pakka evcil hayvanlarında patlıcan nasıl yapılır


cevap 1:

Chennai'de yaşam tek kelimeyle .. Basit.

1. Chennai halkı gösteriş yapmaktan hoşlanmaz. Bir şey değil. Yılda 31 lac kazanan insanlar tanıyorum ama onları pahalı bir cep telefonu veya markalı kıyafet çalıştırırken görmeyeceksiniz. Bu, beğenebileceğiniz veya beğenmeyebileceğiniz bir şey. Örneğin, Delhi'deki arkadaşlarım yılda 4 lacs kazanıyor ama Chennai'deki en zengin insandan daha fazlasını gösterecekler.

2. Dil bir sorundur, ancak kolayca yardım bulacaksınız. Chennai'ye geçtiğimde bu problemle karşılaştım ve ne satın almak istediğimi belirtmek için ellerimi kullandığımı hatırlıyorum. Ama aynı zamanda yakınımdaki bir amcamın yanıma gelip her şeyi benim için tercüme ettiğini hatırlıyorum. Buradaki insanlar çok yardımsever ve bu çok önemli bir şey.

3. Eğer bir film meraklısıysanız, bu şehri seveceksiniz. Hükümet kuralları sinema biletlerinin maliyetini 120 rupi ile sınırladı. Hangi gün saat kaç olursa olsun 120'den fazlasını isteyemezsiniz. Burada IMAX bile sadece 120 rupi talep ediyor !!!!! (Maalesef düzeltme: IMAX bileti 420 Rs: 360 + 30Rs (internet rezervasyon ücretleri) + 30 (Gözlük ücretleri). Ancak bu, seçtiğiniz herhangi bir IMAX şovunun fiyatıdır.)

4. Plajlar iyidir. Goa seviyesi değiller ama Mumbai plajlarından çok daha iyiler. Thiruvanmiyur plajı benim kişisel favorimdir ve uzun ve yorucu bir hafta çalıştıktan sonra orada biraz yalnızlık geçirebilir.

5. Gece hayatı halk arasında sıkça görülen bir şikayet ama ben buna tamamen katılmıyorum. Evet, Mumbai ve Bangalore'da sahip olduklarınıza yakın bir yerde değil ama bazı iyi seçenekler var ve eğer "her hafta sonu partisi" türünde bir insan değilseniz, daha sonra yeterli. Ve Tamil nadu'dan daha ucuz içki arıyorsanız, çok ucuza likör sunan TASMAC'a sahipseniz ve aynı zamanda şehirde bazı iyi barlar işletiyorlar.

6. Chennai çok ucuzdur. Chennai'deki her şey Hindistan'ın diğer büyük şehirlerinden daha ucuzdur. Barbecue Nation, Rajdhani Thali veya başka bir büyük satış noktasındaki yiyecekler, diğer 1. kademe şehirlerdeki emsallerinden daha ucuzdur. Zara ve Mango'daki aynı elbise Chennai'de size daha ucuza mal olacak. Ve en iyi kaliteli yemek restoranı size kişi başı 500 veya 600'den fazlaya mal olmayacaktır.

7. Birçok kişi hava durumu ile ilgili olarak aşağıya yorum yaptığından beri. Burada bundan bahsedeceğim. Evet, burası sıcak ve burası da çok yağmurlu. Ama nasıl yaşamak istediğine bağlı. Delhi'nin aşırı sıcak veya aşırı soğuk havasından nefret ediyorum. Bu yüzden Chennai'yi tercih ediyorum. Yıl boyunca güzel bir havaya sahip olan tek şehir Bangalore olabilir.

8. Chennai'nin ulaşımı çok iyi ve çok ucuz. Otobüsler sizi şehrin bir köşesinden diğerine sadece 20 rupi ile götürecektir. MRTS iyi ve yakında metro başlıyor.

9. Chennai, Güney Asya'da New York Times tarafından "dünya etrafında gezilebilecek 52 yer" listesinde yer alan tek şehirdir.

Yani Chennai'deki tüm yaşamda iyidir. Bu çok iyi. :)


