nasıl kaykaycı olunur


cevap 1:

Bu soruya üç farklı şekilde yaklaşacağım.

1) 21 yaşında kaykay yapmaya başlamak için çok mu geç?

Hayır, hiç de değil. Sokak kaykayı, belki - bu, neredeyse tamamen gençlere yönelik olan kaykaycılığın bir alt bölümüdür. Daha yaşlı vücutlar, bir kat merdivenden düştükten sonra betondan iyi sekmez. Ancak, bir tahta kalas ve dört tekerlek gerektiren, tadını çıkarabileceğiniz daha birçok şey var; mini rampa, vert, freestyle, longboarding ve slalom tüm seçeneklerdir.

2) 21 yaşında paten yapmaya başlayan birinin "profesyonel olması" mümkün müdür?

İmkansız değil. Çoğu, patencinin fiziksel becerisinden çok zihinsel yeteneğine bağlıdır; Herhangi bir kaykay türünde başarılı olmak için çok fazla kararlılığa ve öz analize ihtiyacınız var ve biraz daha yaşlı olmak aslında sizi bunun için daha iyi yapabilir. Ama yine, profesyonel bir sokak patencisi olma şansınız zayıf; Yeterince yetenekli olduğunuzda pazarlama planına uymayacaksınız. "Profesyonel bir kaykaycı" olmak sadece beceriyle ilgili değildir, yüzünüzün ürün satıp satamayacağıyla ilgilidir - ve eski yeni gelenler, ne kadar yırtsalar da, sokak kaykayında birimleri hedef demografiye kaydıramazlar.

3) "Profesyonel olma" olasılığınız var mı?

Hayır. Aslında, sadece hayır değil, ama neredeyse kesinlikle olmayacak. Sayılar sadece sizin lehinize değil (şu anda profesyonel bir kaykaycı olmak, profesyonel bir futbolcu / futbolcu olmak gibidir: her çocuk bir tane büyümek ister, ancak sadece küçük bir yüzdesi yaklaşır), ama tecrübelerime göre, aktif olarak sponsor olmak isteyenler bunu asla yapmazlar. İlk yarışmamı 15 yaşında kazandım ve ilk sponsorumu 16 yaşında aldım - ikisi de tamamen kazayla. Bu arada, birlikte büyüdüğüm ve "profesyonel" olmak isteyen her çocuk kaykayda hiçbir zaman bir şey başaramadı ve sonunda istifa etti.

Kaykayda garip bir paradoks var; genellikle sadece aktiviteden gerçekten zevk alan insanları ödüllendirir ve bunu yapanlar nadiren ödülleri ararlar. Öyleyse dışarı çıkın ve kaç yaşında olursanız olun eğlenin. Dört tekerlekli bir tahta sürmenin yaş sınırı yoktur; ne kadar tuhaf veya pazarlanamaz olursa olsun, üzerinde zevk aldığınız bir şey bulun ve belki - sadece belki - bunu yeterince uzun süre (ve doğru nedenlerle) yapmaya devam ederseniz, birisi dikkatini çekecektir.


cevap 2:

Pekala, çok fazla pratik yaparsanız ve yetenekliyseniz, sonunda bir sponsor olabilirsiniz ama büyük olasılıkla profesyonel olamazsınız ...

18 yaşında başlayan ve şimdi bir sponsoru olan (sizden çok da farklı olmayan) bir adam tanıyorum, otuzlu yaşlarında ama kaykay yapmayı çok seviyor. Beslenme ile ilgili bir işi var ve özgür olduğunda kaykay yapmaya gidiyor. Hiç şüphe yok ki hayatından memnun ama profesyonel değil.

Ayrıca bir youtube kanalı olan arkadaşlarının çekimlerini yapıyor ve tüm enerjisini kaykaya yatırıyor. Kendini tanıtacak en zeki adam olduğunu sanmıyorum, bu yüzden ondan daha iyisini yapabilirsin ama yetenekleri var, çılgın değil ama çok çalışıyor!


cevap 3:

21 yaşındayken kaykay yapmak için geç değil. Ama profesyonel olmak için kaymamalısın. Arkadaşlarınla ​​eğlen ve biraz kaldırım taşı. Arkadaşlarınızla kaykay videoları izleyin ve yerel paten dükkanınızda saatlerce takılın. Bira iç, pizza ye, arabaları kızart ve gece sür. Kaykay yapmak işte budur, profesyonel olmak ve yarışmaya gitmek değil.


cevap 4:

Paten kaymaya başlamak için asla geç değildir Braille kanalına göz atın, size yardımcı olacaktır Kaykay videosunda nasıl motive olacağınızı kontrol etmelisiniz İyi şanslar ve iyi kaykay yaparken;) Umarım bu size yardımcı olmuştur