Cevap 1:

Bir Satıcı Alıcısı genellikle “kart şemaları” aracılığıyla Visa ve Mastercard'a doğrudan entegrasyonu olan ve satıcılara doğrudan satış yapabilen veya kayıtlı bağımsız satış organizasyonları olarak bilinen Ticari İşlemcilere satabilecek bir bankadır (ancak her zaman değil, yani İlk Veriler) veya ödeme hizmeti sağlayıcıları (ISO veya PSP).

Bakmanın bir başka yolu da Merchant Acquirer, distribütörlere satış yapan ve işletmelere doğrudan satış yapan bir satıcı gibi, bir tüccar işlemcisi ise distribütör olacaktır.

En iyi,

Zach

PayArc / www.payarc.com


Cevap 2:

Trader Acquirers, Visa ve Mastercard tarafından BIN altında Merchant Finance Mumbai ihraç etme kapasitesine sahip bankalardır. Durum: Merrick Bank, BMO Harris Bank, vb.

Trader Processor, bu Tüccar Alıcıları için ISO veya İşleme Şirketleri'dir. İllüstrasyon: Tüccar Kalesi, Paysafe vb.

Daha Fazla Bilgi Edinin https://www.ftcash.com/


Cevap 3:

Ben Brown'un belirttiği gibi, iki terim kafa karıştırıcıdır ve çoğu zaman eşit değildir. Öyleyse önce ne demek istediklerini gözden geçirelim:

· Satıcı edinen: satıcı ile sözleşmesi olan kuruluştur. Büyük olasılıkla edinen banka olarak da bilinen bir banka olacaktır; yani satıcının bankası. Çok büyük işlemciler ilk veri ve benzeri gibi tüccar edinen başka varlıklar da vardır. Tüccar edinenler, banka ve satıcı ilişkisinin ön ucudur. Tüm satıcı etkileşimleri satıcı edinen aracılığıyla gerçekleştirilir: POS kiralama, yerleşim yerleri, anlaşmazlıklar vb. Kısacası, iş durumunu kontrol etmek için gelen ve ziyaret eden güzel satıcı.

· Satıcı işlemcisi: satıcı edinenin hizmet sağlayıcısıdır. Tüm arka ofis işlerini, yetkilendirmenin gerçek işlenmesinde olduğu gibi gerçekleştirir, tüccarın ödeme durumunu kontrol etmek için kullandığı havalı web sitesini oluşturur ve yönetir. Kısacası kilitli ofiste işi penceresiz yapan adamdır ....

Neden bu iki terim eşit olarak kullanılıyor? çünkü çoğu zaman her iki işi de aynı (tüzel) yapan varlıktır. Örneğin Bank of America'nın kendi ticari hizmetleri ve işleme yetenekleri vardır. Büyük bankaların çoğu, her iki işlevi de yerine getirdikleri benzer bir yapıya sahiptir.

Ne zaman farklı olurlar? niş pazarlar veya küçük hacimli tüccarlarla mücadele ederken, tüccar edinen (ISO tüccar edinen olarak kabul edilebilir) büyük bankalar tarafından geleneksel olarak göz ardı edilen küçük tüccarlara ulaşacak ve işleme yeteneği sunacaktır. Bu işlem yeteneklerinin çok düşük olması, daha az pazarlama / müşteri fetihinde ekstra işlem hacimlerini (önemsiz… küçük akışların çok büyük nehirler oluşturması kadar hızlı değil!) maliyet!

Eğer farklılarsa, kim para kazanıyor, hangisi daha fazla para kazanıyor? Para gerçek ayırt edici faktördür! Tüccar edinen aslan payını alır ancak hacim konsolidasyonu nedeniyle tüccar işlemcisinden daha az kazanır ... Her iki hizmeti de sunan şirketler her şeyi alır!

Umarım bu yardımcı olmuştur.


Cevap 4:

Selamlar! Tıpkı biyografimin söylediği gibi, United Thinkers'daki UniPay Gateway'in ürün yöneticisiyim.

Bir tüccar edinen (veya edinen banka) tüccarı geçersiz kılan, yani tüccar hesabını düzenleyen ve tüccarın operasyonları, özellikle de riskler (ters ibrazlar, geri ödemeler, vb. Dahil) için mali sorumluluk üstlenen bir bankadır.

Ticari bir işlemci, satın alanın “teknik kolu”, yani ödeme işleminin teknik desteğini sağlayan (entegrasyon için teknik platform vb.) Satın alanın ortağıdır.

