Amerikan ve İngiliz Kuru Fasulye arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Merhaba, İngiliz kuru fasulye, hazır bir ürün, (nadiren onları yapıyoruz), normalde teneke kutularda satın alıyoruz, şimdi zaman zaman poşetlerin plastik kaplarında mevcut. Neredeyse her zaman pişmiş kuru fasulyeden, domates bazlı bir sosta, otlar, baharatlar, tuz ve şeker ile tatlandırılırlar. "İyi" bir yiyecek olarak kabul edilirler. Lifle doludurlar, çok fazla kimyasal madde içermezler ve hazırlanması çok kolaydır.Kabı bir ocakta bir tavaya, ccok'a, (gerçekten ısınmaya) veya sopaya açın plastik bir sürahi içinde (fasulye kabı) ve mikrodalgada. Bezelye bir kısmına servis edeceğiniz gibi yiyeceklerle servis edilir veya sıcak tereyağlı tostta mükemmel bir atıştırmalık olarak servis edilir.

Eğer lüks, lol gibi davranmak istiyorsanız farklı şeyler ile aromalı olabilir.

Rendelenmiş peynir, üzerine eklenmiş veya üstüne serpilmiş, köri tozu karıştırılmış, hatta karıştırılmış İngiliz (Amerikan'dan farklı) köşe sığır eti ... bunlar sadece birkaç öneri.

En iyi markamız normalde Heinz, kuru fasulye, çok eski bir reklam jingle'ı…

Her gün bir milyon ev hanımı,

Bir kutu fasulye al ve söyle,

Fasulye Heinz demek…

Amerikan kuru fasulye ile ilgili olarak, şimdiye kadar bana verilen ya da kendi yaptığım, bazı insanların Boston kuru fasulye dediği şeydir.

Bu benim tecrübelerime göre, Pinto, cannellini, kırmızı barbunya fasulyesi, vb.Gibi farklı fasulye (hazır pişmiş için, zaman kazanmak için) alarak ve onlar için domates bazlı bir sos yapmak oldu. Yaptıklarımın hepsinde pastırma veya jambon ve beyaz soğan var. Onlara etsiz ve kırmızı biber (kırmızı biber) de verildi. Benim için temel fark, Amerikan fasulyesi için sos yapıyorsunuz, normalde önce etle başlıyorsunuz ve sos normalde bir sirke ve şurup eklenmiş bir barbekü lezzetinden çok daha fazlası.

Kuru Fasulye, güzel bir atıştırmalık arrrr, yiyecek zehirlenmesinden (pişiremedikleri takdirde) ve açlıktan, (sert olduklarından) açlıktan bir çok öğrenciyi kurtardı, lol.

Bu yardımcı olur umarım.


cevap 2:

İngiltere'de sahip olduğumuz kuru fasulye, Amerikan icadı ve ulusal yemeğidir. Bu yüzden genellikle ABD'ye özgü beyaz kuru fasulye kullanırlar.

Muhtemelen ABD'den İngiltere'ye en iyi ithalat. kesinlikle en popüler ve en az çekişmeli.

Ancak diğer kuru fasulye de mevcuttur.

Fransa ve İspanya'da, içinde farklı otlar bulunan ve al dente olarak pişmiş bazı kuru fasulye satın alıyoruz. Ayrıca daha az şeker kullanırlar. Bu çeşitliliği kopyaladım ve onlar da yapmak çok kolay. Neredeyse açık renkli fasulye yapacaktır.

Yıllar önce İngiltere'de daha fazla marka mevcuttu ve daha fazla çeşitlilik gösteriyordu. Bugün kendi markaları bile Heinz'e çok benziyor ve 'daha hafif' versiyonlar bile aynı. Bu durum üzücü çünkü birçok yemek için potansiyel olarak ilginç bir eklemedir ve çeşitlilik aralığı genişletir.

Benim en sevdiğim kuru fasulye bu Fransa'dan;


cevap 3:

Bu, İngiltere'de konserve fasulyelerde tam olarak ne olmayabilir, ancak yakın - bazı insanlar bunlarda çok fazla şeker olduğunu düşünüyor, bu yüzden şekeri atlayın .:

750g beyaz fasulye (kuru veya lacivert, küçük beyaz fasulye kullandım)

1/2 çay kaşığı karbonat (soda barı)

2 yemek kaşığı kokusuz yağ

1 büyük soğan, doğranmış 1 çorba kaşığı kıyılmış kekik veya adaçayı (veya her ikisi) 2 diş sarımsak, ezilmiş

5 su bardağı ezilmiş domates [Passata veya İtalyan süzülmüş domates kullandım, sade, hiç otsuz2 karanfil4 yemek kaşığı Worcester sos1 çay kaşığı Tabasco sos 1/2 su bardağı şeker veya tatmak Tuz

Amerikan fasulyesi için birçok tarif var gibi görünüyor, ama hepsi öyle görünüyor

Domuz yağı

Şeker

pekmez (pekmez)

Şeker

Fasulyeler

Mısır yağı

Mısır şurubu

şeker

Farklı şekilde pişirilmeleri değil - gerçekten benzer bir isme sahip tamamen farklı bir yemek!


cevap 4:

Heinz fasulyesi (ve bir kenara Heinz domates ketçapı) uzun zamandır İngiltere'de sadece birkaç bileşen içeren olarak satılmaktadır - yapay lezzet, renklendirici vb. Örneğin, İngiltere'deki Heinz fasulyesi sadece şunu içerir: Fasulye (% 51), Domates (% 34), Su, Şeker, Ruh Sirkesi, Modifiye Mısır Unu, Tuz, Baharat Ekstraktları, Bitki Özü. Veganlar (ABD fasulyesinde domuz yağı var, inanıyorum). Kutu başına 7 g şeker içerirler - görünüşe göre, Heinz ABD çekirdekleri iki kat daha fazla içerir.

Onlar lezzetli ısındı ve sıcak tereyağlı tost servis - tost fasulye onlarca yıldır İngiliz bir elyaf olmuştur ve ben bir Amerikan ithalat olduğunu kabul; ama görünüşe göre değil - Amerikalı arkadaşlarımın hepsi tost fasulye kavramı ile son derece şaşkın görünüyor!