Piyano / klavye almayı ve öğrenmeyi düşünüyorum. İkisi arasındaki fark nedir? Ve birisi ucuz ve iyi bir piyano / klavye önerebilir mi?


cevap 1:

Ben piyano klavye satın alma ve öğrenme düşünüyorum Hem ikisi arasındaki fark nedir Ve birisi ucuz ve iyi bir piyano klavye tavsiye edebilir

Princeton Barber'ın piyano fassterini sadece 2 ay içinde öğrenmeye yönelik deneyimini paylaşmama izin verin. Teşekkürler Princeton Barber. Soru: Piyano klavyesi satın almayı ve öğrenmeyi düşünüyorum İkisi arasındaki fark nedir Ve birisi ucuz ve iyi bir piyano klavyesi önerebilir mi?

SADECE 2 AY PİYANO ÖĞRENMEK İÇİN EN İYİ 12 TRİKO:

1. Enstrümanınızı iyi tanıyın.

Bir piyanonun gerçekte nasıl çalıştığını ve potansiyel olarak hangi güzel ses kombinasyonlarını yapabileceğini öğrenmenin en iyi yolu bir piyanoya erişmektir. Çalışmak için gerçek bir piyano olmadan piyano notalarını öğrenmek kesinlikle daha zor olurdu.

Henüz bir kuyruklu piyanoya yatırım yapmak zorunda kalmayacaksınız, bu yüzden endişelenmeyin. Normal bir dikey piyano almayı göze alamıyorsanız, her zaman daha basit, daha taşınabilir bir dijital sürümle başlayabilirsiniz. En önemli şey, tuşları hissetmeniz ve piyanoyu elinizden gelenin en iyisini yaparak simüle etmenizdir.

2. Beğendiğiniz müzikleri çalın:

Çoğu insanın piyano derslerini düşürmesine neden olan şeylerden biri, sadece çaldıkları müziği sevmemeleri. Piyano çalmaktan keyif alıyorsunuz; sadece çaldığınız müziği sevmiyorsunuz. Peki, neden değiştirmiyorsunuz? Beğendiğiniz müzik becerilerinize cesaret edemese bile önemli değil. Piyano çalıyorsunuz çünkü bunu yapmayı seviyorsunuz. Eğleniyorsun.

3. Çevrimiçi kaynaktan öğrenmeye çalışın.

Quorarian Jennife Lee'nin piyano öğrenmek için önerilen kaynaklar:

. Özel öğretmenler

. Piyano okulları

. YouTube'daki en iyi 3 piyano kanalı: LearnPianoLive, HDpiano, PianoPig.

. En iyi forumlar: Reddit piyano (125 bin üye), piyanoyu tartışmak ve öğrenmek için en iyi yerdir. Alternatifler: Pianostreet forumu, Pianoworld forumu

. PianoHandbook365 .club / 2019 / Ücretsiz-e-kitap-31-ipuçları-olmak-a-pro-piyano-player.html

. En iyi frree eğitim sitesi: 701PianoVideos .info

4. Teoriyi öğrenin:

Piyano öğrenmeyi ilk düşündüğünüzde, sadece bankta oturacağınızı ve hemen oynamaya başlayacağınızı varsayarsınız. Ancak, aslında bankta oturup bir süre çalmaya çalışsanız da, piyano öğrenmek konusunda ciddiyseniz, teorinin bir kısmını da öğrenmeniz gerekir. Özellikle yanınızdaki piyanoya baktığınızda sıkıcı görünebilir, ancak becerilerinizi geliştirmenize gerçekten yardımcı olabilir. Bazı teorileri öğrenerek, daha özgürce oynayabilir ve daha geniş bir repertuar oynayabilirsiniz.

5. Ölçeklerde çalışma:

12 temel imzayı öğrenmek için ölçekler size yardımcı olabilir. Bu nedenle, ölçekler uygulamanız ve günlük rutininizin bir parçası olarak yapmanız gerekir. Bu, piyanoya daha fazla aşina olmanızı sağlayacaktır.