cevap 2:
 • Nemli. Koltuk altı terlemeye hazır olun. Sizin ve diğerlerinin. Ve buna kızmanın bir anlamı yok, Chennai halkının bir gün bir araya gelip “burayı nemli yapalım” kararı vermesi gibi değil. Bu sadece tropikal hava. Sadece alışırsın, çünkü buna alışmalısın.
 • Trafik açısından tipik bir Hint metropolüdür.
 • Sürüş kültürü - herkesin araba kullanması agresif görünse de, tam tersi - sürücülerin çoğu hiç kızgın bir ruh halinde değil. Zikzak oyununu sakin ve alışılmış bir şekilde oynuyorlar. Bu sadece kas hafızası ve hareket halindeki refleksler. Video oyuncuları gibi bir bölgedeler. Bir adım atsan iyi olur ya da geride kalsın! Trafik nezaketini beklemeyin, tek kural "boşluğu doldurun".
 • İnsanlar nasıl olduğunuza tepki veriyor. Eğer yargılayıcı olarak karşılaşırsanız, Chennaites'den bir tür yargılayıcı züppelik alırsınız. Ama yeryüzüne inerseniz, insanlar size yardım etmek için her şeyi yapacaktır. Derin güney şehirlerinin alçakgönüllü, masum misafirperverliği ile diğer büyük şehirlerde bulabileceğiniz perdelik arasında bir yerde. Bunu özellikle herhangi bir yerde yetkililerle uğraşırken görebilirsiniz. Küstah bir duruş olarak algılanabilen (hatta yanlış algılanan) bir şeyle içeri girerseniz, duvarlarınızda kalacaksınız. Ancak alçakgönüllü ve alçakgönüllü bir tavırla içeri girerseniz, insanlar yardım etmek için geriye doğru eğilirler. Bunun iyi olduğunu ya da savunulduğunu söylemiyorum, bu nasıldır ya da benim algımdır. Tam olarak profesyonellik diyeceğiniz şey değil, ama sanırım bu yine diğer büyük şehirlerle karşılaştırılabilir.
 • Burada her dilden insan bulacaksınız ve tabelaların neredeyse her zaman İngilizce versiyonu vardır, ancak Tamil dilini bilmek kesinlikle yardımcı olur. Beklenebileceği gibi.
 • Suç bilge, Hindistan'daki en güvenli olanlar arasında. Şiddet nadirdir ve bu olduğunda, genellikle zaten siyasi bir kin besleyen veya mülk konusunda kavga eden insanlar arasındadır. Chennai'de ırk / dil / etnik köken konusunda hiçbir zaman düşmanlık bulamazsınız. Yabancılar nadiren saldırıya uğrar, diğer şehirlere göre çok daha azdır ve bu, sahip oldukları para veya mücevherler içindir.
 • İnsanların başka bir şey konuşması gerektiğini aktif bir şekilde önermek için yolunuzdan çekilmediğiniz sürece, Tamilce bilmediğiniz için asla saldırıya uğramayacak veya eleştirilmeyeceksiniz. O zaman bile saldırıya uğramayacaksınız, kibarca Tamil Nadu'da olduğunuz söylenecek. Yabancılar için bu güvenlik faktörü, Chennai'yi diğer (hepsi değil) birçok Hint şehrine kıyasla farklı kılıyor.
 • Chennai halkı bazen diğer Tamil şehirlerine kıyasla sert bir tavır ve güçlü alaycı mizahlara sahiptir. Spor değilseniz burada mutlu olmayabilirsiniz! Dostça ad takma, kelime kelime oyunu (Tamilce bilmiyor olsanız bile Tamil dilinde), alaycı cevaplar, tek heceli veya yüz ifadeleri, hatta bazen yanıt olarak sessizliğe hazırlıklı olun. Bu, zamanla "alıştığınız" başka bir şeydir. İnsanların gözünüzün içine baktığı ve size ayrıntılı, saygılı, basit yanıtlar verdiği bir B-kasabasından veya C-kasabasından iseniz, şaşırabilirsiniz. İnsanların senden hoşlanmadığı anlamına gelmez, bu sadece insanların burada konuşma şeklidir. Kişisel değil.
 • Eğer dışarıdan geliyorsanız, muhtemelen yerel olduğunuzdan daha iyi muamele göreceksiniz! İnsanların yabancılara karşı misafirperver bir şekilde ifade edilen bir merakı vardır. Tek uyarı, paranız konusunda dikkatli olmalısınız. Aşağıda daha fazlası.
 • Para söz konusu olduğunda, “Sizi paranızla aldatmayı başarırsam, benim olmayı hak eder” çizgisinde bir tür sözde-dharma vardır. Bu sadece dışarıdaki insanlar için değil, herkes için geçerlidir. Ancak Chennai'nin dışından insanlar genellikle şaşkınlığa uğrarken, yerliler keskin, uyanık ve buna hazır. Bunu otomatik triko sürücülerinden anında tadabilirsiniz.
 • Güney Chennai daha sakin ve rahattır, din (Mylapore, Triplicane), nispeten varlıklı ailelerin (Adyar, Besant Nagar, Anna Nagar, T Nagar) yanı sıra ofis, perakende ve ticari merkezler etrafında merkezlenmiştir. Bir çok alışveriş merkezi. Kuzey Chennai daha endüstriyel hale geliyor ve düşük gelirli aileler için de daha uygun fiyatlı.
 • Eğlence sınırlıdır. Kesinlikle küçük bir gece hayatı sahnesi var ama birinci sınıf kulüpler, barlar ve benzerlerini beklemeyin. Var olanlar çok pahalıdır. Eğlence fikriniz bir tür Batılı ya da alkollü yaşam tarzıysa, Chennai sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Yemeklerle daha iyi şansa sahip olacaksınız, ancak bana göre Chennai'deki yemekler diğer mutfaklara fazla odaklanıyor ve yeterince otantik Tamil yemeği sunmuyor. Daha iyi Tamil yemekleri için Madurai'ye veya derin Güney kasabalarına doğru ilerleyin. Tamil Nadu'nun geri kalanında olduğu gibi sinema, din ve maneviyat hala birçok Chennaiili için zaman geçirmenin birincil yolu olmaya devam ediyor. Erken kapanan bir gece kulübüne gitmektense sinemaya gitmekten daha iyi vakit geçireceksiniz.
 • Marina Plajı, Besant Nagar plajı ve Tiruvanmiyur plajı çok oluyor. Daha fazla paranız varsa, daha güneydeki pahalı sahil beldelerinde savurganlık yapabilirsiniz ama bence ne kadar pahalı olursa o kadar az eğlenceli hale gelir. Şahsen ben Marina ve Besant Nagar'ın olduğu yerde olduğunu düşünüyorum.
 • İşler var. BT'de iş sayısı Bangalore kadar değil, ama yine de bol ve yaşam maliyeti Bangalor'dakinden biraz daha az.
 • Genel olarak Chennai'deki ruh hali, herkesin işine devam etmesi, geçimlerini sağlamak için çok çalışıyor olmasıdır. İnsanların siyasi ya da toplumsal heves için pek zamanı ya da eğilimi yoktur. Her türlü kökenden insan birlikte yaşıyor ve birbirlerine yardım ediyor. Bu, Chennai'lilerin inatçı olmadığı anlamına gelmez, sadece enerjinin çoğunun geçim ve pratik uğraşlara harcandığı anlamına gelir.

cevap 3:

2011 yılının Mayıs ayından beri Chennai'de kalıyorum. 8 yıl boyunca hayatımın farklı evrelerini gördüm - Lisans, profesyonel, evli hayat ve bu tür bilinmeyen dünyalardan daha fazlasını dört gözle bekliyorum. :)

Bunu sizin için tüm anlayışım, deneyimim ve kapasitemle cevaplayayım.

