guam'a nasıl geçilir


cevap 1:

Güney Kore'den Guam'a taşındım… ama ABD benim anavatanım, yani…

"Ada humması" alabileceğim konusunda uyarılmıştım…. gidecek hiçbir yer yokmuş gibi hissediyorum… KÜÇÜK bir ada.

Ama hiç böyle hissetmedim. Onu sevdim! Çocuklarım bayıldı! Üretime alıştığınızdan daha pahalı olmasına hazır olun… LOL. Ada yaşam tarzından yararlanın. Topluluk içinde arkadaş edin…. düğünlere git - harikalar. Dünyanın en güzel dalış yerlerinden birinde (IMHO) Tüplü Dalış yapmayı öğrenin. Ada dışı seyahatin pahalı olduğunu anlayın, bu yüzden muhtemelen sık sık yapmayacaksınız. Tayfuna nasıl hazırlanılacağıyla ilgili eski zamanlayıcıları dinleyin….

Ada zamanının bir şey olduğunu anlayın… insanların genellikle acelesi yoktur.

Zevk almak!


cevap 2:

1948'de 5 yaşında kız kardeşim ve ailemle Guam'a taşındım. Bir gemide oraya ulaşmak 3 haftamızı aldı. 2 yıl kaldık. Hava ya çok sıcaktı ya da çok sıcaktı ve yağmur yağıyordu (o zamanlar klima yoktu). Taze süt ve minimum yiyecek seçeneği yok, ancak bol miktarda taze hindistancevizi. Pencerelerde cam yok, sadece tayfun koruması için perdeler ve çelik fırtına panjurlar. İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma atılmış cephane kutuları ve mermileri bulduğumuz arka bahçemize bitişik ormanda oynadım. Nadiren ayakkabı giyerdim. Bir gün kedimiz neredeyse kendisi kadar büyük bir fareyi çekti. Yakındaki bir ağaçtan taze muz topladık. Annemin büyük rahatlaması için 2 yıl sonra ayrıldık. VAY, ne harika bir macera !!


cevap 3:

Bir bakıma, California ya da Florida'dan farksız… .. aynı dil, televizyon, gazeteler, aynı Başkan, aynı arabalar,… her şey ABD anakarasından geliyor.

Ancak Guam'ı özel kılan eşsiz bir tarih ve kültür var.

Guam önemli veya önemsiz olabilir. Yaptığın şey bu.


cevap 4:

Ummmm ... Guam "ABD" dir. Porto Riko, Amerikan Samoası ve ABD Virjin Adaları ile aynı ABD bölgesi. Hatta (oy kullanmayan) kongre delegeleri var ...


cevap 5:

Guam'a fiziksel olarak nasıl hareket edilir veya ABD anakarası ile Guam arasındaki farklar nelerdir diye mi soruyorsunuz?