Tüm ölçekleri öğrenmek ve hemen mükemmel bir şekilde oynamaya başlamak için bir noktaya gelmeyin. Bunun yerine, doğruluğunuzu geliştirmek için zaman ayırmalısınız.

6. yavaş alın:

Piyano öğrenirken tüm adımları içselleştirmek için zaman ayırın. Yapmanız gereken ilk şey, tüm ritimler ve doğru notalarla müziği öğrenmek. Ve ancak o zaman müziği iyi çalabilmek için tekniğinizi ve kas hafızanızı geliştirmeniz gerekir.

Öğrenmek için biraz zaman ayırmak yerine bir şeylere acele ederseniz, daha sonraki kötü alışkanlıklarda tercüme edilecek bazı önemli noktaları kaçırırsınız.

7. Notları ve Büyük Personeli Öğrenmek

Notlar ve büyük personel, bir piyano müzik sayfasındaki temel bileşenlerdir. Bu nedenle, farklı notları ve karşılık gelen ritimlerini tanımanız gerekir. Büyük kadrolarda ve piyano tuşlarında farklı pozisyonlarını bilmek zorunda kalacaksınız.

8. Farklı Akorları Öğrenmek

Piyano akorları, tek bir vuruşta birlikte kullanılan farklı nota kombinasyonlarıdır. Bu nota kombinasyonlarını ezberlemeniz gerekecek çünkü piyano çalarken akorları da kullanacaksınız.

9. Doğru El ve Parmak Hareketlerini Öğrenmek

Evet, doğru el ve parmak hareketleri var. Temel müzik sayfalarında, içinde numara olan notlar bulunur. Ellerinizdeki farklı parmaklara karşılık gelirler. Bu şekilde çalmaya alışmanız gerekecek çünkü belirli bir müzik sayfasında çalınacak tuşları ezberlemenize yardımcı olacak ve nihayetinde notaya bakmak zorunda kalmadan müzik parçasını çalmayı öğreneceksiniz.

Doğru el ve parmak hareketlerini öğrenmek de yönetebileceğiniz kadar zarif oynamanıza yardımcı olacaktır. Oynarken bir anahtar gruptan diğerine atlamaktan ve bunu yapmak için çok fazla çaba sarf etmekten hoşlanmayacaksınız.

10. Düzgün duruş uygulayın.

Sırtınıza, ellerinize ve eklemlerinize gereksiz stres atmadan piyano notalarını öğrenebilmeniz için iyi bir duruş uygulamanız gerekir. Kendinizi çalarken müziğe taşırken bulsanız da, piyano çalmak için genellikle rahat ve optimum bir pozisyonu korumak en iyisidir.

Sırtınızı düz ve çenenizi yere paralel tutmayı unutmayın. Omuzlarınızı, kollarınızı, bileğinizi ve parmaklarınızı gevşetin. Koltuğunuzu kollarınız klavyeye paralel olacak, uyluklarınız yere paralel olacak ve sağ ayağınız pedallara ulaşmak için gerilmeyecek şekilde dikey ve yatay olarak ayarlayın.

11. Notalar okumanın arkasındaki ilkeleri anlama.

Piyano notalarını öğrenmek için çalmak istediğiniz müziği tanımalısınız. Genellikle müzik, belirli bir düzen ve süreyi izleyen bir grup zil sesi veya not olarak tanımlanabilir. Vuruş, stil, tempo ve ruh haline bağlı olarak, klasik müzik, caz müziği, gospel müziği ve hatta pop müzik çalabilirsiniz.

