çıplak ellerinle bir köpeği nasıl öldürürsün


cevap 1:

Yalnız bir köpekseniz, sizi öldürmeye çalışan bir köpeği çok nadiren bulursunuz (paketler çok farklı bir hikaye olabilir). Bölgesini savunmaya çalışan ve sizi tehdit eden bir köpeğiniz olabilir veya tehdit altında olduğunu hissettiği için sizi ısıracak bir köpeğiniz olabilir veya bunu yapmak için eğitildiği için sizi ısırmaya çalışan bir köpeğiniz olabilir.

Çoğu durumda, çok dik ve uzun durmak ve "HAYIR" veya "DUR" demek için derin bir ses kullanmak köpeğin en azından duraklamasına neden olur ve eğer eğitilmemişlerse çoğu zaman geri çekilmesine neden olur. Bir keresinde Alman Çobanımı geziyordum ve bir komşu, Rottweiler'larının dışarı çıkabilmesi için kapılarını açık bırakmıştı. Köpek caddede havlayarak ve homurdanarak köpeğime koştu. Köpeğimi topukta tuttum ve yukarıdakileri yaptım - Gerçekten yüksek ve güçlü bir "HAYIR" ve "DURDUR", sonra komşuların kapısını işaret ettim ve köpeği geri yürüdüm ve kapıyı kilitledim.

Köpek köşeye sıkışmışsa veya tehdit altında hissediyorsa, köpeğin av sürüşünü tetiklemeyecek ve ısırık için sizi kovalamasına neden olmayacak şekilde yavaşça uzaklaşın.

Benzer şekilde, eğer onların “bölgesi” geri çekiliyorsa, baskıyı hafifletir ve sizi tehlikeden kurtarır. Bazı bölgesel köpekler baskındır ve saldırgandır ve onları bir saldırıya tetiklemeden bölgeden çıkmak istersiniz (bir kenara, böyle bir köpeği olan herkes profesyonel eğitim almalıdır)

Bir köpek profesyonel olarak eğitilmişse, muhtemelen bir ısırık almanız gerekecek. Başkalarının dediği gibi, kolunuzu sarmak, sakat kalmamanıza yardımcı olabilir. Muhtemelen eğitimli köpeklerin çoğu kol kılıflarıyla çalışmaya alışkındır ve orada bir fırsatla ısırırlar. Bazı köpekler (Fransız Yüzük tipi eğitim) bacaklara gidecektir, ancak kol verilirse bunu alabilirler.

Ancak, kolunuzu ne ile sardığınız önemli değil, güçlü bir köpeğin canı yanacaktır - GSD'm, eğiticinin kolunu bileğinden zedeleyecektir. Çok az köpek sizi öldürmek için ısırmaya ve savaşmaya çalışacak, bu yüzden amaç hayatta kalmak ve uzaklaşmak.


cevap 2:

Yanınızda bedeniniz yoksa ve zaten sizi tutmuşsa, avucunuzu burnunuza çarpmak için kullanın. Burunda çok fazla sinir var.

Onları yere yatırabilirseniz ve kolunuzu ağzına doğru itebilirseniz, böylece iyi bir ısırık alamazlar. Onları, ayağa kalkamayacakları bir şekilde almaya çalışın ve sizi tekrar ısırmasını önlemek için ellerinizi veya elinizi boynuna tutabilirsiniz.

Sizi henüz ısırmamışlarsa, başlarının arkasındaki kısmı ve kalçalarının pürüzlerini yapabildiğiniz kadar boynundan tutun ve onları yarıya kadar yere vurun, hey neler oluyor? . Bacaklarınızı ve vücut ağırlığınızı, onları aşağı doğru tutmak için vücudunuzun üzerine geçirmeniz ve yardım gelene kadar ellerinizi kontrol etmeniz için size zaman verecektir.

Bir köpek yüklüyse, onlara kükrersiniz ve onlara kendinizi şişirerek kendinizi kocaman görünün ve onlara acımasızca bakarsınız. Senden ne yapacaklarından tam olarak emin değillerse, genellikle geri dönüp ayrılırlar.

Köpek insan ve hayvan reaktifse, etrafınızda bir sopa veya herhangi bir şey bulmaya çalışın, ona vurabilirsiniz.

Tepkili köpeği olduğunu bildiğiniz bir bölgede yürüyorsanız, yanınızda biber gazı ve sis boynuzu taşıyın.


cevap 3:

Köpeğin temel zayıflığı menzil eksikliğidir.

Çeneler, köpeğin gerçekten tehlikeli olan tek parçasıdır (pençeler en iyi ihtimalle ikincil tehditlerdir).

Bir köpeğin ısırması için en savunmasız kısımlarından birkaçını silahlarınızın menziline koyması gerekir: yumruklar, ayaklar, dirsekler, dizler ve kafa (tabii ki baş muhtemelen son çare olmalıdır).

