Cevap 1:

Çünkü Ohm (Ω) cinsinden ölçülen direnç, mühendisler tarafından tasarlanan ve üretilen cihazdan cihaza değişir.

Düşük direnç: Amper (A) cinsinden ölçülen çok fazla Akım, dolayısıyla çok fazla güç.

Yüksek direnç: Daha az akım, daha az güç.

Formül: U = R * I (voltaj için U, direnç için R, akım için I,

veya I = U / R.

Güç (Watt (W) cinsinden ölçülür) I & U'nun katlarıdır, P = U * I.


Cevap 2:

Gerilim kendi başına enerji değildir. Enerjinin bileşenlerinden biri.

Enerji: KWH = V * I * H * PF; burada V = Gerilim; Ben Akım =; H = saat cinsinden süre ve PF = Güç Faktörü.

Bu nedenle, iki cihaz farklı anma yük akımına, farklı zamana ve farklı Güç Faktörüne sahip olsalar da, aynı voltajla enerjilendirilirlerse, enerji tüketimleri farklı olacaktır.


Cevap 3:

Oh, hayır, öyle değil.

İki nokta arasındaki potansiyel farkı temsil eder.

“Potansiyel” kelimesi, enerji kullanılabilirliğinin ilk ölçüsü olarak anahtarı elinde tutmaktadır.

Tek bir AA pilin potansiyel olarak 1,5 volt farkı vardır: bunun üzerinde bir Tesla otomobili kullanamazsınız.

Bununla birlikte, evinizin elektrik prizi, dünyanın neresinde yaşadığınıza bağlı olarak, 110V veya 220V'luk bir potansiyel farkına sahiptir (Pakistan'da çoğu yerde çoğu zaman 0V'dur).

Böylece çok daha fazla enerji sağlayabilir: örneğin bir buzdolabı veya elektrikli süpürge çalıştırın.


Cevap 4:

Her elektronik cihaz özellikle bir voltaja göre tasarlanmıştır ve bu genellikle enerji kaynağı veya batarya tarafından belirlenir. Cihazın yükü, ne yaptığının ve ne kadar verimli çalıştığının bir fonksiyonudur.

Tekdüze voltajın, pillerin nominal voltajlarda elektrik gücü üretmesi gerçeğinin dışında çok az değere sahip olduğunu öneririm, 1.2V'luk bir kat kullanarak çok sayıda pille çalışan ürün bulmamızın tek nedeni, alkalin hücrenin yapılması ucuz olmasıdır. Elektronik teknolojileri hala gelişirken tasarımı dar standartlara zorlamak mantıklı değil.


Cevap 5:

Voltaj, cihazdaki enerji farkını temsil etmez. Bu sadece cihazdaki elektriksel potansiyel farkıdır.Bu durumda, potansiyel cihazdan akım geçirebilir, ancak sadece cihazın empedansı (direnci) ile orantılı olabilir. Bu orantısallık denklemine "Ohm Kanunu" denir.


Cevap 6:

Voltaj sorunun sadece bir parçasıdır. Enerji, bir süre için bir akımdaki voltaj olmalıdır. Akım, cihazın voltaja sunduğu direnç ile belirlenir. Büyük dirençli bir cihaz, çok fazla akım çeken düşük dirençli bir cihaza göre daha az akım (böylece zamanla daha az enerji) geçirir.


Cevap 7:

Bence buradakileri yanlış anlıyor olabilirsiniz.

İki pil alın. AAA ve aynı yapıda D tipi. Voltajları aynı olduğunda neden büyük ve küçük olanı almaya zahmet ediyoruz? Voltaj sahip oldukları gücün güvenilir bir göstergesi olmadığından.

Elektronik devreler, benzer voltajlarda daha fazla güç kullanır, çünkü güce daha fazla devre vardır. Stereo radyograma karşı bir alışveriş merkezi mono amplifikatörü alın. Birinin diğerinde daha fazla güce ihtiyacı olduğu açıktır - değil mi?

Yoksa tüm çalışan 10 benzer radyo kesinlikle sadece bir daha fazla güç kullanacak ...?

Yoksa burada bir şey mi kaçırıyorum?

BjG