telefon gürültüsünü nasıl tanımlayabilirim


cevap 1:

Telefona göre değişir. Şu anki telefonumun "nnnyvrgh (tolk ♪) nnnyvrgh (tolk ♪) nnnyvrgh (dolk ♪)" bir şey yaptığı gibi. Bir saatin sarkacı gibi hareket ediyor. Eski telefonlarımda bir fffffrrh / fffrryvh sorunu vardı. Bence telefonunuzda bir alarm kurmalı ve sadece çalmasını dinlemelisiniz; Doldurduktan sonra, elinizden geldiğince en iyi şekilde yazın. (Telefonumu olabildiğince kulağıma yakın tutuyorum, böylece onu dizüstü bilgisayarımdan duyabiliyorum; sessiz bir odada dinlemenizi tavsiye ederim.) Yaptığınız onomatopoeia'yı birisine okutmalısınız ve eğer kulağa öyle geliyorsa kafanın içinde, sonra sen yaptın. Anlaşılabildiği sürece, nasıl yazıldığı çok da önemli olmamalıdır. Ritmi temsil etmek için kısa çizgiler kullanmanızı öneririm. H'leri kullanmak, sert nefesleri temsil etmenin iyi bir yoludur. İzleyicilerinizi aklınızda bulundurun, onomatopoeias sesi tanımlamak için kullanılabilir, ancak sesin kendisi başka bir şeyin açıklamasıdır. Söz konusu sesin nesnesi veya kaynağı, bu sesin nereden geldiği (uzak veya yakın), bu sesin nasıl hareket ettiği (boğuk veya düzensiz, yankı var mı?), Sesin kaynağı ne yapıyor (yani masadan düşen bir telefon veya kışın ölü yapraklar arasından hareketi gösteren ayak sesleri) vb. İngilizce zor, aynı sesi hecelemenin birçok farklı yolu var. (Kelimelere benzeyen veya kelime olanları severim, daha az kafa karışıklığına izin verir. Tik-Tok, kısa çizgi nedeniyle hızlı okunur ve kelimenin daha az harfle yazılması nedeniyle, çok fazla odaklanılmamaktadır. kelimenin CK sesi ve daha yumuşak bir K sesi var.) Demek istediğim, "denemekten korkmayın." Yazıma onomatopoei eklemeden çok uzun zaman geçtim çünkü profesyonelce olmadığını veya yanlış yorumlanabileceğini düşündüm, ancak birinci, üçüncü veya ellinci taslağınızda hata yapmakta sorun yok. Asla başlamazsan gelişemezsin.

Umarım bu yardımcı olur. Fazla düşünmemeye çalışın.

Sağırsanız, cildinizde nasıl hissettiğini açıklamanızı öneririm. Z çoğu zaman hissettiği gibi geliyor. Bzzt, telefonun gürültüsünün yazılmasının yaygın bir yoludur, eğer bunu kullanırsanız çoğu insan neyi kastettiğinizi anlayacaktır. Telefonun gürlediği kadarıyla, genel sesleri titreşimlerinden çok fazla değişmiyor. Sadece bir tutam müzikal müzik.

Yazma gezilerinizde başarılar dilerim.


cevap 2:

Onomatopoeia harika bir yazma aracıdır çünkü hiçbir zaman tek bir doğru cevap yoktur .... Yorum olarak gizlenmiş cevaplar da dahil olmak üzere tüm cevaplar - orada saklandığınızı görüyorum ... (Düzenleme: diğer cevaplara ne oldu ?!) doğru, ama isterseniz biraz daha yaratıcı olabilirsiniz ...

Titreşim size nasıl geliyor? Çoğu insan, elinizdeki bir telefon gibi standart bir ayarda nesneye odaklanır. Bundan kaçınmaya çalışın. Bunun yerine, telefonunuza biraz kişilik katın ve resmi bir bütün olarak tamamlayın ...

Telefon nerede İhmal edilmiş ve tek başına halının üzerinde, sahibini çağıran yumuşak, sessiz bir 'vzzzzzt' ile mi oturuyor ......

Yoksa mutfak masasına mı bırakıldı, ortalıkta kıpır kıpır, anahtarlarınızı tekmeleyerek mi? RATTA TATTA TATTA TATTA

Belki de muzları yeniden zorbalık yapmaya çalışan meyve kasesinin yanında çınlayan kızgın bir telefondur ... Ratta-tatta-tatta-ta-CLANG CLANG CLANG

Umarım telefon banyoda bırakılmamıştır ... Bzzt Bzzzt! Bzzt Bzzzt! BzzztPLOOP! (Evet, olur ...!)

Sesin bir resmini çizmek için sözlerinizi kullanın. Oynayacak çok şey varken standart vızıltıya razı olmamaya çalışın.


cevap 3:

A2A için teşekkürler. Bunu daha önce hiç düşünmemiştim ama şunu düşünürdüm:

BURR, geleneksel olarak bir telefon zil sesini belirtmek için kullanılsa da (özellikle mekanik zil sesi olduğu günlerde), bana göre, yine de bazen 'dediğimizi düşünürsek titreşen bir telefon da olabilir' diye düşünmeliyim. bir numara çevir.

'Burr'dan başka bir şey istiyorsanız, neden WHIR kelimesini kullanmayasınız (bu yeni bir kelime olmasa da), ancak özellikle telefon avuç içi gibi daha yumuşak bir yüzeydeyse daha doğru ses çıkarır. elinin.


cevap 4:

Ne zaman bir telefonun titreştiği bir sahne yazsam, cümlede "uğultu" kelimesini kullandım.

Ancak bir keresinde şu cümleyi yazdım: “Hitesh dünden beri migreni geçirdi ve yine de raporunu bitirmeye çalışıyordu. Meslektaşının klavyesinin rata-tat-tat'ından arkadaşı Marsha'nın masasının ucuna yerleştirdiği telefonun şiddetli vızıltılarına kadar her şey onu sinirlendirdi. "


cevap 5:

Telefonum titreştiğinde, PPPHHHEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRRRRRTT duyuyorum!

PPPHHHEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRRRRRTT! PPPHHHEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRRRRRTT!

Aksi takdirde, zil sesi odanın diğer ucundan sabah 5'te bir klakson gibi ses çıkarır.

WWHHHUUUUUUUUUUURT! WHUUUUUUUUUUUURT! WHUUUUUUURT!

Tanımlamak istediğiniz ses ne olursa olsun, kelimenin tam anlamıyla yavaşça ses verin ve bu sesin en güçlü kısımlarını harf biçiminde UZATIN. İyi şanslar. :)


cevap 6:

bvvvvrrrrr bvvrrrrr


cevap 7:

Zrrr-zrrr değil mi?


cevap 8:

Bzzzzt, Bzzzzzt.


cevap 9:

S