Piyano çalma kurallarını tamamen özleyen ancak tecrübeli piyanistler gibi güzel müzikler çalmayı başaran bireyleri duymuş veya okumuş olabilirsiniz. Kesinlikle bu yetenekli insanlardan biri olabilirsiniz. Ancak, piyanoyu gerçekten çekirdeğe hakim etmek istiyorsanız, rastgele bir veya iki piyano tuşuna basmaktan daha fazlasını yapmanız gerekir.

Nota çalmayı öğrenmek, çok fazla pratik zamanı, müzik notalarını okumak için sabır ve piyanodaki gerçek notaları çalmak için gerçek bir istek gerektirir.

12. Piyano notalarını öğrenme arzusuna sahip olun.

Kendinizi zorlamak veya yakınınızdaki bir kişi tarafından zorlanmak sizi iyi başlatabilir, ancak bu bile zor olabilir. Piyano çalmaya karşı gerçek bir tutku geliştirdiğinizden emin olun. Aksi halde, enstrümanı yıllarca sadece kalbinizin başka bir enstrümanla ya da sanatın tamamen farklı bir alanında yatıyor olduğunu bulmak için çalıyor olabilirsiniz.


cevap 2:

Öğrenme amacı için kendinize bir klavye almanız gerekir.Fark, basitçe Klavye'nin ses bankası olan elektronik bir cihaz olması ve öğrenmek istiyorsanız kesinlikle ihtiyacınız olacak bir şey olan farklı sesler ve tempolar arasında geçiş yapabilmenizdir. Piyano, aralarından seçim yapabileceğiniz seçeneklere sahip bir ses bankasına sahip değildir.Piyano tuşları ile zaten iyi olan insanlar içindir.Yamaha, bütçenize ve kişisel tercihinize göre seçebileceğiniz çok çeşitli klavyeler sunar. ayrıca Roland veya Korg'un bazı klavyelerine de göz atın.


cevap 3:

Ben piyano klavye satın alma ve öğrenme düşünüyorum Hem ikisi arasındaki fark nedir Ve birisi ucuz ve iyi bir piyano klavye tavsiye edebilir

Hey, Dennis Dennis'in tekniğini ve piyanoyu etkili bir şekilde öğrenmenin yollarını buldum.

4 HAFTADA PİYANO DAHA HIZLI ÖĞRENMEK İÇİN EN İYİ 5 YÖNTEM.

1. Bir öğretmenden öğrenme.

Piyano öğrenmeyi düşünüyorsanız aklınıza gelebilecek ilk şey, enstrümanı öğrenmenize yardımcı olabilecek kişisel bir öğretmen bulmaktır. Bu, kişisel öğretmeninize gidebilmek veya eğitim için gelmesini sağlamak için her hafta sabit bir programa zaman ayırmak anlamına gelebilir. Kişisel bir öğretmenin elbette bir avantajı, doğru bir şekilde yapmadığınızı öğrenir öğrenmez sizi öğrenip düzeltebilmesidir.

2. Kendi başınıza öğrenme.

Evet, kendi başınıza piyano çalmayı öğrenebilirsiniz. Çevrenizde bulabileceğiniz birçok kaynakla piyano öğrenmek kolay olabilir. Çevrimiçi olarak ücretsiz öğretici videolar bulabilir veya becerilerini paylaşacak kadar cömert müzik meraklılarının web sitelerini ve bloglarını bulabilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle de yeni başlayan biriyseniz, kendi başınıza öğrenmenin piyano öğrenmenin en iyi yolu olmayabileceğini akılda tutmak önemlidir. Piyanoyu ve herhangi bir müzik aletini öğrenirken, en baştan doğru bir şekilde öğrenmeniz önemlidir ve eğer kendi başınıza iseniz biraz zor olabilir. Aslında, kendi başınıza öğrenmeyle de zor olabilen bir şey, dersleri adım adım takip etmiyor olabilirsiniz ve erken geliştirebileceğiniz hatalar hemen düzeltilemeyebilir.

