Cevap 1:

Elmaslar doğal, insan yapımı veya sahte olabilir. İnsanların çoğu yapay elmasları sahte olanlarla karıştırmaya eğilimlidir, ancak ikisi arasında bir fark vardır. Sahte elmasların kimyasal bileşimi farklıdır. Teknik olarak, yapay veya sentetik bir elmas, doğal olanla aynı kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip olması nedeniyle sahte değildir.

İşte gerçek ve sahte bir elmas arasında ayrım yapmak için evde yapabileceğiniz testlerin bir listesi.

1. Su Testi: Normal boyutlu içme camının 3 / 4'ünü su ile bulun. Elması dikkatlice cama düşürün. Değerli taş batarsa, gerçek bir elmastır. Suyun altında veya yüzeyinde yüzüyorsa, sahte olanıdır. Bunun nedeni, gerçek bir pırlantanın suya kıyasla yüksek bir yoğunluğa sahip olmasıdır, bu nedenle su testi, taşınızın yoğunluk seviyesine uygun olup olmadığını gösterir.

2. Gazete Testi: Taşı gazetenin üstüne yerleştirin ve sayfadaki kelimeleri okuyabilip okuyamayacağınıza bakın.İyi kalitede gerçek bir elmas, ışığı göremeyeceğiniz kadar yoğun bir şekilde kırar. Öte yandan, kübik zirkon daha şeffaftır ve tam olarak görebileceksiniz.

3. Isı Testi: Bir bardak alın ve soğuk suyla doldurun. Taşı tutmak için bir dizi yanmaz eldiven kullanın. Taşı bir çakmakla yaklaşık 40 saniye ısıtın, ardından taşı doğrudan soğuk suya bırakın. Taş paramparça olursa, gerçek bir elmas değildir. Gerçek bir elmas reaksiyon göstermeyecektir.

4. Kıvılcım Testi: Söz konusu elması normal bir lamba altında tutun. Işığın taştan nasıl yansıdığını izleyin. Elmastan seken beyaz ışık veya renkli ışık yansımalarının parlak parıltılarını görürseniz, o zaman gerçek bir elmastır. Gerçek bir pırlantayı sahte bir elmas benzeri Kübik Zirkonya ile karşılaştırırsanız, yansıtılan beyaz ve renkli ışık ışıltısında önemli bir fark görebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için şu makaleye göz atabilirsiniz: Bir Pırlantanın Gerçek mi Sahte Olduğu Nasıl Anlaşılır - Tam Kılavuz

Ziyaret: Çevrimiçi Kuyumcu, Yapay Mücevheratta% 15 indirim


Cevap 2:

Merhaba

Eğer Elmas Uzman Eğer gerçek ve yinelenen arasında farklı görebileceğiniz toplam şeyler vardır.

  1. Doğal Elmas Fiyatı Yinelenenle karşılaştırıldığında Yüksek. Doğal Elmas, Yinelenenle karşılaştırıldığında Yüksek Parlaklığa sahiptir. Doğal Elmas Sertliği 10'dur ve Yinelenenlere kıyasla daha yüksektir.Doğal Elmas, Yinelenenlere kıyasla daha fazla ateşe sahiptir. Doğal Elmas manyetik değildir. Kopya Manyetiktir.

Başka bir şüpheniz varsa bize bildirin.

teşekkür ederim


Cevap 3:

Elmasınızın güvenilirliğini değerlendirmek için yapabileceğiniz testler. Değerli taş bu değerlendirmelerden birkaçında başarısız olursa, profesyonel olarak değerlendirmek için bir mücevher alıcısına teslim edin. Ev değerlendirmeleri taşınızı gerçek bir pırlantanın eşyalarıyla karşılaştırır.

Bu değerlendirmeler şunları içerir: ışıltı testi, şeffaflık değerlendirmesi, su değerlendirmesi, sis değerlendirmesi ve tezahür değerlendirmesi.

Ayrıca, gerçek elmaslar mükemmel bir gümüş veya altın ayarına yerleştirilirken, sahte elmaslar genellikle daha ekonomik ayarlara yerleştirilir. Çok fazla çizik içeren bir taş kesinlikle sahte bir elmastır, çünkü elmaslar gerçekten çok sağlam, dayanıklı bir kayadır.

İfade testi, bir öğeden geçen ışığın çeşitli renk dalga boylarına dağıtılacağı fikrini kullanır. Bir elmas vasıtasıyla yayılan dalga boyu gridir, çünkü ışık gerçekten çok sayıda elmas faseti veya yüzüyle yansıtılır.


Cevap 4:

Çok sayıda yinelenen elmas türü vardır. onlara Kübik zirkon, yapay cam, mozanit, Swarovski ve hatta laboratuarda yetiştirilen elmaslar diyebilirsiniz. Hepsinin farklı sertlik, ateş ve yansıma dereceleri vardır.

elmas dışındaki tüm kopyalar için. takip etmeniz gereken bazı çok temel parametreler var.

  1. Yinelenen elmaslar her zaman kusursuzdur veya kapanımları yoktur.IF elmas çok büyük boyuttadır. mermerden daha fazlasını söyleyin, muhtemelen sahte. Her yıl bana eureka bulmuş gibi yaklaşan 100 kişiyle karşılaştım, ancak her zaman sahte olduğu ortaya çıkıyor. kalem veya üzerine yazılmış veya yazılmış herhangi bir kelime. elmas asla tam olarak göstermez ve altında ne olduğunu bilemezsiniz.

4. Elmas Sis testini kullanabilirsiniz. elması veya halkayı iki parmak arasında tutun ve üzerine bir nefes verin. Nefesinizdeki nem ve ısı nedeniyle elmas üzerinde hafif bir sis oluşacaktır. Sis hemen dağılırsa, elmas gerçektir.

5. Doğal elmas en zor maddedir. en zor ikinci karbür. sahip olduğunuz taşın yüzeyini çizmek için karbür çizici kullanabilirsiniz. Bu ortak test nedeniyle% 99 sahte önlenecektir eminim. ve seyahat ettiğiniz her yere taşıyabilirsiniz.

6. Bir UV ışık testi kullanın. bu bile en sert Lab yetiştirilen elmas 10 sertlik ile tanımlayacak. Gerçek elmasın çoğu UV ışıkları altında Mavi'ye dönüşecektir. ve şimdi gerçek elmastan çift elmasları tanımlayan çoğu makine bu işlevi kullanıyor.

daha fazla ayrıntıya ihtiyacınız varsa veya hatta kaba veya cilalı elmaslar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bize ulaşın Gemone Diamond ile iletişime geçin: Loose Diamond Online Satın Alın