yüzünü nasıl yenersin


cevap 1:

Neredeyse tüm durumlarda, ilk hamleyi yapan kişi, hedefle bağlantı kurup kurmadığına bakılmaksızın yanlıştır. Size yumruk atıyorsa, ancak herhangi birini indiremeyecek kadar beceriksizse, sırf bir bağlantı kurarak ondan daha iyi olduğunuz için, şu anda hatalı olan siz olduğunuz anlamına gelmez.

Yani ilk sallanan kişi her seferinde yanlıştır, değil mi? İyi…

Perakende sektöründe çalışan ve oldukça zorlu bir bölgede bir mağazanın vardiya müdürü olan bir arkadaşım var. Birden çok hırsızla uğraşmak zorunda kaldı ve yakalandıklarında, genellikle sallanmaya başlarlar.

Ona öğretilen politika, çıkışı kapatarak hırsızları durdurmaktır. Daha sonra, neden olabilecekleri şiddeti ve hasarı bireysel olarak ölçmek zorunda kalacaktı - eğer bıçak varsa, 4 paket birayı kurtarmak için bıçaklanmaya değmez. Ancak, eğer suçlu ilk yumruğu atarsa, ıskalasa bile, tüm bahisler iptal olur ve yasal olduğu sürece yankı korkusu olmadan hemen hemen her şeyi yapmasına izin verilir.

Kendisine söylenenlerden biri, saldırgan tarafından saldırganlığı nedeniyle üç adım geri atmaya zorlanırsa, o anda hırsız, işçi ilk hamleyi yapsa bile kavgada saldırgan olur. Bu, nefsi müdafaa olarak kabul edilirdi, çünkü rakip, henüz herhangi bir zarar vermemiş olsa bile, ona zarar verme niyetiyle açıkça 'geliyordu'.

Sorunuz özellikle birden fazla yumruk atılması fikrini hedeflediğinden, gerçekçi bir şekilde, bunlardan sonsuza kadar kaçamazsınız; güvenliğe girmek için bir şeyler yapmalısın. Bu, ya kaçmak ya da tehditle başa çıkmak anlamına gelir.

Egolarımızı bir anlığına bir kenara bırakabilirsek, kaçmak akıllıca bir seçenektir. Kimsenin canı yanmaz, güvenli bir şekilde eve gidin ve olay gerektiriyorsa polise rapor verin. Bir dövüşün nasıl gideceğini asla bilemezsiniz ve iyi bir dövüşçü olsanız bile, şanssız bir yumruk sizin için zaten kötü biteceği anlamına gelebilir. Dahası, koşarsanız, onun kıçını boğmaktan da korkmazsınız, bu da sorunun daha çok ilgisini çekiyor.

Ancak hepimiz kaçmanın her zaman en iyi seçenek olmadığını biliyoruz. Belki köşeye sıkışmışsındır? Belki de değerli bir mülk, sevdiği biri için savaşmaya değer bir şeyi vardır? Savaşmaktan başka seçeneğiniz yoksa, sahip olduğunuz her şeyi verin. Ham saldırganlık, bir sokak kavgasını bitirmenin en etkili yollarından biri olabilir; boyun eğdirmek ve seni bırakmaya karar vermek için onu bayıltmana gerek yok. Ona becerilecek biri olmadığınızı göstermek, saldırıyı durdurmak için gereken tek şey olabilir ve burnuna temiz bir yumruk bu mesajı gönderirse, aklı başında kimse sizi bunun için suçlamaz.

Bence en önemli şey, dövüşün hem hücum oyuncusu hem de savunma oyuncusu için mümkün olan en güvenli şekilde bitmesi; Başınızın kaldırıma çarpmasını önlemek için ilk yumruğu atmak zorunda kalırsanız, sonra sallayın.

Güvende tutun.


cevap 2:

Durum biraz garip geliyor. İki senaryo görüyorum.

Birisi gerçekten size vurmaya çalışıyorsa, niyeti hissedeceksiniz. Ayrıca çılgınca mı kaçtığınızı yoksa sadece hareketsiz durduğunuzu da söylemediniz. İlk birkaç yumruk, yaklaştıktan sonra kesinlikle bir yere vurulacağınız atışlar olabilir.

