Nijerya'da, bir Bakan ile bir Devlet Bakanı (portföy ekle) arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Bakan, bakanlıktan sorumlu gerçek memur, devlet bakanı ise küçük bakandır. Nijerya'da bu pozisyonlar yalnızca politiktir ve Anayasanın her devletin kabinde temsil edilmesi gerektiğini belirten bazı bölümlerini yerine getirmek için yapılır.

Dolayısıyla, tüm pratik amaçlar için, başbakan, Cumhurbaşkanının “mutfak dolabı” na üye olabilmesi açısından Bakandan bile daha güçlü olabilir ve söz konusu bakanlıktaki politikaları Bakanın kendisinden daha fazla etkileyecektir.


cevap 2:

Birinin veya bir ülkenin davranışının sorgulanması yanlılığı gösterir mi? İsrail kendi en kötü düşmanıdır. Herhangi bir yolla (çoğunlukla askeri güçleri ve aldatıcı politikaları ile) Filistinlileri anavatan haklarını inkar etmeye çalışıyorlar. BBC basitçe Isrealis'in neler yaptığını rapor ediyor - Isrealli devleti Filistin temel insan haklarına baskı yapıyor. Isreali'nin Amerikalıları ve Avrupalıları bir terörist tanımını nasıl değiştirdiği ilginçtir - özgürlük savaşçıları artık terörist olarak sınıflandırılmaktadır. Hangi ülkenin diğer insanların topraklarını işgal ettiğini ve aynı zamanda tanrıları tarafından kendilerine verildiğini iddia etme cesaretine sahip olduğunu biliyor musunuz? Tarih bize tüm güçlü devletlerin ve imparatorlukların gerilediğini ve Amerika ile Isreal'ın farklı olmadığını öğretir. Günümüzün Isreal durumu o kadar kör ki, gelecekteki neslini şu anki çılgınları için nasıl ödeyeceğini ayarlayamıyor.