Hisse senedi, hisse senedi ve hisse edinme arasında bir fark var mı? Birini diğerinin üzerinden geçirmek daha mı iyi?


cevap 1:

Hisse senetleri ile hisseler arasında finansal veya yasal bir ayrım bulunmamaktadır. Hisse senedi, genellikle bir şirkette belirtilmemiş sayıda hisseye sahip olmak için kullanılan katolik bir terimdir.

Bir şirketin hisse senetlerinin nasıl bölündüğüne bakılırsa hisse daha belirgindir. Bir şirketteki hisse senedine sahip olmak, belirli sayıda hisseye sahip olduğunuz anlamına gelir.

Eşitlik aynı zamanda bir şirketteki sahipliği tanımlamak için de kullanılır. Hisse senedi, hisse senedi veya hisse anlamına gelebilir, ancak hisse senedi seçeneklerine de sıkça başvurulur.

Hisse senedi opsiyonları, belirli bir süre sonra belirli bir fiyata belirli sayıda hisse satın alma hakkını verir. Bununla birlikte, bunları satın alma hakkınız hak sahibi olmadıkça, mülkiyeti temsil etmezler. O zamana kadar eşitlik yok. Burada hisse senedi opsiyonlarının nasıl çalıştığını açık ve kısaca açıklayan ek bilgiler edinebilirsiniz.

Özsermaye, kurumsal iş yapısının dışındaki sahipliğe atıfta bulunmak için de kullanılır. Örneğin, evinizde eşitlik sahibi olabilirsiniz, ki bu genellikle değeri ile borcunuz arasındaki farktır. Kurumsal olmayan işletmeler (örneğin, ortaklıklar) için özkaynak, varlıklardan borçların çıkarılmasıyla belirlenir. Örneğin, siz ve iş ortağınız 50/50 sahipseniz ve işletme varlıklarınız 300.000 $ ve yükümlülükleriniz 100.000 $ ise, her bir ortağın özkaynakları 100.000 $ değerinde olmak üzere 200.000 $ iş eşitliği bırakır.

Hisse senedi, genellikle sermaye yatırımı olarak adlandırılan bir tür özkaynaktır. Hisse senedi yatırımı olarak hisse satın aldığınızda, değerinin temettülerden veya satışından elde ettiğiniz kârdan (sermaye kazançları) artmasını ve gelir elde etmesini beklersiniz.

Terimler neredeyse eşanlamlı olduğu için, hisse senedini, hisse senedi olarak ya da ifade edilmemiş olarak sahiplik çıkarı anlamına gelen şemsiye terim olarak düşünebilirsiniz. Hisse senetleri bir eşitlik ifadesidir, ancak kurumsal olmayan bir işletme veya yatırım amaçlı gayrimenkulde hisse senedine sahip olabileceğiniz için tek tür değildir.

Bir sermaye sahibi veya hissedar olarak, size en iyi şekilde, size özel sorularınızda yardımcı olabilecek deneyimli bir başlangıç ​​avukatından tavsiye arayarak hizmet alabilirsiniz. Hisse senedi, hisse senedi opsiyonları ve iş sermayesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için LawTrades şirketime bir göz atın. Düşük sabit oranlara yardımcı olmak için son derece deneyimli, denetlenmiş avukatlarımız var. Ayrıca, LawTrades Micro adında ilginizi çekebilecek başka bir özelliğimiz daha var. Düşük sabit oranlı (genellikle 25 $) için deneyimli avukatlarımızdan birine bir soru sorabilir ve 48 saat içinde özelleştirilmiş bir yanıt alabilirsiniz. Bu yardımcı olur umarım!


cevap 2:

Üçünü de, durumunuzda kabaca aynı şeyi ifade etmek için kullanabilirsiniz. Bir şirkette hisse senetleri / hisse senetleri / hisse senetleri alıyorsanız, o şirkette hisse senedinde (yani hisse senetleri / imtiyazlı hisse senetleri) sahip olmanız anlamına gelir. Bununla birlikte, bazı ülkelerde hisse senedi sözcüğü hisse ile değiştirilebilir, yani ortak hisse senetleri / imtiyazlı hisse senetleri elde edersiniz.

İşleri basitleştirmek için, bir şirkette özsermaye (sahiplik) verilmesini sağlamak için, size (opsiyon almamanızı göz önünde bulundurarak) olduğunuz bir hisse senedi / hisse senedi hisse senetlerinin sayısını listeleyen bir hisse sertifikası verileceğini varsayalım alıcı.


cevap 3:

Hisse senedi, özkaynakların bir alt kümesidir. Diğer bir deyişle, tüm hisse senedi eşitliktir, ancak tüm hisse senedi hisse senedi değildir. Eşitlik esasen hisse senedine ek olarak bir LLC'ye üyelik faizi veya sınırlı veya genel bir ortaklıktaki ortaklık faizi olabilen bir mülkiyet faizi anlamına gelir.

 

Feragatname: Quora hakkındaki tüm yanıtlarım Quora Profilim'de belirtilen feragatnameye tabidir.


cevap 4:

Hisse senedi, özkaynakların bir alt kümesidir. Diğer bir deyişle, tüm hisse senedi eşitliktir, ancak tüm hisse senedi hisse senedi değildir. Eşitlik esasen hisse senedine ek olarak bir LLC'ye üyelik faizi veya sınırlı veya genel bir ortaklıktaki ortaklık faizi olabilen bir mülkiyet faizi anlamına gelir.

 

Feragatname: Quora hakkındaki tüm yanıtlarım Quora Profilim'de belirtilen feragatnameye tabidir.