Yüksek kaliteli içeriği ne düşünüyorsunuz ve ince içerik tam olarak nedir? İkisi arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Yüksek kaliteli içerik oluşturma, en önemli alıcı kişilerinizin en büyük sorularını, zorluklarını ve hedeflerini ele almaya odaklanmıştır. Onlar için kayda değer bir kullanıcı deneyimi yaratma konusundaki en kaliteli takıntıların içeriği - hepsi (birincil ve ikincil alıcı personeliniz) şirketiniz değil, en önemli buldukları şeyle ilgilidir.

Diğer yandan, ince içerik çok az ayrıntı sağlar ve alıcı personelinize değil, şirketinizin ihtiyaçlarına, zorluklarınıza, hedeflerinize odaklanır. Başka bir deyişle, ince içerik geçmişte yaşayan clueless, bencil, bencil şirketlerin alanıdır.

Dijital ilk dünyada, markanız artık sizin söylediğiniz şey değil. Markanız, arama motorları ve sosyal medya hakkında bilgi ararken alıcı kişilerinizin şirketiniz hakkında neler keşfettiğinin ortak bilgeliğidir.

Yüksek kaliteli içerik ile ince içerik arasındaki temel fark şirketinizin ne kadar kararlı olduğu ile ilgilidir:

  • Farklılaşma Düşünülen LiderlikRekabetçi KonumlandırmaSatış Döngüsü Hızlandırma Gelir Büyümesi

Bir yabancı ilk kez web sitenizi ziyaret ettiğinde, bu ziyaretçinin iki yönlü duygusal bir tepki yaşaması gerekir:

  1. “Vay canına, bu gerçekten yardımcı oluyor. Saatlerdir böyle bir şey arıyordum. Sonunda bulduğuma inanamıyorum. ”“ Başka ne söylemek zorundalar? Bu şeyler çok iyiydi, daha fazla bilgiye sahip olmaları gerekiyor - bloglar, podcastler, web seminerleri, e-Kitaplar, kontrol listeleri veya indirilebilir özel raporlar. Evet, bu açılış sayfasının diğer tarafında bulunanlar için kartvizit bilgilerimi vereceğim. Beni zaten eğitmeye başladılar. Onlar zaten güven yaratmaya başladılar. ”

Yüksek kaliteli içerik oluşturma, yalnızca şirketinizi daha önce hiç duymamış yabancıları çekmekte etkili olmakla kalmaz, aynı zamanda bu web sitesi ziyaretçilerini potansiyel müşterilere dönüştürmede de çok etkili olabilir. Olası satışlar, şirketinizle bir ilişkiye başlar ve size zaman içinde onlarla eğitim ve güven oluşturma izni verir.


cevap 2:

İşte Yüksek Kaliteli İçerik Kontrol Listeniz.

Bu 12 şeyi yapın ve yüksek kaliteli içeriğe sahipsiniz.

  1. İnsanların aradığı konuGenel içerik pazarlama stratejinize ve alt stratejinize uyarHerhangi bir şekilde satış yapmadan belirli bir pazarlama hedefini (SEO, CTA, vb.) Karşılamak için tasarlandı gif veya gömmek. Her 200-250 kelime için 1 için çekim yapıyorum Bir blogda, çok sayıda beyaz alan - kısa paragraflar ve alt başlıklar Bir kişiyi daha uzun süre meşgul edecek şekilde tasarlandı. 10'dan fazla alt başlıklı 1000 kelimede 5-7 ana nokta, iyi bir karşılaştırma ölçütüdür.İyi seviyeye ulaşmak istiyorsanız tıklama ve işaretleme kazandıran iyi yapılandırılmış metas. Yüksek kaliteli içerik zor bir satış için uygun değildir. Sıralamaları artırmak sadece başka bir içerik değil. Bu, müşteri deneyimi, güven ve bağlılık oluşturma ile ilgilidir.

Tüm bunlar, bir araya getirebilen ve ölçülebilir sonuçlar elde edebilen son derece yetenekli bir içerik yaratıcısı gerektirir.

İnce İçerik Nedir?

İnce içerik, çok kısa bir alanda çok fazla konuyu kapsamaya çalışır. Çok fazla konusu olduğu için Google, biri X sorgusuna girdiğinde konuyu daha az alakalı görür.

Ultimate 2K + kılavuzları mükemmeldir. Ancak birisi belirli bir şey bilmek istiyorsa, bu sorguyu tamamen kapsayan daha kısa bir parça, birçok konuyu kapsayan ve birisinin avlanmasını gerektiren uzun bir içerikten daha iyidir.

Birisi karmaşık bir konunun çeşitli yönleri hakkında çok şey bilmek istediğinde, nihai kılavuzlar en iyisidir

Uzunluk taş değil. Algoritma, büyük olasılıkla arama sorgusunun gereksinimlerini en iyi karşılayan uzunluğu vb. Belirlemek için söz konusu sorgu için kullanılabilir içerik için kullanıcı etkileşimini karşılaştırır.