3. Piyano ile ilgili her şeyin öğretildiği bazı iyi çevrimiçi kaynaklar bulun.

Çok sayıda video dersi, geniş kaynaklar ve ipuçlarının yanı sıra bir çeşit program tabanlı öğrenme müfredatı bulunan bir web sitesi bulun. Siteye sadık kalın (yani siteleri değiştirmeye ve bırakmaya devam etmeyin) ve öğrettiği her şeyi öğrenin. Bugün dersler, alıştırmalar vb. Dahil olmak üzere çok kapsamlı ve net kaynaklara sahip olan çok sayıda var.

Quorarian Jennife Lee'nin piyano öğrenmek için önerilen kaynaklar:

. Özel öğretmenler

. Piyano okulları

. YouTube'daki en iyi 3 piyano kanalı: LearnPianoLive, HDpiano, PianoPig.

. En iyi forumlar: Reddit piyano (125 bin üye), piyanoyu tartışmak ve öğrenmek için en iyi yerdir. Alternatifler: Pianostreet forumu, Pianoworld forumu

. PianoHandbook365 .club / 2019 / Ücretsiz-e-kitap-31-ipuçları-olmak-a-pro-piyano-player.html

. En iyi frree eğitim sitesi: 701PianoVideos .info

4. Bir piyano öğrenme yazılım programı edinin.

Size biraz pahalıya mal olabilirler, ancak binlerce ders, alıştırma ve hatta değerlendirme araçları gibi bol miktarda video dersi ve kaynak el kitabı ile geldiklerinde, neredeyse bir piyano öğretmeni olarak düşünebilirsiniz!

5. Piyano öğretmek için arkadaş veya akraba veya tanıdık alın.

Bu belki de en ucuz ve en kolay yöntemdir. Hızlı öğrenebilirsiniz çünkü sonuçta size öğreten arkadaşınız veya akrabanızdır ve zamanı gereksinimlerinize göre düzeltebilirsiniz. Tabii ki piyanoya ve bazı kaynaklara ihtiyacınız olacak, ancak bir profesyonel olmayı öğrenmeyi planlamıyorsanız, belki de kaynak materyalleri ile yapabilirsiniz. Ayrıca, bazı iyi basit şarkıları oldukça erken öğrendiğinizden emin olabilirsiniz ve arkadaşlarınıza da gösterebilirsiniz!


cevap 4:

Ben piyano klavye satın alma ve öğrenme düşünüyorum Hem ikisi arasındaki fark nedir Ve birisi ucuz ve iyi bir piyano klavye tavsiye edebilir

Hey, Dennis Dennis'in tekniğini ve piyanoyu etkili bir şekilde öğrenmenin yollarını buldum.

4 HAFTADA PİYANO DAHA HIZLI ÖĞRENMEK İÇİN EN İYİ 5 YÖNTEM.

1. Bir öğretmenden öğrenme.

Piyano öğrenmeyi düşünüyorsanız aklınıza gelebilecek ilk şey, enstrümanı öğrenmenize yardımcı olabilecek kişisel bir öğretmen bulmaktır. Bu, kişisel öğretmeninize gidebilmek veya eğitim için gelmesini sağlamak için her hafta sabit bir programa zaman ayırmak anlamına gelebilir. Kişisel bir öğretmenin elbette bir avantajı, doğru bir şekilde yapmadığınızı öğrenir öğrenmez sizi öğrenip düzeltebilmesidir.

2. Kendi başınıza öğrenme.

Evet, kendi başınıza piyano çalmayı öğrenebilirsiniz. Çevrenizde bulabileceğiniz birçok kaynakla piyano öğrenmek kolay olabilir. Çevrimiçi olarak ücretsiz öğretici videolar bulabilir veya becerilerini paylaşacak kadar cömert müzik meraklılarının web sitelerini ve bloglarını bulabilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle de yeni başlayan biriyseniz, kendi başınıza öğrenmenin piyano öğrenmenin en iyi yolu olmayabileceğini akılda tutmak önemlidir. Piyanoyu ve herhangi bir müzik aletini öğrenirken, en baştan doğru bir şekilde öğrenmeniz önemlidir ve eğer kendi başınıza iseniz biraz zor olabilir. Aslında, kendi başınıza öğrenmeyle de zor olabilen bir şey, dersleri adım adım takip etmiyor olabilirsiniz ve erken geliştirebileceğiniz hatalar hemen düzeltilemeyebilir.

