Programcı ve programlama arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Program: ABD'de “program” yazımı (hesaplama bağlamlarında da yaygın olarak kullanılır). planlanan bir dizi gelecek etkinlik veya performans.

[1]^{[1]}

programın tanımı

Programcı: bilgisayar programları yazan kişi.

[2]^{[2]}

programmer - programmer nedir? Oxford Sözlükleri

Programlama: Bilgisayar programı yazma eylemi.

[3] ^{[3]}

programming - programming nedir? Oxford Sözlükleri

[1] Program - Vikipedi

[2] Programlar - Wikipedia

[3] Bilgisayar programlama - Vikipedi


cevap 2:
  1. Programcı, bilgisayar kodunu kullanarak sorunları çözebilen kişidir. Temel betiklerle “iyi” olmaktan, herhangi bir dilde mutlak büyücü olmaya kadar geniş bir beceri seviyesine sahip olabilirler. Programlama eğitim kampımdan mezun olduğumda, harika bir programcı olma becerisine sahiptim ”Lindsey başlıyor. “Ama Udacity'ye katılana kadar yazılım mühendisi olmayı öğrenmem gereken çok şey olduğunu fark etmedim.”

Programcı ve Yazılım Mühendisi terimleri, yaygın inanışın aksine, birbirinin yerine kullanılamaz. Bir programcı kodlamayı bilir ve anlamlı ürünler oluşturmak için gerekli teknik becerilere sahip olabilir. Bir yazılım mühendisi gereksinimleri anlamak, paydaşlarla çalışmak ve ihtiyaçlarını karşılayan bir çözüm geliştirmek için sistematik bir süreç izler. Bir programcı yalnız çalışma eğilimindedir. Bir yazılım mühendisi daha büyük bir ekibin parçasıdır.

Lindsey, bu farkı San Francisco'daki prestijli bir bootcamp'tan mezun olduğunda ve bir şirkette çalışmaya başladığında (bizimle!) Fark etti. GitHub iş akışlarını öğrenmekten daha kapsamlı testlere kadar (“Her zaman testin önemini sorguladım,” diyor Lindsey, “bireysel projelerle, çoğunu inşa ettiğimden beri ne yapması gerektiğini biliyordum. birbirimizi, kodumu test etmek için çok dikkatli olmalıyım ”), Lindsey bu yeni role geçiş yaparken birçok beceriyi almak zorunda kaldı.