İçgüdüsel olarak, kişi kendini tehdit altında hissederse, dürtü ya engelleme, kaçma ya da karşı saldırıdır. Bu, karar vermeye gerek kalmadan temel içgüdüdür. Biri size gerçekten vurmak istediğinde, kişi sadece yüzünü değil, size vurmak için her türlü fırsatı arayacaktır.

Dışarı çıkma şeklinize bakılırsa, düşmanınızın poz verdiğini hissediyor, tıpkı korkulu bir köpek gibi, kılları kıllı, hırıltılı ve dişlerini kırıyor. Senden daha fazla tehdit altında, yoksa ona vururdun.

Diğer alternatif ise, kişinin sizi dövmesi için biraz gerekçelendirmesine izin vermek için sizi kışkırtmasıdır.

Aslında karşılaşmanın içinde olmadan, hangisinin hangisi olduğunu söyleyemem. Biri diğer taraf fiziksel olarak senden daha zayıf, diğeri daha büyük ve daha güçlü veya senden daha fazla sokak itibarı olduğunu düşünüyor.

Birine vurmak için bir gerekçe aramayın, birinin size zorbalık yapması için gerekçe bulmasına izin verin. Mümkün olduğunca çatışmalardan kaçının.


cevap 3:

Biri yüzünüzün bir santimetresine defalarca yumruk atıyorsa ve sizi dövüp öldüreceğini söylüyorsa, önce ona vurma hakkınız var mı? Yoksa kendinizi savunmadan önce vurulmanız mı gerekiyor?

Kesin ifade değişmekle birlikte, Assault genellikle güç kullanımı veya güç kullanma tehdidi olarak tanımlanır. Gerçek yaralanmanın meydana gelmesi gerekmez. Yüzünüzün önüne yumruk atmak ve sizi dövmek ve öldürmekle tehdit etmek saldırıdır.

Birisi sizi hem sözlü olarak hem de beden diliyle tehdit ediyorsa ve sizi gerçekten yaralayacak araçlara sahipse ve sizi öldürmekle tehdit etmenin size el koyabilmesinin bu kriterleri karşıladığını söyleyebilirim, kavgayı başlatan odur, değil sen. Onu ilk yumruklayan siz olsanız bile.

İçki arkadaşlarımı kötü seçtiğimde, birkaç kez sarhoş bir pislik beni ya da aptal dostumu dövmekle tehdit etti, ben de ona vurdum. Bir yabancının bedensel yaralanma tehdidini ciddiye almamak için hiçbir neden göremiyorum.

Şimdi, sızlanan bir aptalın incilerine sarılacağını garanti et ve önce yumruk attığın için çok kötü bir aptal olduğunu ilan et. O aptalı dinleme. Hiç kavga etmedi. Biri size zarar verme niyetini beyan ederse ve bu tehdidi gerçekleştirebilirse, size henüz dokunmamış olsa bile kendinizi savunma hakkına sahipsiniz.


cevap 4:

Tehlikede olduğuna inanmak için iyi bir sebebin varsa kendini savunabilirsin. Örneğin, dört adam farklı yönlerden size doğru yürümeye başlıyorlar, çok ciddi görünüyorlar, size kaba bir bakış atıyor gibi, etrafınızda makul bir şekilde yürüyebilecekleri başka hiçbir şey yok, hiçbirinin yürümesini beklemeyeceksiniz. sana vurursan, onların bir kelime söylemesini bile beklemeyeceksin. Bekleyeceğiniz tek şey, önünüzdekinin kol mesafesinde olması. O adama elinizden geldiğince sert vurun ama en önemlisi, en hızlı ve en az telgraflı saldırınızla ve kaçın. Peşinizden koşarlarsa, gördüğünüz ilk işletmeye girin. Ve sizden sonra gelirlerse, birine "takip ediliyorum, 911'i arayın" deyin. İşe girerken sizi doğru yakaladılarsa, Skrillex'in Yılın İlk adlı kitabından o cümleyi haykır.


cevap 5:

İlki bir sürprizdi, "F" kim o kadar aptal F'n olurdu? Ölüm tehdidi berabere kaldı ve ikinci yumruk önemli değil çünkü bir kurşun cezalarını noktaladı. Aynı tavsiyeyi 240 lb 6′4 USMC emektarına da vereceğim (şu anda benim için çalışan bir tane var, beyni zayıf ve kolordu bırakma yollarını sorguluyorum ... ... cesaret çalınabilir .... ama ahbap formda ve ben de bunu anlıyordum, kavga edebilen iri bir adam.) 99 lb'lik bir kadına yaptığım gibi: Bayılmayın. Eğer bayılırsanız, silahınız, anüsünüz, cep telefonunuz, cüzdanınız (içinde adresiniz var) ellerinde, en önemli olanı seçebilirsin ama eğer bayılırsan onu alabilirler.

