kıyma makinesi nasıl monte edilir


cevap 1:
Manuel Kıyma Makinesi Nasıl Monte Edilir

Bir öğütücüye sahip olmak, mutfakta işinizi kolaylaştırmanın kesin yollarından biridir. Öğütücüye sahip olmak bir şeydir ve onu kullanmak başka bir şeydir. Öğütücüyü kolaylıkla kullanmak için, nasıl kurulacağını bilmeniz gerekir. Manuel taşlama makinelerini monte etmek o kadar kolay değil. Doğru anladığınızdan emin olmak için birbiri ardına adım atmanız gerekir.

Kıyma Makinesi Montajında ​​İzlenecek Adımlar

Aşama 1

Öncelikle öğütücü parçalarının temiz ve passız olduğundan emin olun. Ayrıca kuru ve kullanıma hazır olmalıdırlar. İşinizin kolay olmasını istiyorsanız bıçakların da keskin olması gerekir. Öğütücüler farklı markalardır. Bu, parçalarının değişebileceği anlamına gelir. Ancak genel kısımlar var. Bunlar arasında; ana gövde, bir besleyici ile tutamak, metal plakalar, kesme bıçakları, bir somun ve bilezik. Öğütücünün çalıştığından emin olmak için tüm bu parçaların takılması gerekir.

Adım 2

İkinci adım, tutamağın ana gövdeye yerleştirilmesidir. Bu kol, serbestçe dönecek şekilde takılmalıdır. Uygun olmayan bir şekilde sabitlenirse, çok fazla sürtünme olacaktır. Bu sürtünme, öğütücünün taşlama ve ekstrüzyon hareketini engeller. Bu ayrıca çalışma yüzeyine zarar verebilir veya öğütücüyü kullanan kişiyi yaralayabilir.

Aşama 3

Üçüncüsü, sapın vida benzeri kısmının çıkıntı yaptığı görülecektir. Burası kesme bıçağını ve ekstrüzyon plakasını sabitleyeceğiniz yerdir. Öğütücünüz için her zaman doğru ekstrüzyon plakasına sahip olduğunuzdan emin olun. Bu tabakta bulunan deliklerin boyutu, aldığınız kıyma kalitesini belirler. Bu delikler ne kadar küçükse etiniz o kadar ince olur. Bugün, daha kısa montaj cıvatasıyla gelen daha yeni öğütücü modellerimiz var. Bu cıvata, kesme bıçağını ve ekstrüzyon plakasını tutar. Bu cıvata, bir kelebek somun veya altıgen somun ile tutulan plakalar ile eski modellerde daha uzundur. Bu modellerde sadece bir kesme bıçağı vardır ve ekstrüzyon plakası yoktur.

4. adım

Dördüncü adım, öğütücünün çalışma masasına monte edilmesini içerir. Bu çalışma masası sağlam ve sağlam olmalıdır. Öğütücüyü bir tezgahın veya masanın altına sabitlemek için takozlar kullanın. Bu takozlar 1 veya 11/2 inç kalınlığında olmalıdır. Bu kalınlık, öğütücüyü yerinde tutmak için çok önemlidir. Öğütücü tezgah üzerine sabitlenmemişse, taşlama sırasında hareket edebilir. Bu, öğütmeyi zorlaştırabilir veya rahatsız edebilir. Öğütücü masaya sabitlendiğinde öğütme başlayabilir.

Adım 5

Beşinci adım, öğütücünün sökülmesidir. Öğütücüyü kullandıktan sonra, sökmeniz ve saklama için hazırlamanız gerekecektir. Elektrikli öğütücülerden farklı olarak, manuel öğütücülerin sökülmesi kolaydır. Sadece montaj sürecini tersine çevirmeniz gerekiyor. Kesme bıçağını tutarken dikkatli olunmalıdır. Bu sadece keskin değil, aynı zamanda tehlikelidir. Zor av etlerini kesmek için tasarlanmıştır. Bu, elinizi kolaylıkla kesebileceği anlamına gelir. Bıçağa daima dikkat edin.

6. Adım

Altıncı adım, öğütücüyü temizlemektir. Montaja başlamadan önce tüm parçaları temizlemiş olabilirsiniz. Yine de öğütücüyü kullandıktan sonra temizlemeniz önerilir. Öğütücü, öğütme işlemi sırasında kirlenebilir. Bu temizlik ılık sabunlu su ile yapılmalıdır. İyice yıkayın ve öğütücünün her bir parçasını kurulayın. Parçaları uzun süre korumak için, öğütücüyü daima hafif bir yağ tabakası ile kaplayın. Bu amaçla yemeklik yağ kullanabilirsiniz. Yağ, parçaların paslanmasını önler.


cevap 2:

Ağırlıklı olarak kıyma makinesi iki çeşittir. Elektrikli ve Manuel, ancak burada sadece manuel kıyma makinesinin nasıl monte edileceğini tartışınız….

