı için her ikisinden de tam olarak yararlanmalısınız. Her ikisi de zaman gerektirir, ancak aynı derecede önemli ve verimlidir.


cevap 2:

Bu terimlerin sıklıkla birbirinin yerine kullanıldığını görüyorum, ancak bir “sosyal medya platformu” nun bir şirketin veya kuruluşun kendi sosyal ağlarını oluşturmak için kullanabileceği bir araç olduğunu düşünürüm. Örneğin ticaret dernekleri genellikle web sitelerinde üyelerin birbirleriyle etkileşim kurmak için kullandıkları kendi ağlarına sahiptir. Bir "sosyal ağ sitesi" ni LinkedIn, Facebook, Twitter, vb. Siteler olarak görecektim. bu önemli.