Üzerine ateş etmeye değmiyorsa, bunun için savaşmaya değmez.

Gerçek bir salınım ve "bir inç kısa" çekip çekmeyeceklerini tahmin edemezsiniz, sizi bilinçsiz hale getirebilir, silahınızı bir suçluya açık hale getirebilir (4473'te 11b ve 11d satırları altında yasak bir kişi olsalar bile daha önce yasak değildi)

Onay almadan boks maçlarına girmeyin. Birisi sizi rızanız olmadan boks maçına çıkarırsa ve geri çekilemez ve polisi arayamazsanız, onu vurun. Gerçekten mi.


cevap 6:

Hayýr. Şişiriyorsa cevap vermezsin - başın belaya girer. Ayrıca vurulmuyorsun. Kişi vuruş mesafesine atlarsa ve yumruk atarsa, sakin ve aniden yanıt verin. Temel olarak, atlatın ve düzenleyin: düzse, zorbanın çenesine kayma-1-2 yaparak karşı koyun… Eğer bir kanca ise, zorbanın çenesine bir roll-2-3 yaparak ve arka çenesini aşağı indirerek karşılık verin.

Bu zorbalık, sorununuzun video kameralı bir arkadaş, bir avukat ve 3-6 aylık boks dersleri ile çözülebileceği bir vaka gibi geliyor. Bir boks koçu bul ve ona neler olduğunu anlat. Sizi zihinsel ve fiziksel olarak şartlandıracak. ÇOK terleyeceksiniz! Size nasıl sert, hızlı ve isabetli vuracağınızı öğretecek! Ayak hareketlerini, manevraları, kaçmayı ve blokları öğreneceksiniz. Saldırmayı, savunmayı ve karşı saldırı yapmayı öğreneceksiniz. 2. ayınızın sonunda eğitmeninizin sizi hafif tam temaslı fikir tartışması ile başlattığından emin olun… 3. ayın sonunda yaklaşık 4 seans tam temaslı fikir tartışması ve 8 seans daha hafif tam temaslı fikir tartışması yapmalısınız.

Güvenli oynamak için 6 aya kadar bekleyeceğim. Zorbanız sonunda sınırlarınızı test etmeye çalışır ve sizi gerçekten vurur. İşte o zaman ona sert bir şekilde karşı koyarsınız ve olayı kaydeden bir tanığa teslim edersiniz. Önce birisinin ona bakma sorununu kaydettiğinden emin olun, böylece drama düzenlemeye çalıştığınızın değil, sadece kendinizi fiziksel zarardan koruduğunuzun kanıtına sahip olun. İyi şanslar, sakin ol. Soğuk bir öfkeyle karşılık verin.


cevap 7:

Yedekleyemez ve yer bırakamazsam, yumrukları savururdum: onları yana doğru yönlendiririm. Bilirsiniz, "parlatın, parlatın" bu tür şeyler.

Yumrukların yüzüme ulaşmasını engelleyecekti (sahtekârın mesafe yargısı o kadar iyi değilse) ve dengeyi korurken yaparsam hafifçe "dövüşçü" görünmeme neden olur.

Ve savuşturmak, bloklamaktan veya yumruklamaktan daha az agresiftir, bu nedenle yumruk atan kişinin ilk önce sizin saldırgan olduğunuzu iddia etmesi daha az olasıdır.

İki uyarı:

  • bu eğitim gerektirir
  • Hiç kavga etmedim, bu yüzden kıçımdan konuşuyor olabilirim. Ama tahmin ediyorum ki, yumruklar tekrarlanırsa, bazı uyarılar almışsınızdır, bu yüzden savuşturmak uygun bir seçenek olabilir.