Sosyal hayat

 • İnsanlar basit ve anlaşılır, biraz çekingen. Gördüğüm ve etkileşim kurduğum insanların çoğu doğası gereği barışçıl ve çok yardımsever. Yine de bazen buzları kırmanız gerekecek :)
 • Açık sözlü bir kişiyseniz, etrafınızdaki herkesle kaynaşmayı seven biriyseniz, insanlarla konuşmak ve yeni bir kültüre yerleşmek için çaba sarf etmeniz gerekir. İnsanların muhafazakar ve ne olmasından şikayet etmeyelim, kültüre uyum sağlamanız ve konfor bölgeniz konusunda ağlayan bebek olmayı bırakmanız gerekecek. Uyum sağlayamazsanız, şikayet etmeyi bırakıp takdir etmeye başlayamazsanız kimse sizden buraya gelmenizi istemedi.
 • İnsanlar genel olarak faydalıdır, İngilizce veya Hintçe anlamazlar veya konuşmazlarsa yön veya bazı bilgiler istersiniz, size yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Diğer şehirlerde aynı değil.
 • Dil bir meydan okumadır, ancak bazı temel Tamil sayıları, restoranlar, sebze satıcıları, esnaf vb. İçinde ve çevresinde iletişim kurmak ve anlamak için kelimeler öğrenebilirsiniz.
 • Sahiller! Plajlarda boşta oturarak saatler geçirebilirsiniz.
 • Diğer metro şehirlerine göre kira daha az.
 • Etrafta bir sürü yeşillik var.
 • Şehrin çevresindeki birkaç tepe istasyonu, örneğin Ooty, Kodaikanal.
 • İnsanlar kültürlerine derinden eğilimlidirler. Delhi gibi şehirlerden farklı olarak bir ton paraya sahip olmasına rağmen gösteriş yapacak kimse olmayacak.
 • İnsanların burada dillerine ne kadar saygı duyduğunu görünce şaşırdım. Diğer şehirlerden farklı olarak, insanlar, boylarına ve bulundukları yere bakmaksızın Tamil dilinde iletişim kurmayı severler. 5 yıldızlı bir otel veya yerel bir bakkal dükkanı olabilir. Tamil'e her yerde saygı duyulur. Ve bunu parıldayan buluyorum.
 • Hem kadınlar hem de erkekler için en güvenli şehir. Chennai ve Delhi'ye 1'den 10'a kadar puan vermem gerekirse, Delhi 1, Chennai ise 9 puan alacak.
 • Bangalore kadar havalı değil ama o kadar da kötü değil. Yerlerinizi bulmanız gerekecek :)
 • % 100 gerekli olmayana kadar Otomobillerden kaçının, Hindistan'daki diğer şehirler gibi sizi kazıklayacaklar. Toplu taşıma veya Ola / Uber kullanın.

Profesyonel hayat

 • Kuzey'e kıyasla daha az politika, ilerledikçe fırsatlar ortaya çıkıyor ve çoğunlukla adil.
 • İngilizce kurumsal kültürde evrensel olduğu için dil bir sorun değildir, ancak Tamilceyi öğrenirseniz daha iyi gelişirsiniz ve iletişim daha kişisel bir seviyede gerçekleşir. İnsanların bölgesel dilde iletişim kurduğu ve hiçbir şeyi anlamadığınız gezilerde kendinizi yersiz hissetmezsiniz.
 • Sık sık Kuzey Kızılderililerin ofiste, öğle yemeğinde veya gezilerde gruplar halinde bölgesel dilde konuşan insanlardan şikayet ettiklerini ve bir şeyleri anlayıp katılamadıklarını duydum. Her yönüyle adil olduğunu düşünüyorum, grubunuzda bir güney Kızılderili olsa bile grubunuzda Hintçe konuşuyor olmaz mıydınız? Dilin rahatlığı ile ilgili, bundan şikayet etmeyi bırakalım.
 • Bununla birlikte, neyse ki, insanların benim dil engelimi düşündükleri ve mecbur olmasalar bile, gerektiğinde İngilizceye geçtiği gezilerin, öğle yemeklerinin ve benzerlerinin bir parçası oldum, ama bu hiç şikayet ettiğim bir şey değil. Seninki kadar tamamen haklı ve doğru. :)

Hava

 • Yıl boyunca sıcak. Aralık ve Ocak en soğuktur. Bununla birlikte, kışlar gibi havayı yaşamaya alışkınsanız, hayal kırıklığına uğrayacaksınız.
 • Günlük hayatımızın en önemli yönlerini paylaştım. İnsanların zaten başka cevaplarda ele aldığını düşündüğüm tonlarca başka husus var, ancak genel olarak bu şehir, adapte olmayı ve onu şehre geri vermeyi öğrenirseniz sizi tekrar sevecek. Hayat genel olarak güzel :)


cevap 4:

