cevap 1:

Buna ek olarak Naveen Kumar VC ile tamamen katılıyorum Ayrıca, her gruba ait her kullanıcının kendi günlüklerine erişimi olduğunu ve her komutun başarı veya çoğunlukla hata hata mesajlarını döndürdüğünü belirtmeyi tercih ederim.

Bazı durumlarda, hatalar çekirdek modunun en alt düzeyinde, üst seviyelere kadar tuzağa düşürüldüğünde ortaya çıkar.

Bir kullanıcının salt okunur bir alana yazmaya çalıştığı örnek

  1. kullanıcı işlemi, depolama hizmeti ile kontrol ettikten sonra istek (tuzak için bekler) çekirdek yanıtları için sistem sistemine isteği iletir ve çekirdek sisteminden alınan yanıta göre yanıt sistemi yanıtlarını izler.

Bu yaklaşımla, tüm seviyeler talebin cevaplarının farkındadır.


cevap 2:

Selamlar,

Bunu Laymens Terimleri ile açıklamaya çalışacağım, böylece sadece Bilgisayar Geeksleri bu soruyu takip edemez.

İlk önce dmesg komutu açıklaması:

Dmesg komutu temel olarak Çekirdek mesajlarını aygıtın standart çıkışına yazmak için kullanılan Linux veya Unix benzeri bir işletim sistemi komutudur. Herhangi bir seçenekle komutu çağırırken varsayılanı genellikle cihaz görüntüleme ekranı olsa da; çıktı bir dosyaya yeniden yönlendirilebilir.

Kernal'ın, ilk olarak işletim sistemi önyükleme işlemi sırasında yüklenen Linux veya Unix işletim sisteminin çekirdeği olduğuna dikkat etmek önemlidir. Ayrıca dmesg komutu, Çekirdek Halkası arabelleğini okuyarak verilerini elde ettiği yerdir. Arabellek, bilgisayar belleğinin veri için geçici depolama alanı olarak ayrılmış bir bölümüdür.

Ve şimdi kmsg açıklaması:

kmsg veya Çekirdek İletileri, bunu çağırmak istiyorsanız, / proc dizininde bulunan ve işletim sistemi Çekirdeği tarafından oluşturulan iletileri tutmak için kullanılan bir dosyadır. Mesajlar daha sonra klogd ve dmesg gibi diğer programlar tarafından kullanılabilir.

Ve şimdi açıklığa kavuştuğumuza göre. Farklılıklar ve özetim.

dmesg, Çekirdek halka arabelleğinden mesaj verilerini toplamak için kullanılan yürütülebilir bir dosyadır.

kmsg, Çekirdek'ten ileti depolamak için kullanılan / proc klasörü içindeki sabit sürücüde bulunan bir dosyadır.

Biri çekirdek mesajı verilerini görmek için ölçeklenebilir ve diğeri sadece çekirdek mesajı verilerini tutan bir dosyadır.

Umarım bu soruya cevap vermiştir. Bu konuyla ilgili başka sorularınız varsa veya herhangi bir ek yardıma ihtiyacınız olursa lütfen yanıt vermekten çekinmeyin.