sıva nasıl kesilir


cevap 1:

Başkalarının dediği gibi, evet. Stucco, temel olarak, hasır gibi bir destek üzerine yayılan ve Tyvek gibi bir bina sargısının üzerine kontrplak haline getirilen nispeten ince bir çimento karışımı tabakasıdır. Farklı sistemler olduğundan bu genel bir tanımdır. Soruya geri dönersek, Stucco'nun bir bileşeni kum, diğeri çimentodur. Bu bileşenlerin her ikisi de zamanla herhangi bir matkap ucunun çoğunu yıpratacaktır. Bir delik için bu büyük bir sorun değil ama işiniz bittiğinde biraz inceleyin. Artık orijinal amaçlanan amacı için yararlı olmayabilir. Bir dizi delik açmayı planlıyorsanız, bir duvar parçası satın alın. Çok daha uzun süre dayanır ve ahşap veya metal parçalarınızı bozmaz.


cevap 2:

Evet yapabilirsin. Ancak, birden fazla delik açıyorsanız matkap ucunun körelmesini bekleyin. Veya sıva kaplama kalınsa. Ucuz olan bir yol, bir çekiç alıp yumruk alıp ona bir veya iki atış yapmaktır. Sonra deliğinizi delin. Bu şekilde, etrafındaki alana zarar vermeden sondaj yaptığınız yerdeki sıvayı gevşetirsiniz. Bunu yıllardır yapıyorum ve her zaman benim için çalıştı.


cevap 3:

Evet. Ancak uzun sürmeyecek, özellikle matkabı hızlı döndürürseniz birkaç delikten sonra sıkıcı olacaktır. Sürtünme ısısı. Metalden öfkeyi alır, sonra oldukça yumuşak ve işe yaramaz.

İstemeden cezalandırın.


cevap 4:

Evet, özellikle daha küçük uçlarda (matkabın çekiç işlevi yardımcı olacaktır) Matkabınız için çekiç işlevi açıkken karbür veya elmas uçlu uçlarla daha büyük delikler daha kolay olacaktır.


cevap 5:

Evet, ama sıva içindeki kum, biraz neşe saçacak. Keskinleştirmeniz veya fırlatmanız gerekmeden önce birkaç delikten fazla dayanmasını beklemeyin.