Üzgünüm ama Hindistan'daki en kötü şehir: Yavaş yavaş yetişiyor, ancak Mumbai / Bangalore / Delhi gibi diğer metropollerin hatta Pune gibi mevcut durumuna ulaşmak en az 20 yıl alacak. Güvenlik: Tüm Hindistan'da Kadın Güvenliği açısından şimdiye kadarki en kötü şehir, muhtemelen Delhi'den daha kötü. Kadınsanız Salwar-Kameez'i giymelisiniz. Biraz tenliyseniz, gittiğiniz her yerde tacize uğrayabilirsiniz. Ben tamamen kapalı üst + pantolonlarda bile otobüs duraklarında otomobillerden / yerel halktan çok sayıda bakış alıyordum, hatta gün ışığında çanta kapma olayı yaşadım. Hiç gece dışarı çıkmaya cesaret edemedim. İçki: Ben bir kadın olduğum için Chennai'de içki içmek kesinlikle günah. Denesem bile, işçilerin / ayyaşların yanında barbar TASMAC dükkanlarından satın almak imkansız. Ek olarak, Puddu'dan kaçakçılık dışında iyi içilebilir markalar yoktur. Elit dükkanlar açtıklarını duydum, bu konuda eleştiriler yok. Yol Ücreti Vergisi: Gittiğiniz her yerde, OMR, perungudi (arayla 2 geçiş ücreti 500 mt), ECR, shollinganallur (2 geçiş ücreti 500 mt arayla), büyük bir geçiş ücreti ödemek zorundasınız. Hava: Yıl boyunca muazzam sıcaklık ve nem. Hayranlar ve hatta Çöl Soğutucular çalışmıyor. Yiyecekler: Çok az sayıda yaygın kuru / eski sebze kırmızı biber / patlıcan / uğur böceği / şişe koruyucu dışında, Chennai'de büyük ölçüde taze bir şey bulamayacaksınız. Güç / Elektrik: Günde ortalama 2 saat planlanan elektrik kesintileri. Sık sık planlanmamış elektrik kesintileri. Aylık bakım olarak adlandırdıkları en az bir + planlanmış tam gün Elektrik Kesintisi vardır. Voltaj: Çoğu zaman AC bile yüklenemediğinde Düşük Voltajlarımız olur. Ulaşım: Burada Otomatik çekçek, taksilerden daha pahalıdır. Bir kadın olarak, Chennai'nin sahip olduğu cılız (ucuz, ancak daha kaliteli için ödeme yapmaya hazırım) otobüslere gitmek kesinlikle imkansız. Günlük işe gidip gelmeniz MRTS / Yerel Tren / OMR rotasında değilse, mahvolursunuz. Trafik: Bu şehrin neredeyse hiçbir alt / üst geçidi yoktur. Shollinganallur kavşağını geçmek yaklaşık 30-90 dakika sürer. MadhyaKailash ile Royapettah arası (7 km) ortalama 1 saat sürmektedir. Yemek: Kaliteli yemek, birkaç 5 yıldızlı otel dışında hiçbir yerde bulunmamaktadır. Dosa / Idly'yi hazırlarken bile zamanları var. Dosa'yı sipariş edersem, diyelim ki, herhangi bir dükkanda öğle vakti, bana bir uzaylıymışım gibi bakacaklar. Kuzey Hint mutfakları: Küçük bir lokantadaki Kuzey Hindistan, diğer yerlerdeki 5 yıldızlı otellerden daha pahalıdır. EA'daki tezgahların herhangi birindeki boktan yiyecekler kişi başı 1000 dolara mal olacak. Pizza hut gibi tanınmış markalar bile EA'da ince bir chapathi üzerine sürülen peynir gibi pizza sağlar. Dışarıda Takılmak: Sıcak plajlar dışında takılmak ve kaliteli zaman geçirmek için kesinlikle yer yok. Alışveriş Merkezleri: Buradaki alışveriş merkezleri sebze pazarına benziyor. Özellikle hafta sonları o kadar acele ediyor ki, anlamıyorum, burada biri nasıl eğlenebilir? Boktan bir alışveriş merkezi Mayajaal'ın 50 Rs giriş bileti bile var ve ahşap kalaslardan yapılmış sinema ekranı koltukları var. Alışveriş: Burada alışveriş için tek yer nefes almanın zor olduğu T-Nagar. Alışveriş merkezlerinde / mağazalarda herhangi bir markalı ürünü almaya çalışırsanız, Tanrı korusun, tüm aylık maaşı öksürmek zorunda kalırsınız. Filmler: Kaliteli sinema salonlarındaki kıtlık nedeniyle sinema / multipleks türüne göre 1 gün - 1 hafta önceden sinema bileti planlamanız / ayırtmanız gerekiyor. Park etme: Multipleksteki park değişiklikleri, sinema biletinin maliyetinden daha fazladır. Ek olarak, çift başına sadece patlamış mısır + soğuk içecekler için 600 Rs. Delhi / Bangalore'de yerinde 100-150 Rs bilet, artı maksimum 50 Rs Otopark alabilirim.


cevap 5:

Chennai'de yaşam oldukça güzel. Kaldığım yerden yediğim yere ve nihayet alışveriş yaptığım yere (tabii ki) kadar her şey harika.

Aşağıda yaptığım ve beni sevdiren şeylerin listesi var

Chennai

zaten yaptığımdan daha fazla

1. Kal

Burada PG'de kalıyorum (

Zolo Homestel

) ve tbh, onu seviyorum. Bana çok tatil yeri gibi bir hava veriyor ve konumu çok büyüleyici.

Demek istediğim, uzun günün sonunda, herkesten uzakta kendi kişisel kaliteli zamanını isteyen insanlardan biri misiniz bilmiyorum. Ben gerçekten o tür bir insanım ve bu nedenle burada kalmayı gerçekten çok seviyorum.

2. Gece Hayatı

Ben bir

parti insanı

. Dönem.

Neredeyse haftasonu partiye gidiyorum ve parti yapmayı sevdiğim yerlerin bir listesini buldum.

Ve bazıları ...

10 Downing Stree

t,

İllüzyonlar

, Harman,

GATSBY 2000

ve Q Bar.

3. Alışveriş

Chennai içimdeki alışverişkoliği kesinlikle yatıştırıyor. Chennai'de alışveriş yapabileceğiniz çok güzel yerler var.

Çok basit ve basit baskılar satın alma hayranıyım ve neyse ki, onları buradan alıyorum.

Onlardan bazıları-

Nallı İpek, Kay, Varsidhi

, Cotton Street, Pondy Bazaar ve T. Nagar.

4. Kafeler

Yalnız başıma kaliteli zaman geçirmek ve okumaya yetişmek için sık sık kafeleri ziyaret ederim.

En sevdiğim kafelerden bazıları ...

Tryst Cafe, The English Tearoom,

Higginbothams Writer's Cafe, The Brew Room, vb.

5. Tatil köyleri

Hafta sonu kaçamakları için tatil köyleri her zaman BÜYÜK bir evettir!

Ancak, zaman kısıtlamaları nedeniyle, yalnızca

bir çare (Hotel Mamalla Resort)

tarihe kadar ve hizmetlerini gerçekten seviyorum.

Bu onunla ilgili! Hemen hemen her şeyi dahil etmeye çalıştım ve tüm yerlere de bağlantılar ekledim. Umarım cevabımı beğenmişsindir!

Bağlantılara buradan erişin-
 • Kal - zolostays
 • Gece Partisi - 10 Downing Caddesi, İllüzyonlar,
 • Alışveriş İçin - Nallı Silks, Kay, Varsidhi
 • Chennai'daki Kafeler - Kafe
 • Chennai'deki tatil köyleri için - Sahil Tatil Köyleri

cevap 6:

Bana bir yıl önce Chennai hakkındaki fikrimi sorarsanız, cevap şu anda hissettiğimden tamamen farklı olacaktır.

