Bir müzik bestecisi ile müzik direktörü arasındaki fark nedir?


cevap 1:
  • Besteci (Wikipedia), boş bir sayfadan müzik oluşturan kişidir.
  • Bir Müzik yönetmeni (Wikipedia), orkestralarının sezon kadrosuna veya bir film müziğine veya o türden şeylere koymak için bestelediği müzik parçalarını seçen kişidir.

Besteci

, oluşturma

orkestra,

 düzenlemek

  • bestelemek, sıfırdan bir parça orijinal müzik yaratmak ve geliştirmek. Bu, bir melodi yazmayı, altında yatan uyum veya akor ilerlemesini gerektirir ve bazen orkestra için şarkı sözleri, orijinal kompozisyonu almak ve en iyi enstrüman dizisine ayarlamaktır. Bu, tam bir orkestra veya dize orkestrası için parçanın daha iyi 'etli' olacağı şekilde ekstra müzikal çizgiler ("parçalar") oluşturmayı gerektirir. Bu adımdan sonra müzik genellikle tamamlanır. Düzenlemek, önceden oluşturulmuş ve düzenlenmiş bir müzik parçasını almak ve tüm parçaları ihtiyacınız olan her şeye uyacak şekilde yeniden düzenlemektir. Bu, enstrüman sayısının ve / veya hangi enstrümanların parçanın hangi parçalarında çaldığını azaltmayı veya genişletmeyi gerektirir. Bunun güzel örnekleri şunlardır: solo piyano için düzenlenmiş bir Beethoven senfonisi; Yaylı çalgılar dörtlüsü için düzenlenmiş pop şarkılar; solo flüt için düzenlenmiş favori John Williams teması.

Müzik yönetmeni


cevap 2:

ADI BURADA ANA FARKI ÖNERİYOR,

Bir besteci, örneğin BEETHOVEN, DİĞER ELDE MÜZİK BİR YÖNETMENİN KENDİ MÜZİĞİNİ ALACAK VE BİR MÜZİK VİDEOSU VEYA FİLMİN AMACI İÇİN KULLANACAK BİR ŞEYE DOĞUM VERECEK.

MÜZİK YÖNETİCİLERİ örneğin A.R REHMAN (aynı zamanda çok yetenekli bir besteci) ÇOK YETENEKLİ MÜZİSYENLER AMA MÜZİK VİDEOLARI VE FİLMLERİ NASIL DEDİĞİNE SAHİP ÇOK KADAR FIRSATLAR VAR.

EN MÜZİK MÜDÜRLERİNİN MÜZİKTE İYİ ARKA PLANI VARDIR. BUNLARIN BİR MÜZİK VEYA YAZICISI VEYA BİR MÜZİKÇİ OLABİLMESİNİN ÖNEMLİ OLDUĞU GİBİ ÖNEMLİDİR.


cevap 3:

Besteci, yalnızca belirli bir müzik türü üretebilen kişidir. Bir şarkının melodik kısmından sorumlu olan odur.

Müzik direktörü, şarkıda kullanılan her şeyden ve her şeyden sorumludur. Bir şarkıdaki tüm farklı enstrümanları yapılandırır ve düzenler ve besteler. Vokallerin nasıl kaydedileceğini ve parça ile nasıl ilerleneceğini belirler.