3. Piyano ile ilgili her şeyin öğretildiği bazı iyi çevrimiçi kaynaklar bulun.

Çok sayıda video dersi, geniş kaynaklar ve ipuçlarının yanı sıra bir çeşit program tabanlı öğrenme müfredatı bulunan bir web sitesi bulun. Siteye sadık kalın (yani siteleri değiştirmeye ve bırakmaya devam etmeyin) ve öğrettiği her şeyi öğrenin. Bugün dersler, alıştırmalar vb. Dahil olmak üzere çok kapsamlı ve net kaynaklara sahip olan çok sayıda var.

Quorarian Jennife Lee'nin piyano öğrenmek için önerilen kaynaklar:

. Özel öğretmenler

. Piyano okulları

. YouTube'daki en iyi 3 piyano kanalı: LearnPianoLive, HDpiano, PianoPig.

. En iyi forumlar: Reddit piyano (125 bin üye), piyanoyu tartışmak ve öğrenmek için en iyi yerdir. Alternatifler: Pianostreet forumu, Pianoworld forumu

. PianoHandbook365 .club / 2019 / Ücretsiz-e-kitap-31-ipuçları-olmak-a-pro-piyano-player.html

. En iyi frree eğitim sitesi: 701PianoVideos .info

4. Bir piyano öğrenme yazılım programı edinin.

Size biraz pahalıya mal olabilirler, ancak binlerce ders, alıştırma ve hatta değerlendirme araçları gibi bol miktarda video dersi ve kaynak el kitabı ile geldiklerinde, neredeyse bir piyano öğretmeni olarak düşünebilirsiniz!

5. Piyano öğretmek için arkadaş veya akraba veya tanıdık alın.

Bu belki de en ucuz ve en kolay yöntemdir. Hızlı öğrenebilirsiniz çünkü sonuçta size öğreten arkadaşınız veya akrabanızdır ve zamanı gereksinimlerinize göre düzeltebilirsiniz. Tabii ki piyanoya ve bazı kaynaklara ihtiyacınız olacak, ancak bir profesyonel olmayı öğrenmeyi planlamıyorsanız, belki de kaynak materyalleri ile yapabilirsiniz. Ayrıca, bazı iyi basit şarkıları oldukça erken öğrendiğinizden emin olabilirsiniz ve arkadaşlarınıza da gösterebilirsiniz!


cevap 5:

Ben piyano klavye satın alma ve öğrenme düşünüyorum Hem ikisi arasındaki fark nedir Ve birisi ucuz ve iyi bir piyano klavye tavsiye edebilir

Hey, Dennis Dennis'in tekniğini ve piyanoyu etkili bir şekilde öğrenmenin yollarını buldum.

4 HAFTADA PİYANO DAHA HIZLI ÖĞRENMEK İÇİN EN İYİ 5 YÖNTEM.

1. Bir öğretmenden öğrenme.

Piyano öğrenmeyi düşünüyorsanız aklınıza gelebilecek ilk şey, enstrümanı öğrenmenize yardımcı olabilecek kişisel bir öğretmen bulmaktır. Bu, kişisel öğretmeninize gidebilmek veya eğitim için gelmesini sağlamak için her hafta sabit bir programa zaman ayırmak anlamına gelebilir. Kişisel bir öğretmenin elbette bir avantajı, doğru bir şekilde yapmadığınızı öğrenir öğrenmez sizi öğrenip düzeltebilmesidir.