Elbette kusurları var ama hangi şehirde yok? Buraya ilk geldiğimde, insanların farklı bir dil konuştuğunu, farklı yemekler yediklerini, farklı festivalleri kutladıklarını, farklı filmler izlediklerini ve bazılarının dilinizi bükecek kadar sert isimleri olduğunu öğrendim. Burada kendimi yabancı gibi hissettim.

Ama tüm güzel şeyler gibi, Chennai de sende büyüyor. Karakterinize, karar vermenize, günlük alışkanlıklarınıza yavaşça sızar ve bir gün, kafeteryada sambhar bulamadığınız için kendinizi hayal kırıklığına uğratırsınız. Idli, dosas ve sambhar'ın yenilebilir olmadığına ve roti ve dal'ın tek gerçek tanrı tarafından onaylanan müjde gerçeği olduğuna yemin eden bir Kuzey Hindistanlı pakka olan siz, şimdi Delhi'deki Ghee Masala Dosas'ı A2B'den sipariş ediyorsunuz.

Yaar'dan da / di'ye, bana söyleyenden Sholunga ji'ye, çay meraklısı olmaktan filtre kahve tutkunu olmaya, her zaman taksilerle yerel trenleri kullanmaya kadar pek çok şey değişti. Ben değiştim

Bangalore veya Haydarabad gibi şehirlerle karşılaştırıldığında Chennai'nin Kuzey Hindistan'da neden pek iyi olmayan bir imajı olduğunu anlamıyorum. Mahabalipuram'daki kafelerin ambiyansı ve muhteşem manzarası ile hiçbir şehir eşleşemez. Marina sahil şeridinde en iyi arkadaşlarınızla yürürken hissettiğiniz hisle hiçbir şehir eşleşemez. Bangalore'de bir sahile en yakın şey Koramangala'daki "Beach Hotel" & Hyderabadi biryani yemek için Haydarabad'da olmanıza gerek yok, her yerde. (Sadece benim fikrim, bir tutam tuzla alınması tavsiye edilir)

Sanırım şehrin kenar mahallelerinde kalmak, kuzey-kızılderiliğimin azalmasında önemli bir rol oynadı. Guduvanchery'de yaşayan iki dünyanın en iyisine sahiptim (Chennai Şehrinden 30 km). Gecelik 5K Air-BnB'lerinizden daha iyi bir manzaraya sahip bir daire. Benim gibi Tamilceyi anlamayan insanlar için çok misafirperver olan sonsuza dek yardımsever Annas ve Akkaslarla dolu şehrin koşuşturmacasından uzakta huzurlu bir yer. Ve şehir bir saat uzaklıkta, ne zaman bir film izlemek ya da oburluğa karışmak istesek (nezaket: Burger King), 45 dakikalık keyifli bir yolculuk.

En çok burada tanıştığım insanlara minnettarım: çetem. FIFA ve biryani'ye olan sevgimizle birleşmiş, farklı eyaletlerden hayata farklı bakış açıları olan arkadaşlar. Anında planlar yapıldı ve uygulandı. Bir an odamızda oturup iskambil oynuyoruz ve birkaç dakika sonra kendinizi Mahabalipuram'da bir kafede otururken oradaki en harika karides yemeğini yerken, Bohemian Rhapsody'yi dinlerken ve arkadaşlarınızla en samimi sohbetleri yaparken buluyorsunuz. Ayrıca ben toplantıdayken İngilizce'ye geçecek olan harika meslektaşlarımla çalışmaktan zevk aldım, yerel halkla idare edebilmem için bana Kunjam-Kunjam Tamil öğrettiler. Bana yemek yenilebilecek en iyi yerleri, dinlenmek için en iyi yerleri ve en önemlisi iyi bira için en iyi yerleri söylediler. Bundan sonra geri dönüş yoktu.

Burayı evim olarak kabul ettim ve Chennai beni kollarını açarak karşıladı. Havaalanından döndüğümde ve taksi Guduvanchery sinyalinin yakınında sola döndüğünde, kendimi evde gibi hissediyorum. Memleketimin tren istasyonuna vardığımda hissettiğim aynı his. 6'dan fazla eyalette uzun yıllar yaşadım ve size söyleyeyim, aynı şeyi yabancı bir şehir için hissetmek kolay değil. Aynı duyguyu uyandırmak için insanlarla, sokaklarla ve dışarıdaki her şeyle özel bir bağ olması gerekir. Bunu hissettiğim için mutluyum. Sadece bir yıl içinde.

Eve döndüğümde veya kuzeydeki arkadaşlarımı ziyaret ettiğimde insanlar bana "Chennai'de yaşıyorsun, doğru! O nasıl?

Cevabım her zaman, “Ama efendim, Chennai rhomba Nalla iruku. Vere seviyesi. "


cevap 7:

Yaklaşık 2 yıldır Chennai'deyim ve işte şehre bakışım:

Toplu taşıma:

+: Şehir, otobüs ve yerel tren ağı ile çok iyi bağlanmıştır. İkisi de oldukça ucuz. Küçük otobüsler birçok iç mekanı da birbirine bağlar.

-: Otomatik sürücüleri sayaçlara göre şarj etmeye ikna etmek çok zordur. Bunun için çok fazla zaman ve enerji israf edilir. 'Sayaçsız' ücretler çok yüksektir.

Hava ve su:

+: Nil

-: Yılın büyük bölümünde çok nemli ve sıcak. Bu yüzden pek çok insanın evlerinde AC var (ya da en azından umutsuzca birini hedefliyorlar!). Sıradan çalışan kadın yurtlarında bile AC'ler var. Söylemeye gerek yok, bu, tüketimini telafi etmek için sık sık elektrik kesintisi olan şehrin elektrik tüketimini yukarı çekiyor. Zengin insanlar, daha sonra şarj edilmesi gereken ve daha fazla enerji tüketen bir invertör satın alarak bu kesinti süresini atlamayı seçiyorlar ... yani bu tamamen bir kısır döngü !!!

-: Kaliteli su kıtlığı çok büyük. Ana lokasyonlarda bile, suyun rastgele sondaj kuyularından çıkarıldığını görmek yaygındır. Öte yandan yağmur suyu yolların tam ortasında tıkanıyor. Yağmur suyu toplama? - Bulunduğum yerlerde bunun uygulandığını görmedim.

