cevap 1:

Buradaki cevapları okuduktan sonra bunları düzeltmem için bana ilham verdi. Hidrostatik tahrik, CVT gibi sonsuz değişken bir tahriktir ancak benzerliğin sona erdiği yer burasıdır. Hidrostatik tahrik, değişken deplasmanlı motor tahrikli bir hidrolik pompadır. Bu, yağı hidrolik bir motora pompalar. Pompa değişken deplasman olabilir veya harici pompaya valfe edilerek yapılabilir.

Bir alternatif, sabit bir deplasmanlı pompaya ve değişken bir deplasmanlı hidrolik motora sahip olmaktır. Bu seçenek, bir kanatlı tasarım motoru kullanarak geri vites almayı kolaylaştırır.

Nasıl tersine dönersiniz? İki yöntem vardır a) Swashplate tasarımı gibi bazı değişken deplasmanlı pompalar, swashplate'i kendi ekseni üzerinde çıkışı çıkışa ve girişten çıkışa geçiren ters yönde hareket ettirerek akışın tersine çevrilmesine izin verir. Bu, bir kalıp plakası motoruna da uygulanabilir, ancak kalıp plakasını kendi ekseni üzerinde 0 üzerinden çevirdiğinizde ve hidrolik motor yönünü ters çevireceği için daha basittir.

b) pompanın çıkışını hidrolik motordaki bağlantı noktalarını değiştirmek için değiştiren bir ters valf.

İşte Hidrostatik Şanzıman için Eksiksiz Rehberiniz

Biri IH olan çok satıcılı bir franchise'da çıraklık yaptım. 656, NZ'de ilk kullanılabilir ve aşağıda bir açıklamadır.

Traktör Sohbeti: Hydro, İlk Uluslararası 656


cevap 2:

Hidrostatik tahrik, motordan akslara giden güç akışını düzenlemek için bir otomatik şanzıman olan bir tork konvertörü kullanır. Debriyaj veya vites seçici yok, ancak ileri ve geri seçmek için bir kol veya biri ileri, diğeri geri için iki ayrı gaz pedalı. Normal bir tahrik traktörü, motoru akslara bağlamak için bir debriyaj ve dişli kutusu kullanır, sürücü doğru dişli olduğunu düşündüklerini seçecektir. Genellikle biri doğru oran için diğeri yüksek ve düşük tork ayarları için iki vites seçiciye sahip olacaktır.