2. Kendi başınıza öğrenme.

Evet, kendi başınıza piyano çalmayı öğrenebilirsiniz. Çevrenizde bulabileceğiniz birçok kaynakla piyano öğrenmek kolay olabilir. Çevrimiçi olarak ücretsiz öğretici videolar bulabilir veya becerilerini paylaşacak kadar cömert müzik meraklılarının web sitelerini ve bloglarını bulabilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle de yeni başlayan biriyseniz, kendi başınıza öğrenmenin piyano öğrenmenin en iyi yolu olmayabileceğini akılda tutmak önemlidir. Piyanoyu ve herhangi bir müzik aletini öğrenirken, en baştan doğru bir şekilde öğrenmeniz önemlidir ve eğer kendi başınıza iseniz biraz zor olabilir. Aslında, kendi başınıza öğrenmeyle de zor olabilen bir şey, dersleri adım adım takip etmiyor olabilirsiniz ve erken geliştirebileceğiniz hatalar hemen düzeltilemeyebilir.

3. Piyano ile ilgili her şeyin öğretildiği bazı iyi çevrimiçi kaynaklar bulun.

Çok sayıda video dersi, geniş kaynaklar ve ipuçlarının yanı sıra bir çeşit program tabanlı öğrenme müfredatı bulunan bir web sitesi bulun. Siteye sadık kalın (yani siteleri değiştirmeye ve bırakmaya devam etmeyin) ve öğrettiği her şeyi öğrenin. Bugün dersler, alıştırmalar vb. Dahil olmak üzere çok kapsamlı ve net kaynaklara sahip olan çok sayıda var.

Quorarian Jennife Lee'nin piyano öğrenmek için önerilen kaynaklar:

. Özel öğretmenler

. Piyano okulları

. YouTube'daki en iyi 3 piyano kanalı: LearnPianoLive, HDpiano, PianoPig.

. En iyi forumlar: Reddit piyano (125 bin üye), piyanoyu tartışmak ve öğrenmek için en iyi yerdir. Alternatifler: Pianostreet forumu, Pianoworld forumu

. PianoHandbook365 .club / 2019 / Ücretsiz-e-kitap-31-ipuçları-olmak-a-pro-piyano-player.html

. En iyi frree eğitim sitesi: 701PianoVideos .info

4. Bir piyano öğrenme yazılım programı edinin.

Size biraz pahalıya mal olabilirler, ancak binlerce ders, alıştırma ve hatta değerlendirme araçları gibi bol miktarda video dersi ve kaynak el kitabı ile geldiklerinde, neredeyse bir piyano öğretmeni olarak düşünebilirsiniz!

5. Piyano öğretmek için arkadaş veya akraba veya tanıdık alın.

Bu belki de en ucuz ve en kolay yöntemdir. Hızlı öğrenebilirsiniz çünkü sonuçta size öğreten arkadaşınız veya akrabanızdır ve zamanı gereksinimlerinize göre düzeltebilirsiniz. Tabii ki piyanoya ve bazı kaynaklara ihtiyacınız olacak, ancak bir profesyonel olmayı öğrenmeyi planlamıyorsanız, belki de kaynak materyalleri ile yapabilirsiniz. Ayrıca, bazı iyi basit şarkıları oldukça erken öğrendiğinizden emin olabilirsiniz ve arkadaşlarınıza da gösterebilirsiniz!


cevap 6:

Ben piyano klavye satın alma ve öğrenme düşünüyorum Hem ikisi arasındaki fark nedir Ve birisi ucuz ve iyi bir piyano klavye tavsiye edebilir

Hey, Dennis Dennis'in tekniğini ve piyanoyu etkili bir şekilde öğrenmenin yollarını buldum.