-: Şehrin daha fazla ağaca ihtiyacı var (kavurucu güneşten daha fazla gölge vermek için)

İnsanlar, Dil ve Kültür:

+: Alışveriş merkezleri ve multiplekslerin başlamasıyla şehir pek değişmedi. Genel olarak, insanların sade ve mütevazı bir yaşam tarzı vardır. Aralık ayına gelin ve düzenli müzik ve bharatanatyam dans performansları, Mylapore'da ve diğer yerlerde düzenlenen dans dramaları bulacaksınız. Şehir içinde yemyeşil bir kampüste bulunan Kalakshetra Dans Akademisi sayesinde eski sanat / dans formlarını koruyor. 'Kaplan kaçakçılığı' konusunu vurgulayan parlak bir dans dramının sahnelenmesini gördüğümde gerçekten şaşırmıştım. Ücretsiz bir gösteriydi ve halka açıktı. O zaman, 'klasik' dansın sadece süslü fikirleri yansıtmadığını, aynı zamanda gerçek yaşamdaki zorlukları ve karmaşıklıkları güzel bir şekilde sergileme gücüne sahip olduğunu öğrendiğimde oldu.

+: Dil: İngilizce biliyorsanız oldukça rahat bir şekilde hayatta kalabilirsiniz (şehirden değilseniz makul olmayan bir miktar talep edebilecek otomobil sürücüleriyle uğraşmanız dışında)

-: Nil

Takılabileceğiniz Yerler:

-: şehir parklardan ve yeşil alanlardan yoksundur. Yine de birçok plaj var. İnsanların temiz tutmasını dilerdim. Kendini adamış STK'ların düzenli olarak temizlemesi için ayrılmış oldukça kirli bir yer.

+: Dakshin Chitra buradaki en sevdiğim yer: kırsal zanaatkarlığın çok iyi bir gösterimi: çanak çömleklerin hareket halinde sergilenmesi, geleneksel el tezgahlarında dokunan ipek / pamuk sari, ustaca yön ve alev yoğunluğunu değiştirerek camdan yapılmış dekoratif eşyalar, kil, pişmiş toprak ve çok daha fazlasından bilezikler ...! -----

Şehrin diğer birçok yönünden bahsetmemiş olmam kesinlikle mümkün. Çünkü beni bunlar kadar etkilemediler.


cevap 8:

1981'den beri burada yaşıyoruz (aradaki 4 yıl hariç), dolayısıyla karşılaştırmalı bir görüş sağlamak için daha donanımlıdır (bu diğer şehirler için de geçerli olabilir, ancak burada varyasyon keskin ve ani). 2017'de pozitiften çok negatif görüyorum;

Pozitifler:

 • Yine de diğer metropollerden / şehirlerden çok daha güvenli.
 • Antik tapınaklar, festivaller, müzik, adetler vb. Açısından kültürel açıdan çok zengindir.
 • Aralık / Ocak'ta dünyaca ünlü Müzik ve Dans Festivali'ne ev sahipliği yapıyor.
 • Arabada / bisiklette ulaşım çok daha kolaydır. Toplu taşımanın makul bağlanabilirliği, yani elektrikli trenler, toplu hızlı ulaşım sistemi, Govt. otobüsler ve şimdi de metro.
 • Yüksek Mahkemesi, dönüm noktası kararları ve yasal aydınlatıcılarıyla ünlüydü.
 • Medikal turizm ile ünlüdür.
 • Çok sayıda meslek, sanat ve bilim koleji ve okulu bulunmaktadır.
 • İnsanlar çalışkandır ve genellikle iş yerlerinde disiplinli ve kültürlüdür.

Negatifler:

 • Muhafazakar görünümünün bir kısmını hala koruyor olsa da, gelişen BT ve gerçeklik endüstrilerinin ortaya çıkmasıyla son 15 ila 20 yılda çok değişti.
 • Küçük şehirlerden ve kasabalardan gelen Chennai hakkında ve buradaki insanlar hakkında (nezaket, görgü, davranış vb.) Bir sınıf ve kalite vardı. Şimdi tamamen kayboldu, iş fırsatları için TN'nin her köşesinden ve köşesinden insanların akını olmasının nedeni. Buna, BT endüstrisi ve göçmen işçiler için diğer Eyaletlerden gelen insanlar da eklendi. Ve şu anki nüfus 10 milyona yakın sanırım.
 • Yeni köprüler inşa edilmesine rağmen, metro devreye girdi, altyapı homo sapiens patlamasıyla orantılı değil.
 • İnsanlar yollarda oldukça hoşgörüsüz hale geldi ve genellikle ikiyüzlü olmayı seviyorlar.
 • Marina sahili, insan dışkısı ve idrarının kötü kokusuyla kokuyor. Uzun yıllardır sahilde sabah yürüyüşçüyüm ve plajın bakımı (dünyanın en büyük ikinci kumlu plajı olması gerekiyordu) umutsuz ve yakında acınası bir duruma geçecek.
 • Eğitim kalitesinde keskin bir düşüş var. Rezervasyon, kast sorunu vb. Eğitim ve hukuk sistemini olumsuz etkilemiştir.
 • Yollarda yürürseniz, önünüzde tüküren bir adama karşı dikkatli olun. Gördüğünüz her ikinci insanda, yollara ve halka açık yerlere akılsızca tükürme alışkanlığı var.
 • Tek yönlü bir yol, şerit, otoyol, ne şekilde olursa olsun, asla kayıtsız olmayın, kesinlikle birkaç salak yanlış yöne gidecektir. Ve asla hatalarından dolayı onları sorgulama. Çünkü Chennai'de bu türden yanlışlar, tüm soyağacınızı sürükleyen küfürler yoluyla yanlış yapmak ve sizi taciz etmek için özel bir hakka sahiptir.
 • Yavaş hareket, yanlış şerit sürüşü, yolun ortasında sürüş vb. Nedenlerle akılsız trafik kaosundan şaşırmayın veya rahatsız etmeyin, kesinlikle sürüş disiplini yoktur. Govt. Otobüsler ve su kamyonlarının temel amacı, diğer yol kullanıcılarını, büyüklükleri ve sürüş “becerileri” ile sindirmektir. Hiçbir güvenlik özelliği olmayan modifiye edilmiş "dabba" benzeri yapılarla şehrin sözde kalbinde bile paylaşımlı arabalar burada koşabilir. Diğer sürücülerin yolcuları almak için yolun ortasında döndüğü veya yolun ortasında durduğu yolun her köşesine park etme veya araçlarını durdurma ayrıcalığına sahipler. Gençler ve insanlar daha ucuz bir seyahat şekli olarak bu karmaşaya mutlu bir şekilde katkıda bulunuyorlar. Zengin (Audi, BMW, Merc ve diğer havalı arabalar), fakir, otomobil, taksi şoförleri, eğitimli, okuma yazma bilmeyenlerin hepsi yol trafiği söz konusu olduğunda eşittir çünkü diğer yol kullanıcılarına az saygı duyarlar. Yüzleşildiğinde, doğumunuzun ahlakı sorgulanacak. Taksi şoförü, tek başına araba kullanmayı bildiğini düşünüyor, BMW eliti mobil konuşacak, mesaj atacak, ne sola dönecek ne de korna çalacak. Gençler F1 yarış pistinde olduklarını hayal edecekler, orta yaşlı eşleriyle ya da GF'lerle konuşacakları arabanın (“kadali”) sola dönerek konuşacakları bir yeri olmayacak ve dünyalarında kaybolacaklar. Önlerinde bayrak olan politikacılar, seviyelerine bakılmaksızın kendilerini ülkenin Başbakanı olarak hayal edecek ve herkesin kendilerine yol vermesini bekleyeceklerdir.
 • Araba sahipleri ve sürücüler arabalarını kapınızın hemen önüne park edebilirler ve sizden arabanın sürücüsünü bulma oyununu oynamanız ve onlara kibarca arabadan çıkmalarını söylemeniz beklenir, böylece evden çıkabilirsiniz. Sürücü, kaba ve sert okuma yazma bilmeyen bir kişi veya pelüş arabalardan birinde bir Louis Phillipe giyinmiş sözde beyefendi olabilir. Görgü ve nezaket aralarında aynıdır.
 • Yolun yarı yarıya küçültülmesi ve sürüş becerilerinizin test edilmesi için herhangi bir yol her iki tarafa da sıra sıra arabalarla park edilecektir. RTO'ya lisans için verdiğiniz test hiçbir şey değildir.
 • Yollar, yayalar ve yaşlılar için bir kabustur, deneyimlenmelidir. Yolda kimseye karşılıklı saygı yok. Ayrıca, araçlar için yeşil sinyal yanarken yoldan geçen 20, 30 kişilik bir "yaya çetesi" kavramı da var, sizi aptal yapıyor, çünkü geçmeyi bitirdiklerinde kırmızı ışık yanıyor ve siz yanıyorsunuz yolun ortası. Şimdiye kadar civarda hiçbir yerde görülmeyen polisler aniden ortaya çıkıp “eğitimli değil misiniz?” (Efendim, padicha neengale ippadi panna eppadi) diye soracaklar.
 • Diğer şehirlerden insanlar Chennai'nin nispeten daha ucuz olduğunu söyleyebilir, ancak nispeten fahiş. Herhangi bir iyi yol, altyapı ve tesis olmadan, emlakçılar bir cinayet işledi ve hala hayal edilemeyecek bir mülk fiyatı üzerinden yapıyorlardı. Bir eviniz varsa, zenginsiniz, fazladan bir ev sizi milyoner yapar.
 • Buradaki insanlar, Thamizh'de konuşmanın veya öğrenmenin statüleri için iyi olmadığını düşünüyor, bu da kültürel yönleri (Sangeeth, Mehandi ve 3 günlük evlilik işlevlerinde Kuzeyi taklit etme açısından) ve Çince, İtalyanca, Moghal gibi mutfak alışkanlıklarını yavaş yavaş değiştirdi. ve Tandır yemekleri normdur. On yıl veya 2 yıl içinde, tüm beslenme alışkanlıkları işlevler açısından bu satırda değiştirilecektir. evlilikler, restoranlar vb. Diğer bazı Devletlerin TN'nin kültürel, yemek alışkanlıklarını taklit edip etmediklerinden emin değilim.
 • İnsanları ile belli bir sınıfı, kalitesi, düzeni ve samimiyeti, nezaketi, tavrı, kültürü olan çok iyi, kültürel, müzikal, sade bir şehir, artık yaşanmaz bir şehre yakın bir yere indirgenmiştir.

cevap 9:

Chennai'de yaşam aşağıdakilerden dolayı harika

 1. Metropolitan city: Burada Chennai'de muhtemelen tüm imkanlara sahipsiniz. Hastanelerden kulüplere, adını sen anladın. Metro olmak tüm işlerin başında. Birinin özleyeceği tüm olanaklara sahip olduğunu söyleyebilirim.
 2. Seyahat: Tüm önemli yerler sık ​​otobüs ve trenlerle bağlantılıdır, bu nedenle seyahat asla sorun olmamalıdır. Diğer bir avantaj, metro raylarının 2016 yılına kadar faaliyete geçecek olmasıdır. Bu, kapağın üzerinde başka bir tüyo. Diğer herhangi bir metro hava yolculuğu gibi mansiyon yapmamak hızlıdır.
 1. Altyapı: Chennai, büyük endüstriyel ve konut binaları ile büyük olasılıkla Hindistan'daki altyapı yarışına öncülük ediyor. Bunun dışında 6 şeritli yollar ve köprüler, yolculuğu daha kolay ve daha hızlı hale getirir. Gökdelenlerden manzara gerçekten muhteşem. Stadimler ve kriket sahaları ülkenin her yerinde ünlü.
  1. Yemek: Buradaki insanların farklı beslenme alışkanlıkları var. İnsanlar, kuzeyde Hint yemeklerinden dünya çapında kruvazilere kadar çeşitli yiyecekler yerler. Dolayısıyla buradaki uyum, göçmenler için asla sorun olmaz. 3 yıldızlıdan 7 yıldızlı kruvaziye kadar tüm bu batı restoranlarına sahiptir. Yol kenarı sohbetleri eğlencelidir.
  2. Yaşam Tarzı: Alışveriş merkezleri ve alışveriş kompleksleri şehrin her köşesinde ve köşesinde. Ekspres cadde gibi bazı alışveriş merkezleri size harika bir alışveriş deneyimi yaşatmak için tasarlanmıştır. Afcose tiyatroları geniştir, bazıları luxx multipleks gibi size daha önce hiç olmadığı bir deneyim sunmak için tasarlanmıştır. Dahası, Chennai'deki plajlar ek bir cazibe merkezidir.
  1. 6. Turistlerin cazibe merkezleri ve eğlence parkları: Antik heykellerin hükümdarlığını taşıyan mahaballipuram gibi çeşitli cazibe merkezleri nedeniyle çok sayıda turist burayı ziyaret etmektedir. Parklar ve anıtlar her yerdedir ve şehrin doğal güzelliğine katkıda bulunur. Eğlence parkları, dünyanın değilse de ülkenin en iyisidir.Temple mimari, şehrin mimari güzelliğinin en iyi kanıtıdır.