Manuel et kıyma makineleri geçmişte kaldı. Kullanılacak kadar basit, alt et severlere, satın alınan öğütülmüş etlere sadık bir şekilde sağlıklı farklı bir seçenek sunacaklar. Kendi etinizi öğütmek, ürünün standardını ve miktarını yönetmenize izin verir. bir manuel veya "el" kıyma makinesinin toplanması, herkesin küçük bir organizasyonla yapacağı bazı şeylerdir.

İhtiyaç duyacağınız şeyler:

 1. 1 ila bir / 2 inç kalınlığında masa veya tezgah yüksekliği
 2. Sıkıştırma mekanizmalı öğütücü gövdesi
 3. Kol montajı
 4. Öğütücü bıçakları / plakaları
 5. Altıgen veya kanatlı somun ve / veya bilezik
 6. Kauçuk veya tahta takozlar
 • Öğütücü elemanlar alan biriminin pastan arındırıldığından (pası gidermek için aşağıdaki ipuçlarına bakın), temiz ve kuru olduğundan emin olun. elemanlar değişebilir, ancak tipik olarak, öğütücü, masa veya tezgahın yüzeyine kenetlenen bir ana gövdeden, vidalı tip besleyicili bir saptan, bir metal plaka ve kesme bıçağından ve bir somun veya bilezikten oluşur.
 • Sapı besleme vidasıyla birlikte öğütücünün en gövdesine yerleştirin. Sap, monte edildikten sonra serbestçe dönmelidir, çünkü sürtünme taşlama makinesinin kesme ve ekstrüzyon hareketini engelleyebilir, ayrıca yüzeye zarar verebilir. Öğütücüyü yüzeyinize sabitlemek ve yüzeyinizin kenarını korumak için kauçuk veya tahta takozları kullanmanız gerekir.
 • Kesme bıçağını, sapın büyük, vida benzeri kısmından çıkan cıvataya, ardından ekstrüzyon plakasına uygulayın. Ekstrüzyon plakasındaki delikler ne kadar küçükse, alt et o kadar ince olacaktır. Yakalı yeni modellerde, kesme bıçağını ve ekstrüzyon plakasını yerinde tutan daha kısa bir montaj cıvatası bulunur. Eski modellerde, montaj cıvatası daha uzundur ve bu nedenle plakalar ve bıçaklar alan birimi, bir somun veya kanatlı somun tarafından yerinde komuta edilir; tipik olarak yalnızca 1 kesme bıçağı vardır ve ekstrüzyon plakası yoktur.
 • Öğütücüyü, monte edildikten sonra sabit bir yüzeye monte edin, bir masanın kenarına veya bir ila bir 1/2 inç kalınlığında tezgah yüksekliğine sabitlemek için kamaları mağdur edin. Sap döndürüldükten sonra öğütücü gövdesi hareket etmemeli ve bu nedenle kol tamamen ve serbestçe dönmelidir. Uygun şekilde test edilip sabitlendikten sonra taşlama başlayacaktır.
 • Öğütücünüzü az miktarda bulaşık sabunu ile sıcak suda yıkayın, kullanım sırasında tamamen kurulayın ve pasın oluşmaması için hafif bir yağ tabakası uygulayın. Çok kuru bir yerde çok kumaşta saklayın veya dürtün. doğru iyileştirme (aşağıdaki ipuçlarına bakın) ve öğütücünüzün ve tüm öğelerinin saklanması birkaç yıllık kullanım garantisi verebilir.

Uyarılar

Öğütme işlemi tamamlandıktan sonra, kalan et parçalarını öğütücüden çıkarmak için kuru ekmek kabuklarını kullanın.

Bıçaklar alan birimi keskin ve titiz bir şekilde kullanılmalıdır.

Golf, öğütücünün içine et parçalarını fırlattığında, yaralanmaya neden olabileceğinden öğütücünün içine parmak sokmamaya dikkat edin.

Eti veya yiyeceği öğütücüye itmek için bir alet kullanmak, aletin ve / veya öğütücünün yaralanmasına neden olabilir. Vida parçasının hareketiyle et veya yiyecek öğütücüye çekilecektir; tek yapmak istediğin kolu çevirmek.

Daha fazlası için:

Manuel Kıyma Makinesi Nasıl Birleştirilir | eHow