Eğer bir salak sizi korktuğunuz için çağırırsa, ciddi bir yüz edin ve hareketsiz durup yanılıyor olmaktansa geri çekilip yanılmayı tercih ettiğinizi söyleyin.


cevap 8:

Hayır, vurulana kadar beklemenize gerek YOK… CA PC 240-Bir saldırı, başka birinin kişisini şiddetli bir şekilde yaralamaya yönelik mevcut bir yetenekle birleştirilen yasa dışı bir girişimdir. fiziksel hareket (size yumruk atmak) + sözlü tehditler = Önleyici güç kullanımı için makul yasal gerekçeden DAHA FAZLA, IE pisliği sakatlamaya çalışmaktan daha az herhangi bir şey muhtemelen yasaldır… INAL, bu nedenle bu yasal tavsiye değildir ve hatta fiziksel gücün en mantıklı kullanımı mahkemede de kendinizi savunmanıza neden olabilir, Savcı şüpheci ve huysuz olabilir ...


cevap 9:

Yumruk attıkları an, bu yumruğun yere düşüp düşmeyeceği veya durdurup durdurmayacağı konusunda hiçbir fikriniz yok. Orada durup, kısa süreceklerini umma. HAREKET! Yoldan çekil. Örtmek. Kendini koru.

Sonra, eğer kaçabilirseniz: kaçış. Kendini savunma, diğer kişiyi dövmekle ilgili değildir. Bu hayatta kalmakla ilgilidir ve bunu yapmanın en iyi yolu, savaşın olduğu yerde olmamaktır.

Kaçamazsanız, tehdidi durdurmak için atmanız gereken adımları atın. Bu onlara çarpıyor olabilir, onları boğuyor olabilir. Cüzdanınızı teslim ediyor olabilir (yine: hayatta kalma en büyük önceliğinizdir. Para değiştirilebilir, hayatınız olamaz).

Genel olarak, nasıl yapılacağını oldukça iyi bilmediğiniz sürece insanları vurmak harika bir plan değildir. Onları incitmek kadar kendinize de zarar verme olasılığınız neredeyse aynı. Ayrıca birinin ölmesi ve diğer kişinin hapse girmesi için gerçek bir risk vardır.


cevap 10:

Bu senaryoda mantıklı bir kişinin ne yapacağına ve gerçekten yaşamaktan korkup duymadığınıza bağlıdır.

Bu durumdan makul bir şekilde kaçabilseydiniz, ancak bunu yapmamayı ve daha da tırmandırmayı seçerseniz, yasa size gülmezdi.

Yetenekli bir dövüş sanatları ustasıysanız ve 5 yaşında bir katil iseniz, sanırım yanıtı da biliyorsunuzdur.

Tekerlekli sandalyedeyseniz, geri çekilemezsiniz ve adam etkileyici görünümlü bir holigan ise, bu da açıktır.

İlginç olduğu yer, aradaki alandır. Aslında o kadar ilginç ki, genellikle bunu çözmek için mahkemelere ihtiyaç duyuyor.

Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız, olası yaralanmalar veya ölüm ve olası hapis cezası arasında karar vermeniz gerekir.


cevap 11:

Düşmanca hareket veya düşmanca niyet… bu, meşru müdafaa hakkını tanımlamak için sağlam bir temeldir.

Biri size vurursa, bu düşmanca bir hareket olarak tanımlanır. Yani, kendi savunmanız için hareket etme hakkına sahipsiniz.

Birisi sizi defalarca tehdit ediyorsa ve bunu size karşı açık bir eylem sergileyerek yapıyorsa, bu düşmanca niyet olarak tanımlanır. Yani, kendi nefsi müdafaa için hareket etme hakkına sahipsiniz.

Yani, uzun lafın kısası - senaryonuz düşmanca bir niyet göstergesidir. Yani, kendi savunmanız için hareket etme hakkına sahipsiniz. Kişisel olarak, bir dahaki sefere tehdit edildiğimde harekete geçileceğini açıkça anlayarak bölgeden ayrılırdım. O zaman ne zaman ve ne yaptığımı değiştirmeden o kişiden kaçınmak için elimden geleni yapardım. Ve eğer o aptal (ve ne zaman) benimle tekrar yüzleşmeyi seçerse, “yerinize dayanmaya” hazır olurdum.