   7. Kültür: Ülkenin her yerinden çok sayıda insan çeşitli nedenlerle buraya yerleşiyor. Bu yüzden Hindistan'ın her köşesinin her küçük kültürüne sahip. İnsanların ve bölgelerin çeşitliliği Hindistan'ın diğer herhangi bir eyaleti gibi yaygındır. Uyum, buradaki en iyi kısımdır. Burada herkes kolayca uyum sağlayabilir ve kendini evinde gibi hissedebilir.

   8. Bilgi Teknolojisi merkezi: Bazı ülkelerin büyük BT şirketlerinin merkezidir. Böylelikle farklı yerlerden gelenler buraya gelir ve bizim bir parçamız olur. Her türlü faaliyetin cazibe merkezi olması nedeniyle her alanda fırsatlar harika. 9. Gece Hayatı: Sert paraşütle geçmek isteyen herkesin burada çok sayıda pub ve dans kulübü vardır. Kadınlara gece seyahati için en güvenli yer orasıdır. Polis tarafından 24 saat uygulanan sıkı devriye çabaları sayesinde. Gecenin her saatinde istediğin yerde kalabilirsin

   Chennai'nin tuhaf yönü: Muhtemelen 5 rupi için yiyecek alabileceğiniz tek yer ve klimalı bir multipleks içinde 10 rupi karşılığında film izleyebileceğiniz tek yer burası. Dont etmeyin ..... bu doğru. Devletin alt sınıflara getirdiği girişim sayesinde.

   Kişisel not: Daha fazla uzatmak ve değerli zamanınızı boşa harcamak istemezdim ve küçük bir ekrana ve belki de bir acemiye yazarken strese girdiğimden yazma tarzım oldukça farklı olsaydı özür dilerim.

   Umarım yardımcı olmuştur !!!!!!!


cevap 10:

Bu soruyu cevaplamaya uygun değilim çünkü şimdi orada yaşamıyorum. Ama 5 yıldan fazla yaşadığım yer benim yerimdi.

Bu cevap en iyisi olmayabilir, ancak sadece sorunuza uyuyor.

Chennai, arada bir ziyaret edenlere göre bir yer değil. Chennai'deki hayatı asla anlamayacaksınız. Ve bu şekilde sadece içindeki kusurları görebilirsin. İnanın bana, kendi eyaletinden insanlar bile Chennai'den nefret ediyor. Onların suçu değil. Sadece hiç şansları olmadı. "Chennai'deki her üç kişiden biri farklı bir yerden" desem bile opinoinlerini değiştirmeyecekler.

Evet, Chennai insanların AYARLAMAYI öğrendiği yerdir. Buradaki bu kelime Chennaites'in gerçeğini tanımlar. Bu sadece Chennai'de yaşamanın mantrası değil.

 • Asya'nın en büyük sahilinin (Marina) yakınında yaşıyorsunuz ama yine de evinizde yeterince su yok, buna alışmayı öğrenin. Hindistan'ın güneyinde, doğusunda Bengal Körfezi olan bir yerde yaşıyorsunuz, hala Thar çölünde kalıyormuşsunuz gibi sıcaklığı hissedin (sadece karşılaştırma için), uyum sağlamayı öğrenin.
 • Böyle bir niyetiniz olmadıkça, Chennai sizi asla aç bırakmayacak. Başarılı olmak için bir nedeniniz varsa, Chennai doğru yer. Her başarılı insan sıfırdan başladığından ve her koşulda uyum sağlamayı bildiğinden, bu Chennai'nin doğasıdır. Chennai'deki gibi herkesin bir yere alışması için biraz zamana ihtiyacı vardır. Sunacak çok şeyi var.

  Chennai'deki yaşam beni işsiz bıraktı ama bana sıkı çalışmanın ne anlama geldiğini öğretti. Bana hayatımı düşünmeyi öğretti. Bana sadece değer vermem için hatıralar vermekle kalmadı, bu beni bir insan yaptı. Açlığın ne olduğunu öğrenecek, banyolar için bile susuz kalmanın ne kadar zor olduğunu öğrenecek, başka hiçbir devletin size öğretemeyeceği su ve yiyecek tasarrufu yapmayı öğreneceksiniz.

  Burayı yaşamak için daha iyi bir yer haline getiren bir yerden öğrendiğiniz şey bu. Chennai'den diğer devletlerin bana öğretemeyeceği şeyi öğrendim, İnsanlık. Açlığın ne olduğunu anlamak için açlıktan ölmek zorunda kaldım. Yiyecek ve su ihtiyacını ve paylaşma ihtiyacını tam olarak anlamanın tek yolu budur.

  Not: Yukarıdaki mesajla, başka yerlerden gelen insanların bu tür şeylerden geçmediğini söylemek istemiyorum. Soru Chennai ile ilgiliydi ve Chennai'de öğrendiklerimi paylaştım. Bu sadece okuyuculara Chennai'nin başka herhangi bir yer gibi, yaşamak için daha iyi bir yer olduğunu göstermek içindir!

  Okuduğunuz için teşekkürler.

  Barış.