e-postamın yönlendirilip yönlendirilmediğini nasıl kontrol ederim


cevap 1:

Bu, ulaştığımız bir numaralı soru

Orangedox

. Üçüncü taraf bir e-posta izleme aracı kullanarak şunları yapabilirsiniz:

anlam çıkarmak

başka birine iletilmiş olabilir.

Örneğin kullanmak

Orangedox | Belgelerinizi takip edin

e-posta eklerinizi izlemenize izin veriyoruz. Aldığınız analitiklerin bir kısmı,

benzersiz kullanıcıların sayısı ve bunların cihazı ve IP adresi

. Eki yalnızca bir kişiye gönderdiyseniz ve birden çok benzersiz izleyici tarafından açıldığını fark ettiyseniz, bu, iletildiğine dair oldukça iyi bir işarettir.

Bir adım daha ileride, eki görüntülemek için hangi cihaz ve IP'nin kullanıldığını izlemenize de izin veriyoruz, bu nedenle, biri telefonla diğeri masaüstünde olmak üzere birkaç farklı izleyici görürseniz, o zaman aynı kişi olabilir. e-postanızı onların telefonunda ve iş bilgisayarında kontrol etmek. Aynı şey konumu IP'ye göre kontrol etmek için de geçerli, altında açıldığı birden fazla farklı konumu görün ve iletilme şansı çok yüksek.

Bu bilgileri cihazlardan ve IP'den ayırmaya yardımcı olmak ve kişinin kim olabileceği konusunda size eğitimli bir tahmin sunmak için aslında makine öğrenimini kullanıyoruz. İşte neye benziyor

Denemeye değer ve ÜCRETSİZ :)

Orangedox | Belgelerinizi takip edin

cevap 2:

Bu sorunun cevabı, kullandığınız e-posta hizmetine bağlıdır. Örneğin, Gmail kullanıyorsanız, ayarlar dişli simgesini seçebilir ve ardından filtreyi tıklayabilirsiniz. Konu satırını veya kutuyu gördüğünüzde "Postamı ilet" ifadesini girin, bu, birisi e-postanızı Yönlendirdiğinde Gmail'e haber verecek, size iletildiğini bildiren bir e-posta gönderecektir. daha sonra, mektup başlığındaki ayrıntılara bakarak onu kimin aldığını görebilirsiniz!


cevap 3:

Yapamazsın. Ancak tamamen farklı bir adresten yanıt verirlerse, bu bir ipucu.

Gönderen alan adınızın katı bir DMARC politikası varsa ve gelen posta sağlayıcıları agresif bir DMARC filtreleme politikasına sahipse, tamamen geçerli e-postanız reddedilebilir. Yönlendirme sağlayıcısı tarafından oluşturulan ve iletinin hedefte teslim edilemediğini belirten bir ret iletisi görürsünüz çünkü yönlendirme sağlayıcısının IP adresi, gönderen sağlayıcı tarafından posta göndermek için geçerli kabul edilen herhangi bir adresle eşleşmedi (sizinki).


cevap 4:

Birinin bu soruyu gönderdiğini biliyorum, ancak bu biraz değişik (Quora'da yeniyim - bunu orijinal soruma nasıl ekleyeceğimi bilmiyordum).

Yani mesela:

Öğretmenime bir e-posta gönderiyorum.

Bazı notlar da dahil olmak üzere patronuma iletiyorum.

Öğretmenim cevap verdiğinde, bunu patronuma ilettiğimi ve dahil ettiğim notları görebiliyor mu?

Teşekkürler!


cevap 5:

NSA, mahkeme celbi yetkisine sahip başka bir devlet istihbarat teşkilatı veya emniyet teşkilatı değilseniz veya o kişinin posta sisteminin yöneticisi değilseniz veya bu kişinin e-posta hesabına ve / veya posta sunucusunun log dosyaları.


cevap 6:

Posta kutunuza, ileri bir emrin gerçekleştirildiğini belirten bir bildirim almalısınız.