Aslında, soru oldukça yaygındır.

Farkı daha ayrıntılı olarak açıklayan yeni yayınlanan bir makale:

Alıcı, İşlemci, Ağ Geçidi: Kim kimdir?

Veya ödeme işlemenin temelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için yakın zamanda yayınladığımız videomuzu inceleyin:


Cevap 5:

Tüccar edinen, e-ticaret tüccarlarına, müşterilerinin kredi kartı ödemelerini kabul etmelerini sağlayan hizmetleri sağlayan bir finans kuruluşudur.

Tüm işlem yaşam döngüsü boyunca satıcı satıcıları aşağıdaki temel işlevleri yerine getirir:

  • kredi kartlarını kabul etmek için e-ticaret tüccarlarının kaydolması ve taahhüt edilmesi, geçerli işlemi yetkilendirmenin yollarının sağlanması; işlemlerin ağ üzerinden yerleşiminin hızlandırılması; bilgilendirici beyanların gönderilmesi.

Ticari işlemcinin ana sorumlulukları şunlardır:

  • bir ödeme ağ geçidinden alınan kredi kartı detaylarını kontrol etmek, kredi kartı detaylarını doğrulama için veren bir bankaya iletmek; bir dizi sahtecilikle mücadele önlemi uygulamak.

Satıcı işlemcisi, kredi kartı bilgilerinin geçerli olduğuna dair bir bildirim aldıktan sonra, onayı ödeme ağ geçidine gönderir ve işlem tamamlanır.

Bilmiyorsanız, ödeme ağ geçidi, kart sahibi, satıcı ve alıcı banka arasında iletişim sağlayan bir yazılımdır.

Çevrimiçi ödemelerin teknik yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, "Ödeme ağ geçidi, ödeme işlemcisi ve bir satıcı hesabı arasındaki fark nedir" makalesinde bulunabilir.

Umarım yardımcı olmuşumdur.


Cevap 6:

Alıcıların, tüccarlara kendilerini çekmek için rekabetçi terimler sunmaları ve bunları elde tutmak için iyi bir hizmet sunmaları gerekir. Tüm bunlar e-ticaret platformum tarafından halledildiğinden, çevrimiçi ödeme işlemeyle ilgili tekniklerden emin değilim. Bu işlevler, bazı durumlarda, e-Ticaret platformu tarafından sağlanabilir.

Platformum olarak Shopping.CartElite kullanıyorum ve uzman ekipleri çevrimiçi ödeme ağ geçitleri ve işlemlerinin tüm prosedürünü ele alıyor. Hepsi bir arada bir çözüm sunarlar, böylece işinizi yürütmek için düzinelerce farklı uygulamaya, eklentiye, uzantıya ve / veya entegrasyona güvenmenize gerek kalmaz. Ödeme hakkında, bu gelen birçok fayda göz önüne alındığında, ödemek için makul bir paradır. Size iyi şanslar diliyorum. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bana sormaya çekinmeyin. Tek yapmam gereken, çevrimiçi mağazama yeni ürünler eklemeye devam etmek ve işimin büyümesini izlemek.

Açıklama: Bu yazıyı yazdım ve şirketi kullandım.


Cevap 7:

“Satıcı edinen” ve “satıcı işlemci” terimleri genellikle eşanlamlı olarak kullanılır, ancak aslında iki ayrı işlevdir. "Satıcı edinen", satıcılara kabul hizmeti satan ve bir satıcının ödeme kartı işlemlerini "edinme" konusunda finansal risk alan kuruluştur. "Ticari işlemci", satıcı satıcılarına dış kaynak hizmeti olarak ödeme ağlarına yetkilendirme, veri iletimi, veri güvenliği, yerleşim ve bağlantı sağlar.

Bu işlevler, bazı durumlarda, aynı kuruluş tarafından sağlanabilir.


Cevap 8:

Tüccarlar, Visa ve Mastercard tarafından BIN'leri altında Tüccar Hesapları ihraç edebilmek için lisanslanan bankalardır. Örnek: Merrick Bank, BMO Harris Bank, vb.

Ticari İşlemci, bu Ticari Satıcıların ISO veya İşleme Şirketidir. Örnek: Ticari Kaleler, Paysafe, vb.

Merchant Gateway, bu Tüccar Hesapları için ön uç arabirimine izin veren ağ geçidi şirketleridir. Örnek: NMI, Authorize.net, vb.