cevap 1:

Bir kişi B.Sc hemşirelik mezuniyetinden sonra başarılı olduğunda, onları bekleyen büyük bir gelecek vardır. Daha yüksek çalışmalara gidebilirler ya da iyi ücretli bir iş sağlayabilirler. Yüksek lisans derecesinde iş fırsatlarını artıran çeşitli uzmanlıklara başvurabilirler. Uzmanlık alanlarından bazıları şunlardır.

  • Toplum SağlığıTıbbi-CerrahiPediatri Doğum ve JinekolojiPsikiyatri

Bir B. Sc hemşirelik mezunu için aşağıdakileri içeren çeşitli iş fırsatları sunan birçok kamu ve özel girişim vardır.

  • Klinikler ve Sağlık Müdürlükleri Savunma HizmetleriHastanelerEndüstriyel Evler ve FabrikalarBakım Bilimleri OkullarıDemiryolu ve Kamu Sektörü Tıp BölümleriEğitim Enstitüleri

GNM ve fırsatlar

Bir kişi GNM'deki bir diplomadan sonra başarılı olduktan sonra, iyi bir kariyer arayabilirler. Daha yüksek bir çalışma seçeneği seçebilir veya hemşirelik alanında bir işe girebilirler. Hem kamu hem de özel teşebbüsler, çalışmak için çeşitli platformlar sunmaktadır. GNM sınavı için iş sunan kuruluşlardan bazıları aşağıdaki gibidir.

· Hastaneler

· Özel klinikler

· Okullar

· Özel ofisler

· Eğitim enstitüleri

· Rehabilitasyon merkezleri

· Çeşitli araştırmalarda da yardımcı olabilirler.

B.Sc Hemşireliği ve GNM arasındaki temel fark

Bir B. Sc hemşirelik mezunu, GNM diploması olan bir adayla karşılaştırıldığında çok fazla iş imkanına sahiptir. Her iki meslek için de sunulan maaş paketleri de farklıdır. B olan bir kişi. Sc Hemşirelik bir GNM uzmanından daha fazla maaş alacaktır. GNM kursuna göre B. Sc Hemşirelik kursu sunan birçok kurum vardır. B.Sc hemşireliğinden sonra elde edilen daha yüksek çalışma seçenekleri GNM ile karşılaştırıldığında gerçekten daha fazladır. Kaynak: http: //entrance-exam.net/differe ...


cevap 2:

GNM__

12. Standart sonrası hemşirelikte 3 yıllık bir diploma

GNM dersine gelen öğrenci, sanat veya ticaretten gelebilir, çünkü öğrencinin GNM dersine başvurması için 12. bilimin zorlaması yoktur.

Lisans Hemşireliği_

4 yıllık tam zamanlı profesyonel bir kurstur

Başvuran adayın zorunlu olarak bilim alanında 12. sırada olması gerekmektedir.

Bu bir mezuniyet

Ayrıca özel hemşirelik kursu olarak da adlandırılır.

Artık bsc mezunları arttıkça GNM kapsamının azalması nedeniyle GNM ile tamamlanan öğrenciler GNM'den sonra 2 yıllık bsc sonrası kursa başvuruyorlar.

Post bsc tamamlandıktan sonra GNM bsc hemşireliğine eşdeğerdir

Bsc hemşireliğine kabul için PCB'de minimum% 45 gereklidir

Eğer bilim adayı iseniz GNM yapmak zamanınızı boşa harcıyor 3 yıl GNM + 2 yıl pb = toplam 5

Bsc 4 yıllık kursa gitmelisiniz ..


cevap 3:

Şu anda B.Sc. Hemşirelik, ikisinin arasında kalmam gerektiğinde de aynı durumdaydım. Tamamen ne yapmak istediğinize bağlı. Bsc Nursing ve GNM arasındaki farkla ilgili şüphenizi gidereceğim.

  1. Önemli olan, Bsc Hemşireliğinin bir derece ve GNM'nin bir diploma olmasıdır. Bsc Hemşirelik'in GNM'den daha iyi bir kapsama sahip olduğundan emin olabilirsiniz.GNM, yüzeysel bilgi ile ilgilenir, örneğin: GNM'de böbrek hakkında sadece boyut, bit fonksiyonları, vb. ancak Bsc Hemşirelik'te bilgi, böbreğin anatomisi, yapıldığı hücreler, ayrıntılı fizyoloji olarak daha derin olacaktır. Hemşirelik GNM'den daha zordur

Tamamen size kalmış, daha derin veya yüzeysel çalışmak istiyorsunuz. Bsc'nin GNM'den daha fazla kapsamı vardır. Öğretmeyi de seçebileceğiniz gibi GNM'den sonra sadece klinik alanı seçebilirsiniz.

Bsc'den sonra MBA, DMLT, vb.