Ayrıca bu makaleleri gerçekten yararlı bulacaksınız:

İçerik Oluşturmanın Dış Kaynak Kullanımı İçin 5 Temel Neden

9 Temel Adımda Trafik Üreten Bir Blog Nasıl Başlatılır

Bir Yazar Kiralarken İnsanların Yaptığı 5 Aptal Hata


cevap 3:

İşte sürtünme: yüksek kaliteli içeriğin ne olduğu önemli değil.

Yöneticinizin görüşü de önemli değil.

Ve yüksek kaliteli içeriğin ne düşündüğünüz gerçekten önemli değil.

Kitleniz, yüksek kaliteli içeriğin ne olduğuna ve ne olmadığına karar verir.

Bu, birçok pazarlamacı, yönetici ve yazar için gerçekten rahatsız edici bir mesajdır. . Bu tür şeylerin hakemliği konusunda kariyer yapmış olabilirler.

Ama bunların hiçbiri önemli değil. Önemli olan, okuyucuların içerikte değer bulup bulamayacağıdır. Onlara yardımcı oluyor mu yoksa ince örtülü reklam metni ile satmaya çalışıyor mu? İlgi çekici mi, yoksa okumaya başlar başlamaz onu terk ediyorlar mı? Eğlenceli mi? Paylaşımlı mı?

Kitlenizin içeriğinizle ne yaptığını anlamaya yatırım yapın ve muhtemelen çabalarınızı kaliteyi iyileştirmeye nasıl daha iyi odaklayabileceğinizi anlama yolundasınız.

Deneyimlerime göre, analitiklerinizi dinlemek burada önemlidir.

Pazarlama ekiplerinin C-Suite'te yazılan her şeyi “yüksek kalite” ve yıkanmamış kitleler tarafından yazılan her şeyi “düşük kalite” olarak etiketledikleri birden fazla fırsatım oldu. Bu, C-Suite içeriğinin herhangi bir nesnel önlemle yerine getirmek. Önemli olan metriklere bağlı değilseniz ve örgütsel politikanın neyin kalite neyin neyin olmadığına karar vermesine izin vermezseniz, bu çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir.


cevap 4:

Kaliteli İçerik

Kişisel olarak, kaliteli içerik nedir ve nasıl oluşturulacağı konusunda Google'ın kendisinden daha iyi bir kaynak bulabileceğinizi düşünmüyorum. İçerik pazarlamasında çalışan herkesin bunu akılda tutması gerektiğini düşünüyorum.

İşte önerdikleri bazı temel ilkeler (Web Yöneticisi Yönergeleri):

  • Arama motorları için değil, kullanıcılar için sayfalar oluşturun. İçeriğinizi bu arada optimize etmek için. Kullanıcıları aldatmayın SE sıralamalarını iyileştirmek için hilelerden kaçınınSitenizi benzersiz ve değerli kılan şeyleri düşünün.

Bunları takip edin ve zaten kaliteli içerik oluşturmak için iyi bir yoltasınız.

Tabii ki, biraz daha fazlası var. Şahsen benim için içeriği (tabii ki oluşturduğum içerik dahil) yüksek kalitede düşünmek için olması gerekir:

  1. Bilgilendirici. Birisi içeriğinizi okuyorsa, aradıkları bilgileri alabileceklerinden veya yeni bir şeyler öğrenebileceklerinden emin olmanız gerekir. Yukarıdakilerle hemen hemen bağları var. Birisi sahip olduğu bir sorunu çözmek istiyorsa, makaleniz bu konuda onlara yardımcı olmalıdır. Aksi takdirde, zamanını boşa harcadınız. Araştırmanı yap. Güvenilir ve güvenilir kaynaklar kullanın. Diğer sitelerden ve bloglardan daha fazla değer sağlamak. İnternet, blog gönderileri ve diğer içerik türleriyle doludur. İçeriğinizin kullanıcılara sunduğu değer açısından kafanın ve omuzların yukarıda olduğundan emin olun. Mülayim değil, aslında ilgi çekici. İçeriğinizi okumaya dalmıştım. Okumam ya da izlemem gereken birkaç dakika boyunca dış dünyayı unutmak istiyorum.

Bence kaliteli bir içeriğin sahip olması gereken beş şey bu. Orada uzunluk hakkında hiçbir şey olmadığına dikkat edin. Bunun nedeni, genel olarak, uzun biçimli içerik daha fazlasını sunabilirken, durum böyle olmak zorunda değildir. 3000 kelimelik yayınlardan daha yararlı olan 500 kelimelik yayınlar gördüm.

İnce İçerik

Şimdi "ince içerik" e geçelim.

Temel olarak, yüksek kaliteli içeriğin olmadığı her şey, içerik olduğunu düşünür. Bunu anlamak için Ezine Makaleleri'nden daha iyi bir yer yok. Orada tonlarca ince, işe yaramaz içerik var.

Burada bulunan içerik hakkında konuşuyorum:

  1. Arkasında çok az araştırma var veya hiç yok Okuyucu için küçük bir değer veya değer yok

Bugün pek çok içerik stratejisti, içeriklerinin kalitesini ihmal etmekten başka, başka şeylerle daha fazla ilgileniyor. Ama gerçekte burası.

Kısacası, yüksek kaliteli ve ince içerik arasındaki ayrımı görüyorum.