4 HAFTADA PİYANO DAHA HIZLI ÖĞRENMEK İÇİN EN İYİ 5 YÖNTEM.

1. Bir öğretmenden öğrenme.

Piyano öğrenmeyi düşünüyorsanız aklınıza gelebilecek ilk şey, enstrümanı öğrenmenize yardımcı olabilecek kişisel bir öğretmen bulmaktır. Bu, kişisel öğretmeninize gidebilmek veya eğitim için gelmesini sağlamak için her hafta sabit bir programa zaman ayırmak anlamına gelebilir. Kişisel bir öğretmenin elbette bir avantajı, doğru bir şekilde yapmadığınızı öğrenir öğrenmez sizi öğrenip düzeltebilmesidir.

2. Kendi başınıza öğrenme.

Evet, kendi başınıza piyano çalmayı öğrenebilirsiniz. Çevrenizde bulabileceğiniz birçok kaynakla piyano öğrenmek kolay olabilir. Çevrimiçi olarak ücretsiz öğretici videolar bulabilir veya becerilerini paylaşacak kadar cömert müzik meraklılarının web sitelerini ve bloglarını bulabilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle de yeni başlayan biriyseniz, kendi başınıza öğrenmenin piyano öğrenmenin en iyi yolu olmayabileceğini akılda tutmak önemlidir. Piyanoyu ve herhangi bir müzik aletini öğrenirken, en baştan doğru bir şekilde öğrenmeniz önemlidir ve eğer kendi başınıza iseniz biraz zor olabilir. Aslında, kendi başınıza öğrenmeyle de zor olabilen bir şey, dersleri adım adım takip etmiyor olabilirsiniz ve erken geliştirebileceğiniz hatalar hemen düzeltilemeyebilir.

3. Piyano ile ilgili her şeyin öğretildiği bazı iyi çevrimiçi kaynaklar bulun.

Çok sayıda video dersi, geniş kaynaklar ve ipuçlarının yanı sıra bir çeşit program tabanlı öğrenme müfredatı bulunan bir web sitesi bulun. Siteye sadık kalın (yani siteleri değiştirmeye ve bırakmaya devam etmeyin) ve öğrettiği her şeyi öğrenin. Bugün dersler, alıştırmalar vb. Dahil olmak üzere çok kapsamlı ve net kaynaklara sahip olan çok sayıda var.

Quorarian Jennife Lee'nin piyano öğrenmek için önerilen kaynaklar:

. Özel öğretmenler

. Piyano okulları

. YouTube'daki en iyi 3 piyano kanalı: LearnPianoLive, HDpiano, PianoPig.

. En iyi forumlar: Reddit piyano (125 bin üye), piyanoyu tartışmak ve öğrenmek için en iyi yerdir. Alternatifler: Pianostreet forumu, Pianoworld forumu

. PianoHandbook365 .club / 2019 / Ücretsiz-e-kitap-31-ipuçları-olmak-a-pro-piyano-player.html

. En iyi frree eğitim sitesi: 701PianoVideos .info

4. Bir piyano öğrenme yazılım programı edinin.

Size biraz pahalıya mal olabilirler, ancak binlerce ders, alıştırma ve hatta değerlendirme araçları gibi bol miktarda video dersi ve kaynak el kitabı ile geldiklerinde, neredeyse bir piyano öğretmeni olarak düşünebilirsiniz!

5. Piyano öğretmek için arkadaş veya akraba veya tanıdık alın.

Bu belki de en ucuz ve en kolay yöntemdir. Hızlı öğrenebilirsiniz çünkü sonuçta size öğreten arkadaşınız veya akrabanızdır ve zamanı gereksinimlerinize göre düzeltebilirsiniz. Tabii ki piyanoya ve bazı kaynaklara ihtiyacınız olacak, ancak bir profesyonel olmayı öğrenmeyi planlamıyorsanız, belki de kaynak materyalleri ile yapabilirsiniz. Ayrıca, bazı iyi basit şarkıları oldukça erken öğrendiğinizden emin olabilirsiniz ve arkadaşlarınıza da gösterebilirsiniz!