mac'da g drive mobil usb nasıl kullanılır


cevap 1:

En basit ifadeyle, PC ve Mac arasında üç format vardır.

MacOS (HFS): PC tarafından tanınmayan bir Mac'te Okuma / Yazma. NTFS: PC'de Okuma / Yazma, Mac'te Salt Okunur. FAT: Bir PC veya Mac üzerinde Okuma / Yazma.

Çok daha fazla ayrıntı ve nüans var, ancak bunlar temel bilgiler.

GDrive muhtemelen HFS olarak biçimlendirilmiştir. Windows olmayan bir bölümleme stili olduğundan, Windows Gezgini'nde ("Bilgisayarım") hiç görünmeyecektir.

Windows Disk Yönetimi'ne (

Başka Herhangi Bir Yazılım İndirmeden Windows'ta Bölümler Nasıl Yönetilir

) ve GDrive'daki bölümü silin, yeni bir bölüm (NTFS veya FAT) oluşturun ve yeniden biçimlendirin.

Mac bölümü (veya "Birim") bilinmeyen bir tür olarak görünecektir. Üzerine sağ tıklayın ve silin. Ardından, bir "Yeni Basit Birim" oluşturun ve sihirbazı izleyin. Yalnızca bir bilgisayarda olacaksa, NTFS muhtemelen en iyi seçimdir. Aksi takdirde, FAT kullanın.

TEHLİKE: Silme işlemi verileri geri alınamaz bir şekilde yok edecektir, bu nedenle o sürücüdeki verileri gerçekten istemediğinizden ve "sil" düğmesine tıkladığınızda doğru sürücüyü seçtiğinizden emin olun.


cevap 2:

Yeniden bölümlendirmeniz gerekir, yalnızca yeniden biçimlendirmeniz gerekmez. Bunu kontrol panelini açarak ve ardından yönetim araçlarına, bilgisayar yönetimine ve ardından disk yönetimine gidebilirsiniz.

Alternatif olarak, sadece başlat tuşuna basıp "disk yönetimi" yazabilirsiniz.

Oradayken, sürücüye sağ tıklayın, bölümü silin ve ardından Windows formatına yeniden bölümleyin.

Buraya bakın:

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/create-format-hard-disk-partition#create-format-hard-disk-partition=windows-7

cevap 3:

USB sürücüsünü bilgisayarınızdaki bir USB bağlantı noktasına bağlayın. Bunu en son yaptığınızdan farklı bir USB'ye bağlamayı deneyin.

Windows'ta Windows tuşu + R'ye basın diskmgmt.msc yazın ve enter tuşuna basın.

Sabit sürücünüz, bölüm türünden ve hatta bölüm olmamasından bağımsız olarak disk yönetimi penceresinde görünmelidir.

Pencerede sürücüdeki bölüme veya ayrılmamış alana sağ tıklayın ve biçimi seçin. Bir sihirbaz, sürecin geri kalanında size yol göstermelidir. NTFS'nin yalnızca Windows formatı olduğunu, Fat32'nin hem Mac hem de Windows için çalışması gerektiğini unutmayın.

http://www.makeuseof.com/tag/external-drive-not-recognized-this-is-how-to-fix-it-in-windows/