uydu çanağı yerden nasıl çıkarılır


cevap 1:

Basit cevap:

Duvardan / direkten düşene kadar her şeyi gevşetin veya büyük bir çekiç kullanın ve mutlu olana kadar vurun.

Uzun cevap:

Normalde bir yerel uydu çanağını yerinde tutan dört veya altı cıvata veya vida vardır. Bunları gevşetebilirsiniz ve çanak normalde kolayca çıkar. Çanak bir direğe monte edilmişse, önce direğin cıvatasını açmaya ve sonra isterseniz direği çıkarmaya yardımcı olur. Çanağı daha fazla kullanmak istemezseniz, dikkatli olma konusunda endişelenmenize gerek yoktur, ancak onu satmak veya birine vermek istiyorsanız, yemeği (reflektör olarak da adlandırılır) hasarsız tutmaya çalışın ve saklamayın. çarpık / bükülmüş. Önden çıkan kol genellikle bir şekilde çanağın arkasına cıvatalanır, bir şeyi gevşetin ve kol çıkıp çıkmalıdır.

Ön taraftaki LNB'nin üzerinde bazı şık elektronikler var, bunu kola takılı bırakabilir veya çıkarabilirsiniz. LNB, mülke giren ve sinyalleri taşıyan bir kabloya bağlanır. LNB genellikle F tipi bir konektörle takılır ve sadece bir F tipi konektörün vidasını çıkarabilirsiniz, ancak konektör paslanmış / oksitlenmişse, yardımcı olması için küçük bir anahtar kullanmak isteyebilirsiniz. Bir miktar kaplama bandı veya konektörü örten bir kapak olabilir, sadece konektörü açığa çıkarmak için geri çekin.

Çanağa giden kabloyu çıkarmıyorsanız, ucuna bir miktar elektrik bandı veya kablonun ucunu hava şartlarından korumak için başka bir şey koymalısınız. Bu kablolardaki nem performanslarını etkileyebilir ve gelecekte ne yapmak istediğinizi asla bilemezsiniz. Kabloyu çıkarıyorsanız, uygun olduğunu düşündüğünüz kadar nazik veya kuvvetli olabilirsiniz, ancak daha sonra birisi kabloyu kullanmak isterse dikkatli olun.

Tabaklar, büyük ve eski olmadıkça genellikle düşük bir hurda metal değerine sahiptir, bazı insanlar bunları DIY projeleri için kullanır ve hatta güneş ışığını yansıtmak ve odaklamak için çanağın yüzeyini kaplayan aynalarla güneş fırını olarak kullanıldığını gördüm. Bir çanağın kırılması alışılmadık bir durumdur çünkü çoğunlukla metal ve bir miktar plastiktir, çarpıtılmadıkça, hasar görmedikçe veya paslanmadıkça, bir uydu çanağının en yaygın arızası LNB'dir ve ucuzdur ve değiştirilmesi nispeten kolaydır.