Gözler ve boğaz, potansiyel olarak dövüşe son veren hedeflerdir ve köpek çenesini size takmış olsa bile yine de saldırıya uğrayabilir.

Buruna sert bir darbe sersemletir ve çoğu köpek böyle bir darbe aldıktan sonra geri çekilir.

Tipik köpek "tehdit duruşu" onları öne doğru yerleştirmeyi içerdiğinden, pençeleri ezmek için kolay hedeflerdir. Bacaklar, arkasında ağırlık bulunan bir tekme ile kırılmazsa kolayca yerinden çıkarılabilir.

Boğazınız, uyluklarınız ve üst kollarınız köpek ısırıklarına karşı en savunmasız olanlardır. Bunlardan sadece uyluklar menzil içindedir, ikiniz de normal, ayakta duruyorsunuz. Bu nedenle, nihai savunma hedefleriniz ayakta kalmak ve çeneleri uyluklarınızdan uzak tutmak olmalıdır.

Her şey başarısız olursa, cenin pozisyonunda kıvrılmak ve hareketsiz kalmak, köpeğin sizi bir tehdit veya av olarak görmeyi bırakmasına neden olabilir.


cevap 4:

Ellerini boynuna dola ve onları boğ. Veteriner kliniğinde kurtarmaya dönüştürülen bir köpeğimiz vardı. Büyük bir golden retriever karışımıydı. Kurtarma, onu kısırlaştırma vb. İçin bize getirdi. Köpek, onu kulübeden çıkaran teknolojiyi kıstırdı. Önemli değil, bu olmaz. Veteriner, köpeği incelemek için diz çöktü ve köpek az önce uyandı. İnsanlara saldırarak tamamen aklını kaçırdı. Birimiz kapıyı kapattı, böylece kliniğe giremezdi. Bu noktada emniyet direğine ulaşamadık. Bu yüzden bir dahaki sefere veterinere havaya uçarak daldığında, ellerini boynuna dolayıp onu boğmaktan başka seçeneği yoktu. Aynı zamanda kurtarma, bu köpeğin sahibine saldırdığı ve bu yüzden onu kurtarmaya çevirdiği rüzgarını almıştı. Sahibi o kısmı dışarıda bırakmıştı, ancak endişeli bir arkadaşım haberi ihbar etti. Daha sonra köpeğe gelmeden önce ötenazi yapmak zorunda kaldık. Bir köpeğin doğru bağlanmadığı veya insanların onu hayal kırıklığına uğrattığı o zamanlardan sadece biriydi. Üzgün ​​ama iyi kimse ciddi şekilde yaralanmadı.


cevap 5:

Peki görebildiğim iki seçenek var.

1: Durumun farkındaysanız ve buna hazırsanız. Deri kemer gibi bir şey alın En iyisi işe yarar, ama her şey işe yarar. Bir kalkan oluşturmak için zayıf ön kolunuzun etrafında vurun. Çoğu köpek, iyi bir tutuşa sahiplerse güçlü bir ısırık tutar ve bir sonraki mandala gidecekleri bir şey yırtılıncaya kadar sallanır. Mümkünse, köpeğin ön kolunuzu tutmasını sağlayın, yiyecek tutmasına izin verin ve titreme başlayacaktır. Cinsine bağlı olarak sarsıntının yoğunluğuna bağlı olacaktır. Diğer kolunuzla, bir açıklığınız olduğunda, elinizi düz bir şekilde boğaza doğru hafif bir parça verirseniz, boğulma hissi nedeniyle köpek gitmesine izin verecektir. Köpeğe ne kadar sert vurduğunuza bağlı olarak, yapısını geri kazanana kadar kaç saniyeniz olduğuna bağlı olacaktır. Bu noktada köpeklerin ön veya arka bacaklarını kavrayın, boğulma seansı sırasında hangi yöne baktığına bağlıdır ve bacakları yanlara doğru çekerek köpeği etkisiz hale getirin.

2: Bir numara ile aynı, ancak hazırlıksız yakalanırsanız, kolunuzu sarmak için zamanınız olmayacak, böylece çok daha fazla acı olacaktır.


cevap 6:

Bir köpeği üst veya alt çenesini çok sıkı tutarsınız ve bunu gördüğüm her zaman agresif olmayı bırakırlar ve sizi ağızlarını nasıl bırakacaklarını bulmaya çalışırlar Bu noktada onlar üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Bu çok acımasız birçok köpek için. Ya köpeği bir kafese sokana ya da birinin bacaklarını bağlayana kadar beklemelisiniz ama köpeği ciddi şekilde incitmek zorunda değilsiniz. alt çeneyi kolayca kırabilir veya yerinden çıkarabilirsiniz, ancak bu gerekli değildir.Sıkı bir kavrama ve biraz bükülme ile köpek saldırmayı bırakacak ve çenesine ne yaptığınız konusunda çok endişelenmeye başlayacaktır. gerçekten çok sıkın, sizi ısırmazlar. Bir köpeği gereksiz yere incitmeye inanmıyorum, bu yüzden köpeğin kontrolün benimde olduğunu ve gerekenden fazlasını bilmemesini sağlamak için yeterli güç kullanıyorum. İlkini yapmak korkutucu çeneyi kapmak için hareket et ama onu tuttuğunda esasen savaş biter


cevap 7:

Uzun zaman önce okuduğum İkinci Dünya Savaşı'ndan bir komando el kitabı, boynunuza doğru sıçrayan bekçi köpeğinin iki ön ayağını tuttuğunu ve köpeği başınızın üzerinden yönlendirip yere çarptığını söyledi. Judo eğitiminden, bir kişiye onu yere çarparak çok fazla hasar verebileceğinizi ve bunun gibi havadan yere çarpmanın kesinlikle sersemletip bitirmenize izin verdiğini söyleyebilirim. Ayrıca çiftçilikten de biliyorum ki, 300 pound'a kadar olan koyun / keçi / domuzların arka bacaklarını tutarsanız, el arabası gibi kaldırıp tutunabilir ve canavarı uzun süre kontrol edebilirsiniz. Sık sık bir çocuğu yaralayan bir köpeğe koşarsam ya da başka bir şey yaparsam önce arka ayaklarımı tutup sonra vücut çarpmasını denerim diye düşünürdüm. Vurmayı, tekmelemeyi ve hatta boğulmayı denemedi.


cevap 8:

Sizin bedeninizi veya köpeğinizin ağırlığını / cinsini bilmeden tavsiyede bulunmak zor ama …… HER ZAMAN köpeğe bakıp uzaklaşın. Çoğu durumda tepki süreleri bizimkinden daha hızlı olduğu için teması başlatmaya çalışmayın. Köpeğin ve kişinin büyüklüğüne bağlı olarak, sol kolunuza sarılı kalın malzemeden bir ceket veya süveter geçici bir savunma görevi görecektir. Tokalı bir kemer çoğu köpek için bir tehdittir ve onları geçici olarak uzak tutar, ancak ısırmaya kararlıysa, koruma için delme elinizin etrafına bir ilmik olarak kullanılması veya sarılması daha iyi olabilir. Ayrıca, "sopa ve taşların" kemikleri kırdığını ve dizler ve botların da kırdığını hatırlamak en iyisidir. En önemlisi, ayaklarınızın üzerinde kalın. Kolunu tutarsa ​​gözlerine saldır. Umarım bu bilgiye asla ihtiyacınız olmaz…


cevap 9:

Arabam bir akşam eve birkaç blok ötede bozuldu. Köpeği görmedim ama aniden baldırıma bir ısırık hissettim. Hemen arkamı döndüm. Sokakta iki Pitt Bull vardı. Biri geride kalıyordu ve ilgilenmiyor gibiydi, ama diğeri tekrar bana saldırmaya hazırlanıyordu.

Kendimi olabildiğince uzattım ve “Hey! Hayır! Dur!" olabildiğince yüksek sesle (ayrıca birini, umarım sahibi uyandırma umuduyla). Birkaç kez bana saldırdı, ama bağırdığımda geri adım attı. Yaklaştıkça bağırarak geri yürüdüm. Köşeyi döndüğümde ilgimi kaybetti. Sonra sürekli arkamı kontrol ederken çok hızlı bir şekilde eve yürüdüm.

Söyleyebileceğim tek şey koşma ve düşme.


cevap 10:

Öğrendiğim iki şey, boğaza sert bir tekme vurmak ya da kolunuza yoğun bir malzeme takıyorsanız, ısırığın ön kola inmesine izin verin, köpeğin boynunun arkasındaki diğer kola sarın. Isırılan kolu şiddetli bir şekilde ağzın içine doğru itin. Köpek dişleri, nesnelerin kaçmasını önleyecek şekilde kıvrıktır. Mümkünse tüm ağırlığınız aşağıya doğru düşerek kolu daha derine zorlayarak çeneyi yerinden oynamaya çalışın. Unutmayın, bunu sadece bir kez yapmadım, işe yaradı ancak çeneyi yerinden çıkarmadı ama hayvanın beni rahat bırakmasına yetecek kadar acıya neden oldu. Boğaz vuruşunu yapabilirsen, önce ben yaparım. Ayrıca birden fazla köpek varsa ikisini de denemeyin.


cevap 11:

Çıplak elini kullanıyorsanız, sizi öldürmeye çalışan bir köpekle savaşmanın en iyi yolu nedir?

Bu tamamen cinse bağlıdır.

Dobermanlar korkutucudur ama öldürmesi kolaydır. Boyunları nispeten kırılgandır.

Bulldoglar küçüktür (ish), ancak bir kas bloğu oldukları ve basitçe kilitlendikleri ve bırakılmadıkları için öldürmeleri zordur.

Büyük Mastifler (ve Kafkas Çobanları) ayı gibidir. Sen. Alışkanlık. Kazanın.

Chihuahua? Kafasına önyükleme. ;-)