Hayvan ve insanlar arasında temel bir fark var mı?


cevap 1:

Bu aşamada hiçbir fark yoktur. Biz de “en sofistike hayvanlar” olduğumuzu söyleyebiliriz, aynı zamanda% 100 içgüdüsel, körü körüne hormonal veya öğrenilmiş arzuları yürütüyoruz - çevremiz tarafından basılmış - barınma, beslenme, yavrular, toplum örgütlenmesi için nasıl bakım yapıyoruz diğer hayvanlardan daha yüksek (?) bir seviye.

Öte yandan, diğer hayvanlardan daha kötü olduğumuzu da söyleyebiliriz, çünkü içgüdüsel olarak bütünleşmiş, Doğanın tam entegre ve birbirine bağımlı sistemine gömülü hiçbir hayvan, diğer canlılara veya sistemin kendisine kasten zarar vermez. Hayvanlar sadece doğal hayatta kalmak için ihtiyaç duyduklarını tüketir, ancak hayatta kalmaları buna bağlı olduğunda öldürürler.

Dolayısıyla, İnsanlar ve hayvanlar arasındaki bir fark, kendi kendini yok eden, kanserli İnsan egosu.

Gerçek İnsan üstünlüğümüz, doğanın tam evrimsel planını, kendi eşsiz “gerçekten İnsan” rolümüzü, amacını öğrenmek için doğal olarak bencil, öznel, kendini yıkıcı doğamızın üzerine nasıl yükseleceğimizi öğrenme potansiyel yeteneğimizdedir. ve bu rolü, içsel “işletim yazılımımızı” kasten değiştirerek yerine getirin.

Bu içgüdüsel, uygun şekilde eğitilmiş “gerçekten İnsan” formunda, sistemi “Her şeyin Teorisi” ni tam olarak elde ederek, sistemi en uygun, dengeli duruma doğru yönlendiren canlı bir yaratık olan “Yaratılışın Kronları” haline geleceğiz. .

Bir Maymundan İnsan Yapan Yüzde 1, Bölüm 1 | Laitman.com

İnsan Olması Zor | Laitman.com


cevap 2:

Evet, bilinçli farkındalık. Hem hayvanların hem de insanların bilinci vardır. Onlar yaşayan, nefes alan yaratıklar.

Ama bir kedi onun kedi olduğunu bilmiyor. Köpek köpek olduğunu bilmez. Bir şempanze bunun yaklaşık% 1'inin şempanze olabileceğini biliyor olabilir.

Ama insanlar biliyor. İnsan olduklarını bilir ve bundan yararlanmak için farkındalığa sahiptir. Gerçekten inanılmaz bir hediye.

En iyisi! Saygılarımızla,

Swaroopa Blogu.