cevap 1:

Gerçekten ilginç bir soru ve anadili İngilizce olanların hiç düşünmediği soru türü ama eminim İngilizce öğrenenleri biraz çıldırtabilir!

“Kaybolmuş gibiyim….” sadece ** kendinden, cansızdan veya canlandırmadan başka bir şeye işaret edebilir: “Çantamı kaybettim,” “Eşimi kaybettim” (parti gibi biraz esprili bir şekilde kullanılmış). ** (Bunu kendiniz için kullanmanın tek yolu, felsefi ve varoluşsal görünen ve asla coğrafi olarak kaybolmayı tanımlamak için kullanılmaması gereken “Kendimi kaybettim gibi görünüyor” demektir.)

“Kaybolmuş gibiyim… ..” sadece kendine işaret edebilir. Kendine gönderme yapmayan bu cümleyi tamamlamanın bir yolu yoktur. Bu formülasyonu kullanmak biraz felsefi ve nadirdir. Bu fiziksel dünyada, ya kaybolursunuz ya da kaybolmazsınız, bu yüzden normalde “Kayboldum. Bana yardım eder misiniz?" veya “Sanırım kayboldum.” Kaybolmuş gibiyim biraz garip ve dediğim gibi felsefi veya mecazi (hayattaki yönünüzü kaybettiniz). Şimdi, daha karmaşık hale getirmek için, “Kaybolmuş gibi görünüyorum”, coğrafi olarak kaybolmanın gerçekliğini tanımlamak için gayet iyi.

Bunlardan herhangi birinin neden böyle olduğunu daha fazla düşünmek zorundayım, ama bu böyle.