gece vakti nasıl tarif edilir


cevap 1:

Pasifik Kuzeybatı kanımda ve kemiklerimde. Ama Midwest'in 7 yıllık ayarlamasından sonra nihayet beni kazandığını söyleyebilirim.

Nemli yaz günleri, havanın o kadar yoğun olduğu ve cildin üzerine bastırdığı daha nemli yaz gecelerine eriyor gibiydi. Yüzlerce ateşböceği nemli otların üzerinden havaya uçtu ve o kadar yavaş uçan küçük mısır filizleri, gece havasında ağır bir şekilde asılı olan nemin ağırlığına karşı mücadele ediyor gibiydi. Verandamda yarı giyinmiş, soğuk bir bardak buzlu çay ile otururdum, boğa kurbağalarının çağrısını dinlerken yoğunlaşmadan damlarlar… Bana bir banjodaki gevşek iplerin neler yapabileceğini hatırlattılar. Önce bir boğa kurbağası koroya başlardı, sonra bir diğeri ve gölet onlarla çevrili gibi görünene kadar başka bir kurbağa katılırdı.

Evimi çevreleyen tatlı, hafif keskin bir mısır tarlası kokusu ve göletten yükselen bataklıklı nemli hava vardı. Haziran böcekleri, ağır gece havasında eve çarpan, içerideki ışıklara çekilen Mayıs gecelerini sevdi. Bu düşünceleri düşünene ve bu anıları hatırlayana kadar, Iowa'nın gece havasında asılı olan o nemli kalın akşamları nasıl kaçırdığımı fark etmemiştim.


cevap 2:

Ben seyretmediğimde gece süzüldü. Önce güneş, binaların arkasına ve çitin altına eğildi, altın saati sokaklarda kırıp bu duvarı, o dalı, yüzünüzün sol tarafını aydınlattı ... sonra ufukta son bir küçük sıcaklık ve ışık parlamasıyla kayboldu .

Görmek için zorlandım, bu yüzden ışığı yaktım.

Gecenin tanıdık mavi esintisinin tuz, beton ve yeşil tilki kuyruğu gibi bir kokusu vardır. O benim arkadaşım ama ona gözlerimin yanından bakıyorum. Sokak ışıklarının altında neredeyse görünmez ve yağmurda hamile. Cildimdeki çizgileri yumuşatıyor ve omurgamı ürpertiyor. Beni günlük yüklerimden kurtarıyor ve beni tek bir yere bağlıyor.

Gece havası konusunda iki fikrim var. Gece havasının kötü hava olduğunu söylüyorlar. Tehlikeye bakmıyorum, ama sonra sivrisinekler benden hoşlanmıyor, mayıs sinekleri ve örümcekler bana akın ediyor ve istediğim yere yürüyorum. Karanlıkta parlıyorum.

Gece havası günü noktalamaktadır. Durmak, kapıları kilitlemek, perdeleri kapatmak ve yemek pişirme, çamaşır ve bedenlerin kirli havasını solumak için bir zaman işaret ediyor. Bize sorun çıkaran iç havamızdır.

Onu karanlıkta suçluyoruz.


cevap 3:

Gece havasını yazılı olarak nasıl tarif edersiniz?

Bir açıklama için takıldınız mı? Açıkçası, gece havasının nasıl hissettirdiği, yere ve yılın zamanına bağlıdır. Gençken Houston bölgesinde büyüdüm ve kadifemsi yakınlığından dolayı gece havasını sevdim. Annem yüzüne ıslak havluyla vurulmaya benzediğini söyledi ama onunla büyümedi. Ancak şimdi, bu nem seviyesini klostrofobik buluyorum.

Kaliforniya'da gece havası neredeyse her zaman soğuktur. Güney Kaliforniya'daki nem eksikliği, havadaki tüm konfor duygusunu tüketiyor.

New York'ta, şehirde değil, tabii ki, gece havası ferah ve rahatlatıcı geliyor. Sizi boğacak kadar nemli değil ama yine de dışarıda olmak rahat. Ancak yazın bir ay boyunca daha çok Körfez Sahili'ne benziyor. Kışın bir aydır kesinlikle kurak güneybatı gibidir. Kuzeydoğudaki gecenin desenlerinden hoşlanıyorum.


cevap 4:

Konuma bağlıdır. Arizona çölündeki gece havası ılıktır ve cıvanın o gün ne kadar yükseldiğine bağlı olarak boğucu veya rahatlatıcı olabilir. Gece geç saatlerde babanızla birlikte bir parkta fıskiyelerin arasında bisiklet sürüyorsanız, kollarınızı coşkuyla uzatıyorsanız veya hatta bir fırtına sonrasında bisiklet sürüyorsanız, hava büyülüdür. Ekim ayıysa ve aileniz karanlıkta oturup korkunç eski filmler izliyorsa ve kabak çekirdeği yiyorsa, hava aldatıcıdır. Kışa dönün ve çöl gecesi havası cildinize o kadar soğuk bir şekilde çarpıyor ki, termikleri düşünmeye başlıyorsunuz. Flagstaff'ta yaz gecesi havası serin ve 7.000 fit yükseklikte şaşırtıcı derecede bol. Pencereler açık, yatakhane odanızda tek başınıza uzanırken, cildinizin üzerinde inanılmaz bir şekilde yıkandığını hissediyor ve kokuyor. Flag'de kış gecesi havası canlı, genç ve kolej arkadaşlarınızla saat 3'te kar melekleri yapmak ve en iyi arkadaşınızla yürüyerek ve zıplayarak karlı bir tarlada büyük isminizi yazmak gibi sonsuz olasılıklarla dolu. Ancak AZ'deki en iyi gece havası, baharda portakal çiçeğinin keskin kokusunun havayı süslediği veya bir toz fırtınasının coşkulu kokusunun sizi sadece hayatta olduğum için çok mutlu hissettirdiği ilkbahardır.

Oregon'un karşılaştırdığından emin olmadığım için bu notla bitireceğimi düşünüyorum. Belki bunu başka bir gün güncellerim.


cevap 5:

Soğuk? Sıcak mı? Kalın mı yoksa parfümlü mü? Nerede? Önemi nedir? Bunu kim yaşıyor? Neden?

Bütün bu sorular açıklamaya dayanmaktadır. Kesin olarak söylemek için cevapları bilmem gerekiyor.

Genelde net olmak istersiniz. Kısa olmak istiyorsun. Konuya gelmek istiyorsun. Birini öldürdüğü gibi, gece havası mesele mi? Yoksa romantik bir sahnenin bir parçası mı?

Bu yüzden yazmak çoğu zaman soruları doğru cevaplamaktan geçer. Cevaplarınız varsa - ne söylemek istediğinizi bilin - yazmak kolaylaşır. Yapmazsan, kafa karışıklığı var.

İyi şanslar.


cevap 6:

Romanla ilgisi olmadığı sürece yapmazdım. Bir öğretmen olarak, pek çok yazarın güzel bir zihin resmi çizen güzel çiçekli tanımlardan hoşlandığını görüyorum, ancak gece havası bir şekilde benzersiz değilse, herkes neye benzediğini bilecek ve onlara tarif edilmesine ihtiyaç duymayacaktır.


cevap 7:

Pek çok şeye bağlıdır, çoğunlukla konuma ve karakterinizin veya anlatıcınızın o anda nasıl hissettiğine bağlıdır. Yani karakteriniz mutlu, mutlu hissediyorsa, gece havası onlara muhteşem olur. Ama eğer üzgünlerse, muhtemelen onları hayal kırıklığına uğratacaktır.