Bir diş hekimi ve diş asistanı arasındaki fark nedir?


cevap 1:

A2A sayesinde

Aradaki fark terminolojidir. Birleşik Krallık'ta dişhekimliği hemşiresinin işlevi, diğer ülkelerde dişhekimliği yardımı ile hemen hemen aynı işlevdir.

Diş Hemşiresi: Bazıları kontrol için oradayken bazıları daha karmaşık tedaviye sahip olacak. Ekibi hasta bakımının her alanında desteklerken, insanları rahatlatmanız ve onları rahatlatmanız gerekir.

Bir dişhekimi muayenehanesinde hastaları karşılayacak ve tedavinin kendisiyle doğrudan destek vereceksiniz:

  • diş hekimi ile diş hekimi ile yakın bir hastayı incelerken not almak, isteklere hızlı yanıt vermek ve genellikle ameliyatı kullanıma hazır tutmak da dahil olmak üzere, tüm ilgili malzeme ve malzemelerin hasta kayıtlarından sonra yerlerinde olduğundan emin olmak için diş ameliyat ekipmanlarının bakımını yapan aletlerin dekontaminasyonundan sorumlu olmak ayrıca yüksek standartlarda temizlik ve enfeksiyon kontrolünden sorumlu olacaktır. Ekstra eğitim ile röntgen çekimleri ve klinik fotoğraflar çekebilir, izlenimler alabilir, diş modelleri yapabilir ve diş çürümesini önlemek için florür vernik uygulayabilirsiniz. Dokunuş ve takdir, bir dişhekimliği hemşiresi için önemli niteliklerdir - gizli hasta bilgilerini ele alacak ve endişeli olabilecek insanlara bakım yapacaksınız.

Diş Asistanı Görevleri: Öngörülen prosedürleri ve protokolleri takip ederek hasta için tedavi odası hazırlar. Hastayı karşılayarak, rahatlatarak, oturarak ve örterek hastayı diş tedavisi için hazırlar. Soru ve talepleri cevaplayarak hastalara ve çalışanlara bilgi sağlar.

Dişhekimliği Asistanı Nitelikli Görev / İşlevleri Yerine Getirmeli veya Gerçekleştirmeli X-ışınları alın Azot oksit uygulamasını izleyin Koronal cilalama, dolgu macunları uygulayın Kurs veya işbaşı eğitiminin ardından denetim. Denetim, CPR sertifikası ve onaylı derslerin tamamlanması.

Diş Asistanı:

  • çeşitli tedavi prosedürleri sırasında diş hekimine yardımcı olmak ve hastanın tıbbi geçmişini soran ve bir enfeksiyon kontrol memuru olarak kan basıncı ve nabız atımı almak, enfeksiyon kontrol protokolü geliştirmek ve hastaları ve cihazları hazırlamak ve sterilize etmek için kendilerini rahat hissetmek diş tedavisi öncesi, sırasında ve sonrasında hastalara, cerrahi sonrası veya ağız sağlığını korumak için uygun ağız hijyeni stratejilerini öğreten bir restorasyon (dolgu) yerleştirilmesi gibi diğer diş tedavisi prosedürleri gibi ağız bakımı için talimatlar verilmesi; (örneğin, diş fırçalama, diş ipi ve beslenme danışmanlığı) hastalarla ve tedarikçilerle iletişim kurmak için kişisel bilgisayar kullanımını gerektiren ofis yönetim görevlerini yerine getiren çalışma kadroları (diş modelleri) için hasta dişlerinin izlenimlerini almak (örneğin randevuları planlama, telefona cevap verme, faturalandırma ve sarf malzemesi sipariş etme) doğrudan sağlamak ortodonti, pediatrik diş hekimliği, periodontik ve ağız cerrahisi dahil olmak üzere tüm dişhekimliği uzmanlıklarında hasta bakımı

Kaynağa verilen kredi:


cevap 2:

Dental Nurse teriminin sizin için ne anlama geldiğinden emin değilim, nerede yaşadığınıza ve görevlerine bağlı.

Amerika'da bir dişhekimi asistanı, uygun aletlerin bir dişhekimliği operatörüne kullanılmasını sağlar ve tüm aletlerin isimlerini ve kullanımlarını anlar ve dört elli diş hekimliğine katılabilir. Daha sonra, işlemden sonra, aletleri bir tepsi üzerinde uygun sırayla kullanmak için temizleyebilir ve sterilize edebilir ve saklayabilirsiniz.

Amerika'da bazı yerlerde yeterli eğitim ve sertifikaya sahip bir diş asistanı röntgen çekebilir. Ve diğer yerlerde (bireysel Devlet yasaları tarafından dikte edilen) “diş eti” çizgisinin üzerindeki dişleri temizlemek ve cilalamak için koruyucu araçlar kullanabilir.

Bazen hastalarımın asistanlarımı Dişhekimliği Hemşireleri olarak adlandıracaktı, ancak Amerika'da sıklıkla ilaç dağıtan veya genellikle enjeksiyon yapan hemşireler değillerdi.

“Dişhekimliği Hemşireleri” nin yaşadığınız yerde neler yapabileceğini bana bildirin.